Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Familierecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Familierecht en krijg online een antwoord van de specialist in Familierecht

Zelf een vraag over Familierecht? Klik hier.
Meer vragen over Familierecht.

Beheerder worden?

De rubriek Familierecht heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Familierecht Klik hier.

RSS over FamilierechtVragen over Familierecht via RSS. Klik hier.
RSS over Familierecht op jouw website?Vragen over Familierecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over FamilierechtVragen over Familierecht via E-mail. Klik hier.

bij overlijding?

[Gesteld op: 16-02-2009]

Toelichting:
Hallo,mijn ex vriendin zegt dat zei bij de notaris heeft laten vastleggen dat ons kind naar haar zus gaat?
situatie: kind wel erkend,geen gezag.
Had bij een eerdere gestelde vraag het antwoord gelezen"Bij overlijden van de ouder die eenhoofdig gezag heeft bepaalt de rechter wie het gezag krijgt. De andere ouder heeft een voorkeurspositie." en heb dit ook via Postbus 51 gelezen.Maar toen ik dit de advocaat melde zij hij " als je ex met volle verstand dit heeft laten vastleggen bij de notaris dan gebeurd dat" en veegde het antwoord hierboven weg?(wel een familierecht advocaat)Wie heeft er nu gelijk?
bij voorbaat dank voor u tijd.
Antwoord:

Hallo,

Vwb het ouderlijk gezag.
De zeggenschap over een kind dat buiten een huwelijk is geboren ligt bij de moeder. Zij kan de beslissingen nemen over bijvoorbeeld: de schoolkeuze, waar het kind woont of het openen van een bankrekening. Om te regelen dat ook de vader ouderlijk gezag krijgt, moeten de vader en de moeder naar de Kantonrechter, dus op de Rechtbank, om een verzoek in te dienen. De kantonrechter beslist. De Kantonrechter benoemt een voogd als de overleden ouders zelf niemand hebben aangewezen. De ouder die het gezag van een kind heeft kan een voogd benoemen bij notarrakte of bij testament. Het is een zogenaamde eenzijdige rechtshandeling. De aangewezen voogd tekent niet mee. Pas als het nodig blijkt te zijn wordt de aangewezen persoon gevraagd of hij/zij voogd wil zijn.

Het volgende artikel Burgerlijk Wetboek is voor u van belang denk ik:

Artikel 1:253h BW.
1. Indien na het overlijden van één der ouders een voogd is benoemd, kan de rechter deze beslissing te allen tijde in dier voege wijzigen, dat de overlevende ouder mits deze daartoe bevoegd is, alsnog met het gezag wordt belast.
2. Hij gaat hiertoe slechts over op verzoek van de overlevende ouder, en niet dan op grond dat nadien de omstandigheden zijn gewijzigd, of dat bij het nemen van de beslissing van onjuiste of onvolledige gegevens is uitgegaan.
3. Wanneer de andere ouder een voogd had aangewezen overeenkomstig artikel 292 van dit boek en deze inmiddels is opgetreden, is dit artikel van overeenkomstige toepassing met dien verstande dat, mits het verzoek van de overlevende ouder binnen één jaar na het begin van de voogdij wordt gedaan, dit verzoek slechts wordt afgewezen indien gegronde vrees bestaat dat bij inwilliging de belangen van de kinderen zouden worden verwaarloosd.
4. Het vijfde lid van artikel 253g van dit boek is van overeenkomstige toepassing

Indien de moeder van uw kind komt te overlijden dan kunt u binnen een jaar bij de rechter terecht indien u het gezag over uw kind zou willen hebben. De rechter beslist dus hierover.

Groet Jan

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl

Subrubrieken binnen de rubriek Familierecht:
AlimentatierechtJeugdrecht


Gerelateerde vragen aan bij overlijding?:

i.v.m doodskop
      [Gesteld in Paranormaal]
2008-01-21 23:12:54
Ik droom over een overleden moeder van mijn vriend
      [Gesteld in Dromen]
2008-09-25 19:36:07
korten op overlijdings uitkering WWB
      [Gesteld in schulden & inkomen]
2009-08-24 14:53:28
Kan ik premie overlijdingsverzekering stopzetten
      [Gesteld in Hypotheken-Friesland]
2009-12-03 23:16:52
Hulp nodig leefgeld gekort.
      [Gesteld in Bewindvoering]
2017-01-09 10:25:59

Gemiddelde score Familierecht: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+