Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Notaris » Notaris-Belgie
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Notaris-Belgie en krijg online een antwoord van de specialist in Notaris-Belgie

Zelf een vraag over Notaris-Belgie? Klik hier.
Meer vragen over Notaris-Belgie.

Beheerder worden?

De rubriek Notaris-Belgie heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Notaris-Belgie Klik hier.

RSS over Notaris-BelgieVragen over Notaris-Belgie via RSS. Klik hier.
RSS over Notaris-Belgie op jouw website?Vragen over Notaris-Belgie op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Notaris-BelgieVragen over Notaris-Belgie via E-mail. Klik hier.

Afkoop vruchtgebruik + kosten erfenis

[Gesteld op: 24-04-2009]

Toelichting:
Om uit onverdeeldheid te komen, kopen wij het vruchtgebruik af van onze stiefmoeder (57j). Haar oudste stiefkind is 43j. Hieromtrent heb ik 4 concrete vragen.
1.) Tijdens een zitting werd er gesproken van min. 20j leeftijdsverschil tussen deze beiden, in praktijk is daar niets mee gebeurd. Als hiermee rekening gehouden wordt, wat is dan het verschil/resultaat?
2.) Tabellen van afkoop van vruchtgebruik lopen heel erg uiteen. Wat is het correcte percentage voor een vrouw van 57j (was bij het overlijden 55j)?
3.) Er zou ook moeten gekeken worden naar de opbrengst van de goederen waarover zij het vruchtgebruik heeft, of wordt dit in de praktijk verwaarloosd?
4.) Wat zijn de kosten voor aankoop onroerende goed (dus afkoop vruchtgebruik), momenteel kom ik aan;
Notariskosten: officieel 1 %, onze notarissen spreken van een kleine 3 %
Aktekosten: enkele honderden euro’s afh. van het bedrag
Registratiekosten: 1 % (=notariskosten? Of komt dit er nog extra bij?)
Successierechten: is dat de regel 3 - 9 - 27 %? 2j geleden aan het begin van de verdeling hebben we reeds x-aantal percent van het vermogen betaald aan de fiscus. Waren dat de successierechten?

Hartelijk bedankt voor uw moeite en het delen van uw kennis.
Antwoord:

Met alle respect, maar als u over een zitting spreekt, notarissen (dus ook al een uitspraak), heeft het absoluut geen zin (en zou het zelfs gevaarlijk zijn) om concreet in te gaan op uw vragen, zonder meer en gedetailleerde kennis. Ik wil niet de indruk geven uw vraag te ontwijken en zal ze dus wel beantwoorden, zij het onder het allergrootste voorbehoud.

1)

Artikel 745quinquies, §3 van het Burgerlijk Wetboek bepaalt uitdrukkelijk dat wanneer de omzetting van het vruchtgebruik gevorderd wordt de stiefmoeder minstens 20 jaar ouder wordt geacht dan het oudste kind.

Bij de uiteindelijke verkoop zal dit leeftijdsveschil moeten toegepast worden.

2) & 3)

Vruchtgebruik kan gewaardeerd worden a.d.h.v. de opbrengsten an het goed.

Er bestaan twee berekeningswijzen van vruchtgebruik, één voor de berekening van de successierechten en één bij omzetting van het vruchtgebruik.

a)      bij erfenis wordt de waarde van het vruchtgebruik berekend volgens artikel 21van het Wetboek van Successierechten, afhankelijk van de leeftijd van de vruchtgebruiker.

b)      Bij omzetting van vruchtgebruik, bvb. bij verkoop van het huis, waarop vruchtgebruik rust, wordt de waarde van het vruchtgebruik berekend op basis van de te verwachten levensduur, het geslacht van de vruchtgebruiker en de opbrengst van het eigendom.

Het is in uw geval deze berekening die dient doorgevoerd te worden.

Problematisch hierbij is dat de wetgever niet echt de formule bevat, waardoor er veel discussie is en dus inderdaad verschillende berekeningsmethodes. Compllex wordt het natuurlijk ook door de raming van de opbrengst.

Ik voeg u hier de uiteenzetting en omrekeningstabellen toe van de Heer SCHRYVERS, een autoriteit op het vlak van de sterfte en kapitalisatie-tafels.

http://users.telenet.be/J.Schryvers/tables/pdf/tables/Conversion.pdf

http://u sers.telenet.be/J.Schryvers/tables/pdf/Tabel_Ledoux.pdf

http://users.telenet.be/J.Schryvers/tables/pdf/conversie_en_verkoop_LR.pdf

U zal zelf kunnen vaststellen uit deze bijdragen hoe complex uw geschil wel is.

4)

Ik vermoed dat het % dat u betaalde de successierechten zijn.

Notariskosten en aktekosten zijn hetzelfde, registratiekosten zijn verschillend.
Ik vermoed dat de 3% een totaalberekening is, maar u bent gerechtigd om de notarissen een gedetailleerde afrekening te bezorgen.

----

Indien u nog meer vragen zou hebben, meen ik het aangewezen dat u uw advocaat raadpleegt, desgevallend kan u een andere advocaat raadplegen voor een second opinion. Om inderdaad een volledig correct antwoord te krijgen, dient er een volledig overizcht van de problematiek te zijn, hetgeen onmogelijk is in het kader van deze website. U mag mij desgevallend steeds contacteren, mijn gegevens vindt u op de profielpagina.

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Afkoop vruchtgebruik + kosten erfenis:

incassokosten
      [Gesteld in Incasso]
2009-06-17 18:45:52
gevolgen voor kinderen bij schulden ouders?
      [Gesteld in schuldadvies & schuldbegeleiding]
2011-07-07 14:45:57
Mijn ex betaald mij kinderalimentatie.
      [Gesteld in Alimentatierecht]
2012-02-16 21:24:11
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
Mag het incassobedrag verschillen van vonnisbedrag
      [Gesteld in Incasso]
2012-06-12 10:21:52

Gemiddelde score Notaris-Belgie: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+