Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Advocaten » Arbeidsrecht Advocaat » Arbeidsrecht Advocaat-Drenthe
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht advocaat-Drenthe en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht advocaat-Drenthe

Zelf een vraag over Arbeidsrecht advocaat-Drenthe? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht advocaat-Drenthe.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht advocaat-Drenthe:
Naam: Mr. Frans Landstra, arbeidsrechtadvocaat
Bedrijf: Hanze advocaat | specialist in arbeidsrecht
Reactiesnelheid: 21 uur
Waardering: 0.0 (van max. 10)
Meer informatie over Mr. Frans Landstra, arbeidsrechtadvocaat vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht advocaat-DrentheVragen over Arbeidsrecht advocaat-Drenthe via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht advocaat-Drenthe op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht advocaat-Drenthe op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht advocaat-DrentheVragen over Arbeidsrecht advocaat-Drenthe via E-mail. Klik hier.

Is mijn concurrentiebeding geldig?

[Gesteld op: 18-12-2008]

Toelichting:
Exacte omschrijving van het CB:
A. Zonder schriftelijke ontheffing van het lid omschreven verbod door XXXXX, is het de werknemer verboden gedurende een jaar na het einde van de dienstbetrekking in Nederland zaken, zoals XXXXX op het ogenblik van het einde van de dienstbetrekking drijft, in welke vorm ook te drijven, direct of indirect, of daarbij op andere wijze rechtstreeks of zijdelings betrokken te zijn, zelfstandig of in dienstbetrekking, of anderszins, hetzij tegen betaling, hetzij om niet.
C. Bij overtreding van bovengenoemd verbod sub A verbeurt de werknemer aan XXXXX zonder rechterlijke tussenkomst en een onmiddellijk opvorderbare boete van Hfl 100.000,00 voor het enkele feit de overtreding vermeerder met Hfl 250,00 voor elke dag dat de overtreding voorduurt, onverminderd het recht van XXXXX vergoeding van werkelijk geleden schade te vorderen.

Later stond onderstaande in de ontslagbevestigingsbrief:
Graag wijzen we op artikel 9 van de arbeidsovereenkomst en gaan er van uit dat jij je aan het concurrentiebeding zult houden. Wij verzoeken je dit ons nog te bevestigen.

Dit heb ik niet uiteraard niet bevestigd.

Nu, 7 maanden later begin ik voor mezelf en ga ik ook diensten aanbieden die mijn oude werkgever aanbied.
Ik ga zogezegd in de zelfde vijver vissen.

Verder is het wellicht handig om te weten dat het bedrijf tussentijds de naam heeft veranderd.
Wellicht nog belangrijker, en ook de reden dat men om die bevestiging heeft gevraagd, is dat ik nooit de contractpagina waar het CB staat heb geparafeerd.

Ik hoop dat ik voldoende informatie heb gegeven om mij van een antwoord te kunnen voorzien.

Mijn vraag voelt u waarchijnlijk wel aankomen. Denkt u dat het CB juridisch stand houdt?
Bij voorbaat dank voor uw tijd en reactie!
Antwoord:

Geachte heer/mevrouw,
U hebt de arbeidsovereenkomst ondertekend en daarom moet u het
concurrentiebeding in beginsel in acht nemen. Het concurrentiebeding is
geldig tot 1 jaar na het einde van de dienstbetrekking. U moet zich dus nog 3
maanden aan het concurrentiebeding houden! Wel wordt er in het
concurrentiebeding een heel groot gebied aangegeven, namelijk heel
Nederland, een rechter zou het concurrentiebeding om die reden
eventueel kunnen matigen, maar een en ander is afhankelijk van de
omstandigheden van dit geval. Of er wordt gematigd valt op voorhand
moeilijk te zeggen. Voor meer informatie kunt u contact openemen
met 050-3130024). Desondanks hoeft u uw werkgever natuurlijk niet
uitdrukkelijk te bevestigen dat u zich aan het concurrentiebeding zal houden.
Met vriendelijke groet,
Sanne Bijl
Hanze advocaat | specialist in arbeidsrecht
www.hanzeadvocaat.nl/werknemers

Beantwoord door:
mr. Frans Landstra, arbeidsrechtadvocaat
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Is mijn concurrentiebeding geldig?:

Mag de knvb een belgisch stadionverbod overnemen?
      [Gesteld in Sportrecht]
2014-01-23 02:59:16
Solliciteren binnen dezelfde branche?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Gelderland]
2008-01-15 18:46:10
welk contract is rechtsgeldig?
      [Gesteld in Advocaten-Noord Holland]
2009-11-14 17:09:32
Geldigheid concurrentiebeding tijdens proeftijd?
      [Gesteld in Jurist-Noord Holland]
2012-06-12 21:11:35
autoverzekering met belgisch rijbewijs
      [Gesteld in Autoverzekering]
2007-10-17 15:08:05

Gemiddelde score Arbeidsrecht advocaat-Drenthe: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+