Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Gezondheid » Aandoeningen & Ziekten » Huidaandoeningen » Eczeem
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Eczeem en krijg online een antwoord van de specialist in Eczeem

Zelf een vraag over Eczeem? Klik hier.
Meer vragen over Eczeem.

Beheerder worden?

De rubriek Eczeem heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Eczeem Klik hier.

RSS over EczeemVragen over Eczeem via RSS. Klik hier.
RSS over Eczeem op jouw website?Vragen over Eczeem op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over EczeemVragen over Eczeem via E-mail. Klik hier.

haarverlies door reactie op haarkleurmiddel?

[Gesteld op: 15-02-2009]

Toelichting:
Mijn haar wordt dunner, meestal zijn het de kleinere haren (paar cm) die uitvallen- zonder haarzakje(wit puntje) sinds een 7mnd heb ik last van een ge´rriteerde hoofdhuid vooral aan de zijkanten en achter bij de kruin(soort haarpijn) en is dun.

ik twijfel aan normale mannelijke kaalheid het zit immers niet in de familie (wel grijs worden) en er zijn geen verergerde inhammen oid.

Ik vermoed dat ik de subborische eczeem gekregen heb naar een donkere haarkleuring met Para-PhenylenDiamin (PPD) wellicht in combinatie met veel uv, vanwege half jaar verblijf in subtropisch klimaat.

wat ik me afvraag is of ik deze eczeem hierdoor heb gekregen... er was niet direct bij aanbrenging een reactie... pas later ontdekt
Antwoord:
Contactallergische reacties komen voor op PPD, maar die ontstaan meteen tot uiterlijk 48 uur later. Na verloop van enkele dagen trekt dat weer weg. Het veroorzaakt geen permanent eczeem. Ook UV-licht veroorzaakt deze klachten niet permanent.
Als blootstelling aan allergenen of zon voorbij is, zouden de klachten namelijk weer moeten afnemen, als dit de oorzaak zou zijn. En dat is blijkbaar niet het geval.

Wellicht is het inderdaad seborrhoïsch eczeem, dat op de hoofdhuid en in het gelaat (en wenkbrauwen) voorkomt. Men vermoedt dat micro-organismen zoals gisten daarvoor verantwoordelijk zijn. Of dat echter ook de oorzaak is van het dunner worden van het haar, dat is niet zo vast te stellen.

Het lijkt me daarom verstandig een professional te raadplegen, in dit geval een dermatoloog. Vraagt u daarvoor aan uw huisarts een verwijzing. Een dermatoloog kan zowel de huiduitslag als het haaruitval goed beoordelen.
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan haarverlies door reactie op haarkleurmiddel?:

kan alles branden? zoja wat kan allemaal branden?
      [Gesteld in Brandweer]
2009-09-29 10:15:31
Wat zou de oorzaak van mijn reactie kunnen zijn?
      [Gesteld in AllergieŰn]
2010-03-01 21:25:07
vraagje over hormonenen en adaptogenen.
      [Gesteld in Gezondheidsproducten]
2010-02-06 01:24:25
Help ik weet niet meer wat ik moet doen!!
      [Gesteld in Rechtshulp-Zuid Holland]
2009-04-16 11:12:25
Helppppp! Ik ben masseur en na 4 jaar allergisch!
      [Gesteld in Aromatherapie]
2009-04-16 22:12:33

Gemiddelde score Eczeem: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257259
    Beheerders:  1021

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  169 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+