Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Sport » Jeu De Boules
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Jeu de Boules en krijg online een antwoord van de specialist in Jeu de Boules

Zelf een vraag over Jeu de Boules? Klik hier.
Meer vragen over Jeu de Boules.
De huidige beheerder van de rubriek Jeu de Boules:
Naam: Kees Besseling
Bedrijf: Geen
Reactiesnelheid: 245 uur
Waardering: 8.2 (van max. 10)
Meer informatie over Kees Besseling vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Jeu de BoulesVragen over Jeu de Boules via RSS. Klik hier.
RSS over Jeu de Boules op jouw website?Vragen over Jeu de Boules op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Jeu de BoulesVragen over Jeu de Boules via E-mail. Klik hier.

2 vragen

[Gesteld op: 04-09-2017]

Toelichting:
Vraag 1. Team A en B hebben gegooid, team B zegt wij liggen, team A gooit nogmaals, 2e boule, niets geraakt en geen verbetering, DAN wordt er gemeten, team A BLIJKT ECHTER TE LIGGEN.
Meten is niet verplicht ! Dus de vraag is: is de 2e geworpen boule een onreglementair geworpen boule die uit het spel genomen moet worden ? (of laten liggen)
Vraag 2. But en 1e boule worden uitgeworpen door team A.
Door team B wordt dan pas gezegd wij hadden uit moeten gooien.
Wat nu te doen ? (but neer laten leggen door team B)
Antwoord:

Hallo,


Antwoord op vraag 1.


Artikel 24 spelreglement.


De boule is onreglementair gespeeld (voor de beurt) en dient uit het spel worden genomen.Alles wat verplaatst is door de boule mag worden teruggelegd indien gemarkeerd. de tegenstander mag de voordeelregel toepassen en de worp alsnog geldig verklaren. (kan voordeel opleveren als er een boule in je voordeel wordt opgespeeld!)


Maar... beide teams zijn verantwoordelijk voor het spelen volgens de regels! Bij twijfel hebben dus beide teams de verantwoordelijkheid om te meten en ben je er niet vanaf als een team roept dat ze liggen, zoals in uw voorbeeld.


Als scheidsrechter geef ik dus beide teams een officiele waarschuwing. (Bij officiele wedstrijden)


Indien er boules snel achter elkaar worden gespeeld door één team kan je er natuurlijk als tegenpartij niets aan doen.


Het komt nogal eens voor dat een speler zijn nog te gooien boule op slinkse wijze achter zijn rug verborgen houdt, maar dat ze donders goed weten dat ze aan de beurt zijn. Dat wordt beoordeeld als onsportief gedrag en wordt ook bestraft met een gele kaart.


Vraag 2


Als ik als scheidsrechter daar bij wordt geroepen zou ik de situatie als volgt behandelen.


De but en de boule worden terug genomen en team B gooit vervolgens de but uit en speelt de eerste boule. Van neerleggen is hier geen sprake omdat reglementair team B moet beginnen in deze werpronde. Herstel dus van het misverstand door opnieuw, maar dan op de juiste wijze te beginnen aan de werpronde.


Als u nog vragen heeft hoor ik het graag.


 


Met vriendelijke groeten


 


Kees Besseling


 

 
Reactie vraagsteller:
Beste mijnheer Kees Besseling,

Bedankt.
Toch nog even verder met deze bijzondere situatie.
Snap het nog niet goed.
Team A en B gaan zonder te meter SAMEN akkoord dat A moet gooien. Dus niet voor zijn beurt, meten is niet verplicht, niet onreglementair gegooid denk ik.
Team B kan geluk hebben dat ze opgespeeld worden en komen te liggen, Boule van team A kan ook opgespeeld worden maar die lag toch eigenlijk al.
Blijf toch nog piekeren over uw reactie.
Groet Theo Legierse
Heb ook anders uitgebreider geprobeerd te reageren denk dat dat niet binnenkomt, ik ben niet echt handig met computer


 
Antwoord Beheerder:

Hallo,


Laten we vooropstellen dat er volgens de regels gespeeld moet worden.


Samen akkoord gaan betekent niet dat de regels worden nageleefd. Daarin staat dat degene moet spelen die niet  op punt ligt. Om daar van overtuigd te zijn moet je dus meten. Waarom wordt er dan wel, nadat de boule onreglementair is gegooid, wel gemeten? Werd er iemand wakker of probeerde hij voordeel te halen uit de situatie? Een schedsrechter weet dat niet en zal beoordelen wat hij ter plaatse aan treft en luisteren naar de uitleg van beide teams.Overigens dient elk team in bezit te zijn van meetapparatuur, dus een goede rolmaat. Dat is niet voor niets.


In uw voorbeeld zou het, uw redenatie volgend, logisch zijn dat er gewoon doorgespeeld werd en dat er niet gemeten werd. De beide teams waren het er toch mee eens wie er lag1


Dus bij twijfel altijd meten. Dat moet nu eenmaal om volgens de regels te spelen, al staat het niet als zodanig in de regels. Maar ik hoop dat het plezier in het boulen blijft, ondanks alle regeltjes. Ook ik gooi wel eens op een clubmiddag een boule terug die te vroeg wordt gespeeld. Moet kunnen. Maar in officiele wedstrijden moet het nu eenmaal zoals het hoort.


groeten


 


Kees

Beantwoord door:
Kees Besseling
profielpagina


Gemiddelde score Jeu de Boules: 8.2 (110x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257069
    Beheerders:  1023

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  167 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+