Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Noord Brabant
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Noord Brabant en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Noord Brabant

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Noord Brabant? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Noord Brabant.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Noord Brabant:
Naam: UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
Bedrijf: Uwjurist.nl
Reactiesnelheid: 5 uur
Waardering: 8.1 (van max. 10)
Meer informatie over UwJurist.nl mr. Monique Doomernik vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-Noord BrabantVragen over Arbeidsrecht-Noord Brabant via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Noord Brabant op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Noord Brabant op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-Noord BrabantVragen over Arbeidsrecht-Noord Brabant via E-mail. Klik hier.

Kan werkgever eenzijdig standplaats wijzigen?

[Gesteld op: 10-01-2020]

Toelichting:
In mijn AOK staat het volgende:

Artikel 6 – Standplaats
De standplaats van werknemer is momenteel xxx Reusel (xxxstraat). Wijziging van standplaats geschiedt na overleg met werknemer. Werkgever zal daarbij de belangen en omstandigheden van werknemer in redelijkheid in aanmerking nemen.

Mijn werkgever zegt dat er overleg geweest is, maar dat ik geen toestemming hoef te verlenen. Dit lijkt me niet aangezien een arbeidsvoorwaarde niet gewijzigd kan worden zonder toestemming. Ze hebben nu mijn arbeidsvoorwaarden gewijzigd zodat ik in een ander dorp mijn werkzaamheden moet voortzetten zonder toestemming of overleg.
Antwoord:

Beste vraagsteller,

Uw mening klopt niet helemaal.

Het is voor het bepalen van uw rechten en plichten - onder meer - van belang wat er over wijzigen van functie / arbeidsvoorwaarden / werktijden / standplaats (locatie) e.d. in uw arbeidsovereenkomst en eventuele reglement / cao staat.
Het algemene uitgangspunt is dat een werkgever zoiets niet mag wijzigen zonder voorafgaande toestemming van de werknemer.

Maar er zijn wel uitzonderingen:
1. Is een eenzijdig wijzigingsbeding overeengekomen, dan heeft de werkgever geen voorafgaande toestemming nodig van de werknemer om de arbeidsvoorwaarden te wijzigen. Tenminste:
•Het wijzigingsbeding dient schriftelijk te zijn overeengekomen. Het beding kan staan in de arbeidsovereenkomst, de CAO of een personeelsgids die van toepassing is verklaard.
•De werkgever dient een zwaarwichtig belang te hebben bij de wijziging, bijvoorbeeld om een mogelijk faillissement of ontslagen af te wenden. En dit werkgeversbelang dient zwaarder te wegen dan het belang van de werknemer, zodat het belang van de werknemer dient te wijken.

2. Indien geen eenzijdig wijzigingsbeding is vastgelegd, zijn er echter ook nog wel mogelijkheden voor de werkgever. Uit de rechtspraak blijkt wel van strikte voorwaarden:

•Er moet sprake zijn van gewijzigde omstandigheden, welke voldoende aanleiding vormen voor het doen van een voorstel om de voorwaarden te wijzigen;
•Het voorstel moet redelijk zijn, gezien alle omstandigheden van het geval.
•Van de werknemer kan in alle redelijkheid gevergd worden, dat hij het voorstel aanvaardt.
Of de wijziging redelijk is, hangt onder meer af van:
• De aard van de gewijzigde omstandigheden. Een rechter zal een voorstel sneller redelijk achten, indien werkgever kan aantonen dat er in het bedrijf sprake is van zware bedrijfseconomische problemen. Een voorbeeld is aanbieden van een lagere functie om het ontslag van de werknemer te voorkomen.
• De aard en ingrijpendheid van de wijziging. Zo kan het wijzigen van de functie aanzienlijk ingrijpender zijn dan het afschaffen van een bonus.
• Het belang van de werkgever. Grote financiële problemen kunnen een gerechtvaardigd belang vormen, verhoging van de winst niet.
• Het belang van de werknemer bij niet-wijzigen. Bij overplaatsing kan bijvoorbeeld een rol spelen dat wegens persoonlijke omstandigheden de werknemer niet ver kan reizen. Of er is sprake van zorgtaken.
• Is er een redelijke afbouwregeling mogelijk?
• Kijk er ook naar of er een CAO van toepassing is (daarvan mag niet worden afgeweken, alleen bij een zogenaamde minimum cao mag dat wel, maar alleen in voor werknemer positieve zin), of dat een eventuele OR geraadpleegd moet worden of zelfs moet instemmen.
• En is de wijziging collectief of individueel?

Er staat in de bepaling niet dat u toestemming moet geven, enkel dat er overleg moet plaats vinden. Daarover heeft de werkgever dus gelijk. Wel blijft de belangenafweging van belang.

Het is dus het beste om met een arbeidsrechtjurist te overleggen over uw specifieke situatie en omstandigheden. Arbeidsrecht is mijn specialisatie en ik help u hier graag bij. Bel me gerust even voor vrijblijvend overleg. Zie www.uwjurist.nl voor het telefoonnummer e.d.

Met vriendelijke groet,
UwJurist.nl
mr. Monique Doomernik

Beantwoord door:
UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Kan werkgever eenzijdig standplaats wijzigen?:

wanneer loon na ontslag?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-07-18 11:00:06
uitbetalen verlofdagen ná einde contract:
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-11-20 12:42:52
verdelen contracturen
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2010-07-04 22:54:11
Minuren mee naar volgend kalenderjaar...mag dat?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-03-21 11:02:33
Mag mijn baas mijn standplaats eenzijdig wijzigen?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2012-12-19 14:48:05

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Noord Brabant: 8.5 (113x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Ad Appel
    9.0
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  258156
    Beheerders:  1029

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  172 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+