Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Advocaten » Bestuursrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Bestuursrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Bestuursrecht

Zelf een vraag over Bestuursrecht? Klik hier.
Meer vragen over Bestuursrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Bestuursrecht:
Naam: Herman Albersen
Bedrijf: De rechtspratkijk nederland
Reactiesnelheid: 71 uur
Waardering: 8.4 (van max. 10)
Meer informatie over Herman Albersen vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over BestuursrechtVragen over Bestuursrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Bestuursrecht op jouw website?Vragen over Bestuursrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over BestuursrechtVragen over Bestuursrecht via E-mail. Klik hier.

Gemeente reageert niet in 6 weken op bezw.schrift?

[Gesteld op: 03-05-2017]

Toelichting:
Toelichting.
De gemeente heeft mijn aanvraag voor een ID-kaart buiten werking gesteld. Ik heb daar een bezwaar-schrift over ingediend en een ontvangstbevestiging van ontvangen. Die vermeldt dat ik verzocht heb tot het toepassen van rechtstreeks beroep en dat het bestuursor-gaan daarop dient te beslissen o.b.v. art. 7:1a van de AwB. Tevens meldt men dat mijn verzoek daarom aan het best. orgaan wordt doorgeleid en dat ik daarop op korte termijn een reactie zal ontvangen.

Nu, 7 weken na de bevestigde datum van ontvangst van het bezwaarschrift, heb ik nog geen enkele reac-tie ontvangen. Graag verneem ik of de gemeente daarmee in gebreke is en...
a) zo ja, of dat dan voor mij een goede reden is om het geschil aan de rechter voor te leggen.
b) zo nee op a), houdt dat dan o.b.v. de wet in dat het bezwaar is afgewezen? Of geldt juist het omge-keerde, dus het bezwaar is toegekend, omdat men in het geheel niet binnen 6 weken heeft gereageerd?
c) zo nee op a), moet daaruit dan o.b.v. de wet ge-concludeerd worden dat automatische de 2-de termijn van 6 weken van reageren is ingegaan en ik daarin dan wel een reactie mag verwachten?
d) wat is mijn positie als ook n.a.v. c) geen reactie wordt ontvangen? Geldt dan bijv. wel het gestelde in b)?

Ad. a) Ik meen te weten dat de gemeente binnen 6 weken behoort te reageren (ik had een oproep voor een hoorzitting verwacht) en dat men daarna nog-maals een termijn van 6 weken kan verlangen om te reageren. Maar dat laatste houdt m.i. dan wel in dat men mij tijdig, m.n. binnen de eerste termijn van 6 weken, moet laat weten dat men gebruik zal maken van die tweede termijn. Klopt dat??
Wat betreft het voorleggen van het geschil aan de rechter: dat is ivm met het feit dat het geschil al lang (treiterachtig) aansleept en dat ik daar nu z.s.m. uitsluitsel over wil. Er duiken problemen op met mijn identificatie als er binnen enkele maanden geen uit-sluitsel komt. Ik wil nu geen tijd meer verliezen met een 2de termijn van 6 weken als dat procedureel ge-zien niet nodig is en het voorleggen van het geschil aan de rechter mijn belang niet schaadt. Ik wil name-lijk ook voorkomen dat de rechter mij verwijt dat ik het overleg met de gemeente niet 'ten volle heb benut' door de 2-de termijn van 6 weken niet af tewachten.

Slotvraag: komt het vaker voor dat een gemeente totaal niet reageert binnen 6 weken? Zo ja, welke betekenis hechten rechters daar in het algemeen aan?

Alvast mijn hartelijke dank voor uw reactie.
Antwoord:

Geachte heer, mevrouw,


Uw casus behelst een veelheid van juridische vragen.


Kort gezegd komt het er op neer dat termijnen moeten worden gerespecteerd.


De gemeente moet binnen vastgestelde termijnen reageren op uw bezwaar of verzoek om een besluit. Als een interne bezwaarschriftencommissie advies geeft, moet de gemeente in het overgrote deel van de gevallen binnen zes weken reageren. Bij de stadsdelen adviseert vaak een externe bezwaarschriftencommissie. Dan moet de gemeente binnen twaalf weken reageren. In beide gevallen kan de gemeente de beslistermijn meestal met maximaal 6 weken verlengen. Verder uitstel in specifieke gevallen kan de beslissing nog langer worden uitgesteld. Bijvoorbeeld als er informatie ontbreekt of als bezwaarschrift niet compleet is. De gemeente informeert de indiener van het bezwaar hierover. Soms duurt een beslissing langer omdat er overleg plaatsvindt tussen een bezwaarmaker en de gemeente. Dat wordt afgestemd met degene die bezwaar heeft gemaakt.


Eerst op grond van concrete gegevens, data etc kan ik u meer specifiek adviseren.


Met vriendelijke groet,


Herman Albersen


Jurist

 
Reactie vraagsteller:
Geachte heer Analbers,

Hartelijk dank voor uw reactie. Het is mij inmiddels gebleken dat u inderdaad geen eenduidig antwoord kon geven. De 6 weken reactietermijn die ik als feit vermeldde bij mijn vraag blijkt wel vrij algemeen gelden, vandaar dus, maar geldt toch niet, dan wel niet altijd m.b.t. de aard van het bezwaar dat ik indiende. Gegeven dat feit mag uw reactie er zijn, mijn complimenten daarvoor.
Ik heb nu voor mijn situatie achterhaald, het bestuursrecht, dat een reactietermijn van 6 weken geldt die verlengd kan worden met nogmaals 6 weken en dat in geval van behan-deling van een bezwaar door een adviescommissie een termijn van 12 weken geldt die nog eens verlengd kan worden met 6 weken. Deze laatste beschrijving blijkt voor mijn be-
zwaar te gelden.

Met vriendelijke groet,



 
Antwoord Beheerder:

Geachte heer, mevrouw,


succes in uw case.


Indien en voor zover nodig sta ik u graag bij.


groet


Herman Albersen.

Beantwoord door:
Herman Albersen
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Gemeente reageert niet in 6 weken op bezw.schrift?:

wanneer loon na ontslag?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-07-18 11:00:06
Algemene wet bestuursrecht artikel 7.10 - 3e lid
      [Gesteld in Strafrecht]
2008-11-19 16:28:37
CIZ bezwaar termijn
      [Gesteld in Persoonsgebonden Budget (PGB)]
2010-03-26 22:39:28
vraag a.w.b.
      [Gesteld in Algemeen overheidsrecht]
2010-09-28 00:00:59
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55

Gemiddelde score Bestuursrecht: 9.4 (9x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257130
    Beheerders:  1022

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  167 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+