Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Vastgoed
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Vastgoed en krijg online een antwoord van de specialist in Vastgoed

Zelf een vraag over Vastgoed? Klik hier.
Meer vragen over Vastgoed.
De huidige beheerder van de rubriek Vastgoed:
Naam: Hans Goosen (MA/COM Nederland)
Bedrijf: Ma/com stad en regio makelaars
Reactiesnelheid: 18 uur
Waardering: 8.5 (van max. 10)
Meer informatie over Hans Goosen (MA/COM Nederland) vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over VastgoedVragen over Vastgoed via RSS. Klik hier.
RSS over Vastgoed op jouw website?Vragen over Vastgoed op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over VastgoedVragen over Vastgoed via E-mail. Klik hier.

verhuur appartement niet in akte van splitsing

[Gesteld op: 08-07-2009]

Toelichting:
Een mede-eigenaar van ons appartementencomplex heeft zonder overleg zijn appartement verhuurd. In de akte van splitsing staat: het appartement mag alleen gebruikt worden voor permanente bewoning door de eigenaar. De eigenaren woont al een paar jaar ergens anders en komt af en toe voor 1 of 2 nachten. Hij woont er dus ook niet permanent en nu hij het verhuurd heeft al helemaal niet. Kan dat zomaar? De vergadering is het er niet over eens of we moeten "gedogen" maar volgens mij mÓg het niet eens verhuurd worden vanwege de akte. Graag uw reactie.
Antwoord:

Beste vragensteller.

Het kan zijn dat in de splitsingsakte een tekst is opgenomen, zoals u schrijft, toch is dit niet voldoende.... 

Er zijn natuurlijk een aantal zaken die eerst moeten worden onderzocht, hieronder treft u een aantal zaken die voor u zijn uitgewerkt in deze kweste. Probeer er die zaken uit te halen die voor u van toepassing zijn:

Is de verhuurder bevoegd tot verhuur in relatie tot de VVE?

Voorop staat het bepaalde in artikel 5:112 lid 1 BW. Een appartementseigenaar is bevoegd zijn appartement aan een ander in gebruik te geven. Of dit nu een huur- of gebruiksovereenkomst is maakt daarvoor niet uit. De Vereniging van Eigenaren (VVE) kan het enkele verhuren niet verbieden.

Wat zegt het Huishoudelijk Reglement van de VVE?

De VVE kan wel beperkingen stellen aan het verhuren van het aan de appartementsgerechtigde toebehorende appartement. In het huishoudelijk reglement van de VVE kunnen bepaalde voorwaarden worden gesteld aan aspirant-huurders. De huurovereenkomst kan dan alleen tot stand komen als de VVE daarvoor toestemming geeft. Mocht de VVE toestemming weigeren, dan kan de appartementseigenaar die zijn appartement wil verhuren aan de kantonrechter vervangende machtiging vragen. Alleen als de VVE zeer gewichtige redenen heeft, dan zal de kantonrechter de machtiging weigeren.

Indien er sprake is van een Modelreglement 1992 geldt:

In het meest gehanteerde huishoudelijk reglement, het modelreglement 1992, is alleen de beperking opgenomen dat de huurder een verklaring moet ondertekenen, waarin hij zich bereid verklaart zich aan de bepalingen van het huishoudelijk reglement van de VVE te zullen houden. Zou de huurder deze verklaring niet tekenen, dan kan de VVE hiervoor in het uiterste geval de ontruiming van het appartement vorderen.

Wat als de huurder akkoord weigert van de verklaring huishoudelijk reglement?

Als de huurder weigert een verklaring te tekenen dat hij zich akkoord verklaart met het huishoudelijk reglement, dan kan de VVE - bij meerderheidsbesluit - vorderen dat de huurder de woning ontruimt. Dit kan voor de verhuurder een probleem opleveren. Immers, de huurder heeft ten opzichte van de verhuurder recht op huurbescherming, maar niet ten opzichte van de VVE als hij zich niet houdt aan de bepalingen van het reglement.

 
Reactie vraagsteller:
Hartelijk dank voor uw reactie. Ik vraag me dan alleen af wat een splitsingsreglement, nb een notarieel stuk, voor waarde heeft. Aspirant-kopers worden m.i. op het verkeerde been gezet, je denkt een appartement te kopen dat bewoond wordt door louter eigenaren, nu blijkt dat er dus ook zomaar huurders in kunnen worden toegestaan. ik noem dat misleiding! Wat heeft een notariŰle akte dan voor zin?
 
Antwoord Beheerder:
Ik denk niet dat er sprake is van misleiding. Wellicht heeft het ontbroken aan een goede, uitgebreide uitleg. Helaas is het ook nog eens zo dat de wetgever heeft bepaald dat kopers zelf goed onderzoek moeten doen, voordat zij overgaan tot koop.
Beantwoord door:
Hans Goosen (MA/COM Nederland)
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Vastgoed:
Bedrijfsruimte
Beheer
Bouwkunde
Geluidsoverlast
Hypotheken
Kadaster
Makelaars
NotariŰle Verkopingen
Ontwikkeling
Software
Taxatie
Vastgoedrecht
Vastgoedverhuur



Gerelateerde vragen aan verhuur appartement niet in akte van splitsing:

Zijn, naast de de spl. akte, statuten wettig ?
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2010-07-19 09:34:33
Kan het bestuur aanvullende statuten weigeren ?
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2010-08-01 20:04:45
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
splitsingsakte wat kan wel en niet
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2012-10-03 11:20:32
Verhuurder pleegt contractbreuk. Wat te doen?
      [Gesteld in Contractenrecht]
2014-06-20 14:06:56

Gemiddelde score Vastgoed: 8.5 (547x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+