Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Personeelsmanagement-Overijssel
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Personeelsmanagement-Overijssel en krijg online een antwoord van de specialist in Personeelsmanagement-Overijssel

Zelf een vraag over Personeelsmanagement-Overijssel? Klik hier.
Meer vragen over Personeelsmanagement-Overijssel.
De huidige beheerder van de rubriek Personeelsmanagement-Overijssel:
Naam: Herman Albersen
Bedrijf: De rechtspratkijk nederland
Reactiesnelheid: 81 uur
Waardering: 8.5 (van max. 10)
Meer informatie over Herman Albersen vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Personeelsmanagement-OverijsselVragen over Personeelsmanagement-Overijssel via RSS. Klik hier.
RSS over Personeelsmanagement-Overijssel op jouw website?Vragen over Personeelsmanagement-Overijssel op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Personeelsmanagement-OverijsselVragen over Personeelsmanagement-Overijssel via E-mail. Klik hier.

Verlof geboorte in de vakantie.

[Gesteld op: 26-01-2009]

Toelichting:
Onze zoon is in de kerstvakantie geboren, nu zegt mijn werkgever dat ik geen recht meer heb op de dag van de geboorte en dag van de aangifte. Klopt dat? Ik werk volgens de bouw-CAO.
Antwoord:

Allereerst proficiat met uw zoon.

In de Wet Arbeid en Zorg (art.4.1.) is geregeld dat bij onvoorziene persoonlijke omstandigheden de werknemer gebruik kan maken van kort-verzuimverlof. Deze omstandigheden kunnen zijn bevalling partner, aangifte geboorte kind.

Dat is bij u aan de orde. Uw werkgever zal zich er op beroepen dat u geen recht heeft omdat u uw arbeid niet hoefde staken, immers u had al verlof.

Echter, bij uitspraak van de Rechtbank Rotterdam van 2005 is geconcludeerd dat "bij samenloop van vakantieverlof met calamiteiten- en kortdurend zorgverlof het  calamiteiten- en kortdurend zorgverlof voor gaat". Uit deze jurisprudentie blijkt dat u wel degelijk recht hebt op kort zorgverlof.

Daarnaast heeft u recht op 2 dagen kraamverlof. Deze 2 dagen moet worden opgenomen binnen 4 weken na de bevalling. Indien de geboorte in het ziekenhuis plaatsvond binnen 4 weken na thuiskomst.

Dit verlof is in artikel 4.2. van de WAZO vastgelegd.

met vriendelijke groet,

Ingrid Stalknecht Bureau Sociale Zekerheid 

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Verlof geboorte in de vakantie.:

hoe te handelen?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Holland]
2008-01-17 10:59:40
Ben ik verplicht deze uren nu op te nemen?
      [Gesteld in Advocaten-Gelderland]
2008-03-02 11:51:31
verplicht vak dagen uitbetalen ?
      [Gesteld in Ontslagrecht]
2009-04-07 13:29:52
Verplicht vakantiedagen uitlaten betalen
      [Gesteld in Ontslagrecht]
2009-06-12 05:22:57
Opname verlof tijdens ziekte
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Holland]
2010-07-13 12:35:51

Gemiddelde score Personeelsmanagement-Overijssel: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+