Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Gelderland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Gelderland en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Gelderland

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Gelderland? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Gelderland.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Gelderland:
Naam: UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
Bedrijf: Uwjurist.nl
Reactiesnelheid: 5 uur
Waardering: 8.0 (van max. 10)
Meer informatie over UwJurist.nl mr. Monique Doomernik vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-GelderlandVragen over Arbeidsrecht-Gelderland via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Gelderland op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Gelderland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-GelderlandVragen over Arbeidsrecht-Gelderland via E-mail. Klik hier.

plusuren

[Gesteld op: 07-02-2009]

Toelichting:
Geachte heer van Mourik. De opgebouwde plusuren kunnen worden opgenomen d.m.v. eerder weg te gaan of later de kunnen beginnen. Dus een vermindering van de 8-urige werkdag. Volgens mij, zijn dus de opgebouwde plusuren wel degelijk verlofuren. Maar daarin verschillen wij van mening met de werkgever. Derhalve dus de vraag: zijn plusuren verlofuren. En als dit zo is, dan mogen ze inderdaad niet afgepakt worden. Staat er in het BW iets over plusuren, maar als het verlofuren zijn, dan treed art. 632 boek 7 in werking, denk ik. Dan mag de werkgever ze niet afpakken, ondanks dat deze regel wel in het regelingenboek staat. Maar in deze gaat, denk ik, de wet boven de cao-regeling.
Ik dank u bij voorbaat voor het antwoord.
Antwoord:

Ls,

Misschien kunnen we het beter telefonisch overleggen. Het duizelt mij namelijk enigszins. Uit de literatuur blijkt in ieder geval da als vakantiedagen alleen dagen kunnen worden aangemerkt waarop werknemer verplicht is te werken. Dat betekent dat weekeinden en roostervrije dagen niet van het vakantietegoed mogen worden afgehaald. Verder wat betreft plusuren lijkt het mij dat er sprake is van overwerk; er is een compensatie gegeven in tijd. Het is mij niet bekend dat er in het BW gesproken wordt over plusuren. Naar mijn mening vallen plusuren derhalve niet onder het begrip vakantie. voor verrekening van vakantiedagen geldt overigens artikel 636 BW. tot slot denk ik dat de cao toch uitsluitsel zou moeten geven. Wat zegt de vakbond hierover ?

 

mr WA van Mourik

Beantwoord door:
UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
profielpagina


Gerelateerde vragen aan plusuren:

Mag werkgever plus-uren gewoon afpakken.
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Gelderland]
2009-01-28 18:35:09
De baas de baas over je plusuren?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-05-09 22:52:35
plusuren afgepakt
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Gelderland]
2010-06-27 08:39:25
Minuren mee naar volgend kalenderjaar...mag dat?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-03-21 11:02:33
de minuren van 2011 worden gekort op mijn salaris
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-12-17 13:28:20

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Gelderland: 8.6 (85x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257309
    Beheerders:  1023

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+