Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Management » Interim Management » Wet Werk En Bijstand
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Wet Werk en Bijstand en krijg online een antwoord van de specialist in Wet Werk en Bijstand

Zelf een vraag over Wet Werk en Bijstand? Klik hier.
Meer vragen over Wet Werk en Bijstand.
De huidige beheerder van de rubriek Wet Werk en Bijstand:
Naam: Legal2People
Bedrijf: Legal2people
Reactiesnelheid: 14 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Legal2People vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via RSS. Klik hier.
RSS over Wet Werk en Bijstand op jouw website?Vragen over Wet Werk en Bijstand op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via E-mail. Klik hier.

Communicatie per email toegestaan ?

[Gesteld op: 06-08-2009]

Toelichting:
Weet iemand of email een rechtsgeldig communicatiemiddel is als het gaat om het overdragen van bewijsstukken, inlichtingen en het opvragen van informatie ?

Mijn gemeente zegt niet te willen communiceren via email
maar ik heb met een gemeenteraadslid afgesproken dat ik hem "cc" bij elke mail zodat hij het kan volgen. Daarbij krijg ik per brief geen antwoord.

Ik hoor het graag. Iemand ?

groet Bert Kuipers
Antwoord:

Beste vraagsteller,

Wij verwijzen u naar de onderstaande bepalingen uit de Algemene Wet Bestuursrecht: De kern is  dat de gemeente indien zij niet per email wenst te communiceren dit met gegronde redenen kenbaar dient te maken. Zie artkel 2:15 Algemene Wet Bestuursrecht hieronder.

Verder verwijzen wij u naar de onderstaande bepalingen.

AFDELING  2.3

Verkeer langs elektronische weg

Art. 2:13. [Elektronische verzending bericht] 

-1. In het verkeer tussen burgers en bestuursorganen kan een bericht elektronisch worden verzonden, mits de bepalingen van deze afdeling in acht worden genomen.
-2. Het eerste lid geldt niet, indien:
a. dit bij of krachtens wettelijk voorschrift is bepaald; of
b. een vormvoorschrift zich tegen elektronische verzending verzet.
 
 
 
Art. 2:14.
-1. Een bestuursorgaan kan een bericht dat tot één of meer geadresseerden is gericht, elektronisch verzenden voor zover de geadresseerde kenbaar heeft gemaakt dat hij langs deze weg voldoende bereikbaar is.
-2. Tenzij bij wettelijk voorschrift anders is bepaald, geschiedt de verzending van berichten die niet tot één of meer geadresseerden zijn gericht, niet uitsluitend elektronisch.
-3. Indien een bestuursorgaan een bericht elektronisch verzendt, geschiedt dit op een voldoende betrouwbare en vertrouwelijke manier, gelet op de aard en de inhoud van het bericht en het doel waarvoor het wordt gebruikt.
 
 
 
Art. 2:15. [Eisen aan burger] 

-1. Een bericht kan elektronisch naar een bestuursorgaan worden verzonden voor zover het bestuursorgaan kenbaar heeft gemaakt dat deze weg is geopend. Het bestuursorgaan kan nadere eisen stellen aan het gebruik van de elektronische weg.
-2. Een bestuursorgaan kan elektronisch verschafte gegevens en bescheiden weigeren voor zover de aanvaarding daarvan tot een onevenredige belasting voor het bestuursorgaan zou leiden.
-3. Een bestuursorgaan kan een elektronisch verzonden bericht weigeren voor zover de betrouwbaarheid of vertrouwelijkheid van dit bericht onvoldoende is gewaarborgd, gelet op de aard en de inhoud van het bericht en het doel waarvoor het wordt gebruikt.
-4. Het bestuursorgaan deelt een weigering op grond van dit artikel zo spoedig mogelijk aan de afzender mede.
 
 
 
Art. 2:16. [Elektronische handtekening] 
Aan het vereiste van ondertekening is voldaan door een elektronische handtekening indien de methode die daarbij voor authentificatie is gebruikt voldoende betrouwbaar is, gelet op de aard en de inhoud van het elektronische bericht en het doel waarvoor het wordt gebruikt. De artikelen 15a, tweede tot en met zesde lid, en 15b van Boek 3 van het Burgerlijk Wetboek zijn van overeenkomstige toepassing, voor zover de aard van het bericht zich daartegen niet verzet. Bij wettelijk voorschrift kunnen aanvullende eisen worden gesteld.
 
 
 
Art. 2:17. [Verzend- en ontvangsttheorie] 

-1. Als tijdstip waarop een bericht door een bestuursorgaan elektronisch is verzonden, geldt het tijdstip waarop het bericht een systeem voor gegevensverwerking bereikt waarover het bestuursorgaan geen controle heeft of, indien het bestuursorgaan en de geadresseerde gebruik maken van hetzelfde systeem voor gegevensverwerking, het tijdstip waarop het bericht toegankelijk wordt voor de geadresseerde.
-2. Als tijdstip waarop een bericht door een bestuursorgaan elektronisch is ontvangen, geldt het tijdstip waarop het bericht zijn systeem voor gegevensverwerking heeft bereikt.
 
 

Wij hopen dat u hieraan iets heeft.

Met vriendelijke groeten.

Legal2people

www.legal2people.nl

legal2people@aol.nl

 
Reactie vraagsteller:
Dat is 'm helemaal, bedankt legal2people, helaas komt me dit niet goed uit :)

Ik wil blijven mailen want brieven verdwijnen in een groot gat en daar hoor je
nooit meer iets over en ik wil "cc-en" naar derden.

Heeft u enig idee wat er gebeurd als ik blijf mailen, kunnen ze hiervoor een
maatregel opleggen, het zal toch niet !?

Als ik een belastingteruggave krijg en die meldt via de mail kunnen zij dan net
doen dat ze hem niet hebben gezien en zeggen dat ik niet aan de plicht
heb voldaan i.z. het verstrekken van inlichtingen ? Ja daar zullen ze wel
gebruik van maken lijkt me.

Groetjes Bert.


 
Antwoord Beheerder:
Beste vraagsteller,

Als de gemeente aangeeft dat het niet per mail kan moet u het op een andere manier melden. Wij adviseren u het dan ook schriftelijk te doen.

Met vriendelijke groeten,
Legal2people

Beantwoord door:
Legal2People
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Communicatie per email toegestaan ?:

Is aanstelling per email rechtsgeldig?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-09-03 21:43:16
geslachtsorganen met de mond bevredigen
      [Gesteld in Islam]
2009-10-21 10:01:21
Geachte heer/ mevrouw,
      [Gesteld in Apple]
2010-07-14 11:55:34
Dr Frank dieet
      [Gesteld in Atkinsdieet lowcarb]
2011-01-13 14:14:42
Mag de knvb een belgisch stadionverbod overnemen?
      [Gesteld in Sportrecht]
2014-01-23 02:59:16

Gemiddelde score Wet Werk en Bijstand: 8.7 (4703x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+