Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Huis & Tuin » Tuin
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Tuin en krijg online een antwoord van de specialist in Tuin

Zelf een vraag over Tuin? Klik hier.
Meer vragen over Tuin.
De huidige beheerder van de rubriek Tuin:
Naam: Mona Wiarda
Bedrijf: Adviesburo m wiarda
Reactiesnelheid: 42 uur
Waardering: 8.5 (van max. 10)
Meer informatie over Mona Wiarda vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over TuinVragen over Tuin via RSS. Klik hier.
RSS over Tuin op jouw website?Vragen over Tuin op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over TuinVragen over Tuin via E-mail. Klik hier.

Eigendom grond door verjaring

[Gesteld op: 12-05-2009]

Toelichting:
Sinds januari 1985 hebben wij ons huis gehuurd van de woningbouwvereniging. In februari 2003 kochten wij ons huis, met uitzondering van de grond, die wij van de woningbouwvereniging in erfpacht kregen. Sinds 1988 hebben wij aantoonbaar een aangrenzend stuk grond in gebruik genomen als tuin. Aan alle voorwaarden die behoren bij het begrip 'in bezit nemen' is voldaan. In 2009 biedt de gemeente aan de grond terug te geven, te huren of te kopen. Wij beroepen ons op het verjaringsrecht, maar de gemeente stelt nu: "Voor 5 februari 2003 was de woningbouwvereniging ZVH volledig eigenaar waarvan u de woning huurde. Een huurder kan geen bezitter zijn van het eigendom van derden. De verjaringstermijn wordt geacht te zijn ingetreden per 5 februari 2003". Vraag: Stelt de gemeente dit terecht? De betwiste strook grond is aanpalend aan de tuin en was gemeentegrond. Wij waren huurder van huis en tuin, maar NIET van het in gebruik genomen stukje grond, dat buiten de gehuurde tuin lag. Ook de woningbouwvereniging huurde dit niet van de gemeente en had ook geen toestemming van de gemeente dit stuk grond bij de tuin te betrekken. Het aanpalende stukje tuin hebben wij feitelijk te kwader trouw in bezit genomen, dit was grond van de gemeente en niet van de woningbouwvereniging of andere 'derden'.
Als ik de wet lees kom ik niet tot de conclusie dat ik als huurder geen bezitter kan zijn van grond van de gemeente, die grenst aan de gehuurde tuin. Is dat juist?
Antwoord:

Het lijkt mij in veel gevallen erg onpraktisch als huurders op deze of andere wijze eigenaar van (gemeente)grond zouden kunnen worden. U hebt de woning later zelf gekocht en bent nu dus ook eigenaar van de bij de woning behorende tuin. Maar als een huurder uit een huurwoning vertrekt, maar wel eigenaar is van een deel van de tuin, kan ik me voorstellen dat het voor een nieuwe huurder, de woningbouwvereniging en de eigenaar van het stukje tuin een vreemde situatie oplevert. Als de nieuwe huurder de grond niet wil overnemen en de eigenaar er geen belang meer bij heeft omdat hij ook geen gebruik meer maakt van de tuin, zal het lastig zijn een goede bestemming voor de grond te vinden. Om die reden lijkt het mij onwenselijk.

Als ik kijk naar artikel Burgerlijk Wetboek 3 artikel 123 (www.wetboek-online.nl/wet/BW3/124.html) had de woningbouwvereniging, toen u als huurder de grond in gebruik had, mogelijk wel aanspraak kunnen maken op verkrijgende verjaring. Als ik u was zou ik de vraag voorleggen bij een notaris, of een jurist met een specialisatie in ruimtelijke ordening.

Beantwoord door:
Mona Wiarda
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Tuin:
Biologisch Tuinieren
Bloemschikken
Bonsai
Fruitteelt
Groenten
Ontwerp, Aanleg & Onderhoud
Planten
Terrasverwarming
Tuinproducten
Vijvers
Volkstuinen


Gerelateerde vragen aan Eigendom grond door verjaring:

geldt het recht van voorkoop bij bouwgrond
      [Gesteld in Notaris-Belgie]
2008-09-29 18:37:27
Erfafscheiding; verjaringsregels. Wie is eigenaar?
      [Gesteld in Ruimtelijke ordening]
2009-07-14 17:31:01
kan iemand me helpen
      [Gesteld in schulden & inkomen]
2011-06-11 01:58:38
kan vader perceel of een deel verkopen of schenke
      [Gesteld in Erfrecht]
2011-08-02 22:07:11
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55

Gemiddelde score Tuin: 8.5 (927x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+