Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Erfrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Erfrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Erfrecht

Zelf een vraag over Erfrecht? Klik hier.
Meer vragen over Erfrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Erfrecht:
Naam: Lydia de Hoogh RB
Bedrijf: Administratiekantoor accurate 4 u
Reactiesnelheid: 8 uur
Waardering: 7.9 (van max. 10)
Meer informatie over Lydia de Hoogh RB vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over ErfrechtVragen over Erfrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Erfrecht op jouw website?Vragen over Erfrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ErfrechtVragen over Erfrecht via E-mail. Klik hier.

Rente over kindsdeel

[Gesteld op: 20-05-2019]

Toelichting:
Mijn schoonvader is in 2008 overleden en had een testament op de langstlevende. Mijn schoonmoeder heeft over de kindsdelen successierecht betaald maar de kindsdelen zijn pas opeisbaar na haar overlijden.
In het testament van mijn schoonvader staat dat er een rente verschuldigd is gelijk aan dat wat bepaald is in artikel 21 lid 8 van de Successiewet 1956.
Mijn vraag is hoeveel rente mag ik gaan berekenen over de kindsdelen gedurende de periode 2008 t/m haar overlijden.
De wettelijke rente is/was 6% maar omdat de huidige rente bijna 0% is weet ik niet wat ik bij een aangifte successie aan rente mag berekenen over deze kindsdelen en ik wil natuurlijk zo min mogelijk successierecht betalen.

Met vriendelijke groet,

Wim BrussÚ
Antwoord:

Geachte heer Brussé


Het genoemde lid 8 van artikel 21 SW 1956 kan ik niet plaatsen, dit artikel heeft niets van doen met de genoemde vordering en rentevergoeding. In artikel 4:13 lid 4 BW (Burgerlijk wetboek boek 4) is de rente over deze vordering bepaald op enkelvoudige rente per jaar ter hoogte van de wettelijke rente voor zover deze hoger is dan 6%, tenzij anders bepaald door erflater, danwel de echtgenoot en het kind tezamen.


Indien er geen nadere afspraken zijn gemaakt is de rente 6% of hoger wanneer de wettelijke rente op enig moment hoger is (geweest). In de periode vanaf 2008 t/m heden is de wettelijke rente niet hoger geweest dan 6%, dus u kunt over de gehele periode 6% rekenen.


hartelijke groet,


Lydia de Hoogh RB

Beantwoord door:
Lydia de Hoogh RB
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Rente over kindsdeel :

verdeling nalatenschap/kindsdeel
      [Gesteld in Notaris-Utrecht]
2008-08-15 18:07:14
Hoe kunnen kinderen in NL de moeder SUR machtigen
      [Gesteld in Suriname]
2008-10-28 14:45:04
Hoe is het kindsdeel geregeld bij overlijden ouder
      [Gesteld in Suriname]
2010-03-15 19:23:19
Wat gebeurt er met het kindsdeel bij verwerpen?
      [Gesteld in Advocaten-Limburg]
2010-04-01 23:11:25
Heb ik recht op het kindsdeel van mij vader?
      [Gesteld in Notaris-Friesland]
2012-06-01 22:13:29

Gemiddelde score Erfrecht: 8.8 (6x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+