Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Management » Interim Management » Wet Werk En Bijstand
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Wet Werk en Bijstand en krijg online een antwoord van de specialist in Wet Werk en Bijstand

Zelf een vraag over Wet Werk en Bijstand? Klik hier.
Meer vragen over Wet Werk en Bijstand.
De huidige beheerder van de rubriek Wet Werk en Bijstand:
Naam: Legal2People
Bedrijf: Legal2people
Reactiesnelheid: 14 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Legal2People vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via RSS. Klik hier.
RSS over Wet Werk en Bijstand op jouw website?Vragen over Wet Werk en Bijstand op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via E-mail. Klik hier.

Artikel 58 WWB lid 1 onder f 1

[Gesteld op: 09-10-2009]

Toelichting:
Vader overlijd, en moeder krijgt vruchtgebruik woning, en kinderen krijgen blote eigendom woning.
Moeder overlijd op twee maanden na 20 jaar later.
Vrager had afgelopen 20 jaar bijstand uitkering, en heeft deze beëindigt.
Sociale dienst pas 4 jaar geleden op de hoogte van het vruchtgebruik.
Sociale dienst heeft eventuele verjaring niet gestuit, en inmiddels is de termijn waarop het vruchtgebruik aanving de 20 jaar overschreden.
Kan sociale dienst op grond van artikel 58 alsnog geld terugvorderen.
Antwoord:

B este vraagsteller,

De algemene verjaringstermijn wordt geregeld in Boek 3 van het BW. Met betrekking tot deze algemene verjaringstermijn kent het BW twee eisen. Terugvordering is mogelijk zolang aan beide eisen tegelijk wordt voldaan.

  1. De eerste eis is dat niet meer dan 20 jaar mag zijn verstreken na het ontstaan van de vordering (artikel 3:306 BW). 

    Voor wat betreft de terugvordering van teveel of ten onrechte verleende bijstand dient naar ons oordeel ervan te worden uitgegaan dat per de eerste dag van een herzienings- of intrekkingsperiode een vordering 'ontstaat' in de zin van artikel 3:306 BW.

  2. De tweede eis is dat niet meer dan 5 jaar mag zijn verstreken na de dag waarop het college op de hoogte is van het bestaan van zowel de vordering als met de persoon van de schuldenaar (artikel 3:309 BW). Aansluiting zoekend bij dit artikel is de CRvB van oordeel dat de verjaringstermijn voor het nemen van een terugvorderingsbesluit met betrekking tot een onverschuldigde betaling van bijstandsuitkering aanvangt op het moment dat het bestuursorgaan bekend is geworden met feiten of omstandigheden op basis waarvan voldoende duidelijk is dat een besluit omtrent terugvordering in de rede ligt (zie CRvB 08-07-2008, nr. 07/3645 WWB). Indien een onderzoek door de sociale recherche in een terugvordering resulteert, dient aangenomen te worden dat het college op de datum, waarop het onderzoek van de sociale recherche is afgesloten, bekend is geworden met het bestaan van de vordering. Om verjaring van de vordering te voorkomen dient het college binnen 5 jaar na die datum een terugvorderingsbesluit te nemen (zie CRvB 14-07-2009, nr. 08/4827 WWB).
    Een vermoeden van het bestaan van een terugvorderingsgrond is echter niet van invloed op deze verjaringstermijn. Deze begint dus pas te lopen op het tijdstip dat het college daar daadwerkelijk weet van heeft (zie CRvB 10-06-2008, nrs 06/6772 WWB e.a.).

Verjaring van de terugvordering kan worden gestuit door een schriftelijke en ondubbelzinnige mededeling dat zal worden teruggevorderd. Doorgaans zal deze mededeling vervat zijn in het herzieningsbesluit of in het intrekkingsbesluit. Latere vernietiging van een besluit waarbij belanghebbende de bedoelde mededeling is gedaan, heeft geen gevolgen voor het stuiten van de verjaring. Vernietiging van een dergelijk besluit brengt immers niet met zich dat belanghebbende daardoor die mededeling niet is gedaan.

Met vriendelijke groet,

Legal2People

 
Reactie vraagsteller:
"Voor wat betreft de terugvordering van teveel of ten onrechte verleende bijstand dient naar ons oordeel ervan te worden uitgegaan dat per de eerste dag van een herzienings- of intrekkingsperiode een vordering 'ontstaat' in de zin van artikel 3:306 BW."

Het blote eigendom is 20 jaar geleden ontstaan, dus mag ik ervan uitgaan, dat gemeente ook vanaf die datum de herzieningsperiode moet laten ingaan.
Immers de gemeente zou kunnen kiezen, om die periode zeg maar vanaf 2000 te laten ingaan, om daarmee de verjaring te ontlopen.
De vordering zou dan eveneens het vermogen dat de verkoop heeft opgebracht overstijgen.
 
Antwoord Beheerder:
Beste vraagsteller,
De gemeente kan in principe zelf kiezen vanaf wanneer zij wenst terug te vorderen. Terugvorderen is namleijk een bevoegdheid geen verplcihting. U kunt, mocht de gemeente tot terugvordering overgaan te zijnertijd contact met ons opnemen.
Met vriendelijke groeten,
Legal2People
Beantwoord door:
Legal2People
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Artikel 58 WWB lid 1 onder f 1:

Van wie zijn nu de uitzendrechten van het voetbal?
      [Gesteld in Sportrecht]
2009-12-02 20:49:21
Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
portretrecht ja of nee?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-19 16:48:08
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
hulpverlener haakt af
      [Gesteld in schuldadvies & schuldbegeleiding]
2012-08-30 11:14:07

Gemiddelde score Wet Werk en Bijstand: 8.7 (4701x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+