Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Limburg
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Limburg en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Limburg

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Limburg? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Limburg.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Limburg:
Naam: Advocatenkantoor Exaten
Bedrijf: Advocatenkantoor exaten
Reactiesnelheid: 22 uur
Waardering: 8.1 (van max. 10)
Meer informatie over Advocatenkantoor Exaten vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-LimburgVragen over Arbeidsrecht-Limburg via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Limburg op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Limburg op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-LimburgVragen over Arbeidsrecht-Limburg via E-mail. Klik hier.

jaarcontract met een opzegtermijn van 2 maanden

[Gesteld op: 02-10-2009]

Toelichting:
wederzijdse opzegtermijn, als bedoeld in art 12 van de cao, bedraagt voor werkgever en werknemer 2 maanden tenzij op grond van art 7:672 een langere opzegtermijn in acht moet worden genomen. De opzegtermijn als bedoeld in art. 12 van de cao (jeugdzorg) behoudens in het geval van artikel 4, (is over opzegtermijn) niet van toepassing op een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd. Ik dacht dat de opzegtermijn 1 maand mocht zijn bij een jaarcontract, en bij 2 maanden opzegtermijn, geldt 4 maanden voor de werkgever. Klopt dit? Ik hoop dat u me hierbij kunt helpen! Alvast bedankt!
Antwoord:
Hoofdregel: opzegtermijn werknemer=1 maand.
Mogelijk: verlenging opzegtermijn werknemer=dubbele opzegtermijn werkgever.
Uitzondering dubbele opzegtermijn werkgever: indien in CAO bepaald.
Conclusie: 2 maanden werknemer en 2 maanden werkgever is mogelijk.

Uw vraag over jaarcontract
Dan betreft het de vraag of tussentijdse opzefgging mogelijk is.
1. is tussentijdse opzegging mogelijk volgens contract ?
Indien nee: geen opzegging mogelijk voor einde contract
Indien ja: dan geldt blijkens art. 12 CAO voor werknemer en werkgever beide een opzegtermijn van 1 maand.Dat is immers de hoofdregel.

In de CAO wordt ten aanzien van de opzegtermijnen een onderscheid gemaakt tussen vaste contracten (opzegtermijn werkgever en werknemer: beide 2 maanden) en tijdelijke contracten: 1 maand)
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan jaarcontract met een opzegtermijn van 2 maanden:

Kan contract veranderd worden? (Arts-assistent)
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-05-31 00:56:57
Betekenis jaarcontract Italiaans recht
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2009-09-14 23:15:28
Dubbele opzegtermijn werkgever 1 jaarcontract
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2010-08-23 11:51:36
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
Nog een vraag betreffende uitkering
      [Gesteld in UWV Uitkeringen]
2013-10-29 16:01:30

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Limburg: 6.0 (1x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+