Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Management » Interim Management » Wet Werk En Bijstand
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Wet Werk en Bijstand en krijg online een antwoord van de specialist in Wet Werk en Bijstand

Zelf een vraag over Wet Werk en Bijstand? Klik hier.
Meer vragen over Wet Werk en Bijstand.
De huidige beheerder van de rubriek Wet Werk en Bijstand:
Naam: Legal2People
Bedrijf: Legal2people
Reactiesnelheid: 14 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Legal2People vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via RSS. Klik hier.
RSS over Wet Werk en Bijstand op jouw website?Vragen over Wet Werk en Bijstand op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via E-mail. Klik hier.

ik ben zzper heb ik recht op uitkering

[Gesteld op: 22-03-2009]

Toelichting:
ik ben 2 jaar zzper heb nu al een poos geen werk heb ik recht op een uitkering of iets dergelijke
Antwoord:
Beste Vraagsteller,Een persoon die werkzaamheden als zelfstandige verricht van meer dan bescheiden omvang, kan slechts in aanmerking komen voor bijstand voor de algemeen noodzakelijke kosten van het bestaan op grond van het Bbz 2004. Als zelfstandige in de zin van het Bbz 2004 wordt de belanghebbende van 18 tot 65 jaar aangemerkt, die voor de voorziening in het bestaan is aangewezen op arbeid in het eigen bedrijf of zelfstandig beroep hier te lande en die voldoet aan de wettelijke vereisten voor de uitoefening daarvan èn voldoet aan het urencriterium bedoeld in artikel 3.6 van de Wet inkomstenbelasting 2001 èn die alleen of samen met degenen met wie hij het bedrijf of zelfstandig beroep uitoefent de volledige zeggenschap in dat bedrijf of zelfstandig beroep heeft en de financiële risico's daarvan draagt.Bijstandsgerechtigden mogen werkzaamheden verrichten als zelfstandige, mits die werkzaamheden niet van een meer dan bescheiden omvang zijn en niet gericht zijn op het (op termijn) wel zelfstandig kunnen voorzien in de kosten van het bestaan. Men spreekt in dit verband ook wel van "marginale zelfstandigen". De inkomsten die een marginale zelfstandige verwerft moeten in beginsel volledig worden verrekend met de lopende uitkering. Het college kan indien daartoe aanleiding bestaat eerder verleende toestemming om werkzaamheden als marginale zelfstandige te verrichten weer intrekken.Zolang er nog geen beslissing is genomen op de aanvraag, kunnen er voorschotten worden verstrekt voor zover het bijstand voor levensonderhoud betreft. Voorschotten kunnen geen betrekking hebben op de behoefte aan bedrijfskapitaal.Bijstandsverlening is in het algemeen slechts mogelijk aan zelfstandigen met een levensvatbaar bedrijf of zelfstandig beroep. Hieronder wordt het bedrijf of zelfstandig beroep verstaan waaruit de zelfstandige naar verwachting na bijstandverlening een inkomen zal verwerven dat, samen met het overige inkomen, toereikend is voor de voortzetting van het bedrijf of zelfstandig beroep en voor de voorziening in het bestaan. Het college kan een instantie inschakelen om de levensvatbaarheid van een bedrijf te onderzoeken. Het college is in de regel gerechtigd om bij hun besluitvorming voor wat betreft de beoordeling van de levensvatbaarheid af te gaan op in concreto verkregen adviezen van het IMK (Intermediair midden- en kleinbedrijf; of een andere deskundige).Een aantal vergoedingen van kosten aan zelfstandigen moet worden aangemerkt als bijzondere bijstand. De gemeente kan de bijzondere bijstand voor de kosten van premies particuliere ziektekostenverzekering en particuliere arbeidsongeschiktheidsverzekering voor 90 procent declareren bij het rijk wanneer zij deel uitmaken van het te verstrekken bedrijfskapitaal aan zelfstandigen.  Gezien het bovenstaande raden wij u aan om een aanvraag  voor BBZ in te dienen bij uw gemeente. Mocht u naar aanleiding hiervan nog vragen hebben neemt u dan gerust contact met ons op via onze mail of website. Met vriendelijke groet,Michel en LindaLegal4People, de specialisten op het gebied van WWB & Wmo
Beantwoord door:
Legal2People
profielpagina


Gerelateerde vragen aan ik ben zzper heb ik recht op uitkering:

Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
Van wie zijn nu de uitzendrechten van het voetbal?
      [Gesteld in Sportrecht]
2009-12-02 20:49:21
portretrecht ja of nee?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-19 16:48:08
Woonland Belgie ww uitkering Nederland.
      [Gesteld in Europees recht]
2011-01-27 12:25:31
Leeftijd dat kind zelf mag bepalen waar hij woont
      [Gesteld in Kinderbescherming]
2009-02-14 12:35:16

Gemiddelde score Wet Werk en Bijstand: 8.7 (4695x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+