Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Management » Interim Management » Wet Werk En Bijstand
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Wet Werk en Bijstand en krijg online een antwoord van de specialist in Wet Werk en Bijstand

Zelf een vraag over Wet Werk en Bijstand? Klik hier.
Meer vragen over Wet Werk en Bijstand.
De huidige beheerder van de rubriek Wet Werk en Bijstand:
Naam: Legal2People
Bedrijf: Legal2people
Reactiesnelheid: 14 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Legal2People vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via RSS. Klik hier.
RSS over Wet Werk en Bijstand op jouw website?Vragen over Wet Werk en Bijstand op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via E-mail. Klik hier.

Heeft zij recht op bijstanduitkering?

[Gesteld op: 23-06-2009]

Toelichting:
Mijn vriendin en ik willen gaan samenwonen.Zij heeft geen enkele vorm van bezit/inkomen.Ik heb een uitkering,eigen woning zonder overwaarde,auto en wat spaargeld.Kan zij aanspraak op bijstand maken?
Antwoord:
Beste vraagsteller,Indien u en uw vriendin gaan samenwonen is er sprake van een gezamenlijke huishouding indien u beiden het hoofdverblijf in dezelfde woning heeft en u blijk geeft zorg te dragen voor elkaar door middel van het leveren van een bijdrage in de kosten van de huishouding dan wel anderszins.De Wet (WWB ) geeft hier een antwoord op in artikel 3 lid 3 WWB : Van een gezamenlijke huishouding is sprake indien twee personen hun hoofdverblijf in dezelfde woning hebben en zij blijk geven zorg te dragen voor elkaar door middel van het leveren van een bijdrage in de kosten van de huishouding dan wel anderszins.U kunt dus wel een uitkering aanvragen maar u zult worden aangemerkt als een gezamenlijke huishouding. Dat betekent dat u voor de wet als gehuwden wordt aangemerkt en het inkomen van beiden meetelt. Als dat boven de gehuwdennorm uitkomt heeft u geen recht op bijstand. (normbedrag gehuwden is €|1283,86 ex vt). Blijft u daaronder dan kunt u een aanvulling aanvragen.Mocht u naar aanleiding hiervan nog vragen hebben neemt u dan gerust contact met ons op via onze mail of website.Met vriendelijke groet, Michel en Linda,Legal4People, de specialisten op het gebied van WWB & Wmo
 
Reactie vraagsteller:
Ik neem aan dat dit normbedrag het netto(gezamenlijke) inkomen per maand betreft?
 
Antwoord Beheerder:
Dat is correct. € 1283,86 netto exclusief vakantiegeld.
Met vriendelijke groeten,

Legal4people
Beantwoord door:
Legal2People
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Heeft zij recht op bijstanduitkering?:

Leeftijd dat kind zelf mag bepalen waar hij woont
      [Gesteld in Kinderbescherming]
2009-02-14 12:35:16
Van wie zijn nu de uitzendrechten van het voetbal?
      [Gesteld in Sportrecht]
2009-12-02 20:49:21
Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
portretrecht ja of nee?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-19 16:48:08
Woonland Belgie ww uitkering Nederland.
      [Gesteld in Europees recht]
2011-01-27 12:25:31

Gemiddelde score Wet Werk en Bijstand: 8.7 (4701x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+