Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Overijssel
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Overijssel en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Overijssel

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Overijssel? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Overijssel.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Overijssel:
Naam: Herman Albersen
Bedrijf: De rechtspratkijk nederland
Reactiesnelheid: 71 uur
Waardering: 8.4 (van max. 10)
Meer informatie over Herman Albersen vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-OverijsselVragen over Arbeidsrecht-Overijssel via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Overijssel op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Overijssel op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-OverijsselVragen over Arbeidsrecht-Overijssel via E-mail. Klik hier.

overeenkomst handelsagent geldig?

[Gesteld op: 17-01-2017]

Toelichting:
Mijn bedrijf (eenmanszaak) verkoopt online producten aan zorgverleners en bedrijven zoals opticiens etc.
Nu heb ik een vertegenwoordiger benaderd waarmee ik ging samenwerken.

De overeenkomst heb ik nooit getekend echter uit mailwisselingen blijkt wel dat we onderhandeld hebben over de percentages die hij zou krijgen. Daar waren we het ook over eens en hij zou van alle verkochte producten (ook die hij zelf niet heeft verkocht) de provisie krijgen. Ondanks dat de overeenkomst niet getekend is gingen we toch aan de slag. We hebben ongeveer een jaar of anderhalf samengewerkt totdat ik een meeting met hem had in zijn huis. Dat was in April 2016 en daar hebben overlegd dat we het zouden aankijken tot 1 juli en daarna zouden stoppen. Dit was dus met wederzijds goedvinden echter dit is wel mondeling gedaan. Tevens hadden we afspraak dat hij mij beter op de hoogte zou houden van wat hij deed (omdat hij dat nooit echt gedaan heeft en ik hem daar op heb aangesproken). Hij zou mij vanaf die week iedere week een overzicht sturen bij welke optiekzaken hij is geweest en zelfs dat heeft hij nooit gedaan.

Nu is het zo dat hij mij in december mailde dat hij een voorstel van mijn kan verwacht zodat ik de handen vrij heb omdat hij stelt dat hij nog recht op een bedrag omdat de overeenkomst nooit is opgezegd volgens hem. Dit is dus na 8 maanden zonder een enkel contact. Geen mail, geen whatsapp en niet telefonisch..

.Mijn vragen nu:
1)
In hoeverre is de overeenkomst geldig? Ik heb nog nooit getekend echter wel onderhandeld per mail dus dat kan ook rechtsgeldig zijn dat weet ik. Ik heb de mails niet meer helaas vanwege een computer crash. Wellicht krijg ik die nog van hem.

Indien de overeenkomst wel geldig is:
2)
Kan ik mij dan beroepen op het feit dat de samenwerking per 1 juli 2016 met wederzijds goedvinden is beŰindigd dus hij geen recht meer heef op provisie. Na onze meeting is er geen enkel contact meer geweest dus ik neem aan dat het dan ook zeer aannemelijk is dat ik dat niet uit mijn duim zuig. Hij stelt dat er wel telefonisch contact is geweest echter dat klopt niet en dat kan hij ook nooit aantonen dat weet ik zeker.

3)
En kan ik nog iets met het feit dat hij zich zelf niet aan de overeenkomst (artikel 4) (indien blijkt dat deze wel rechtsgeldig is) heeft gehouden door mij nimmer op de hoogte houden..laat staan de laatste 8 maanden zonder contact.
Antwoord:

Geachte heer,


Op grond van uw relaas kan ik niet beoordelen of er sprake is van een rechtsgeldige overeenkomst. Op grond van wat ik lees is mijn eerste reactie dat er geen overeenkomst (meer) bestaat. Echter wat staat er in de correspondentie?


Kunt u nog e-mail berichten en/of andere stukken produceren?


Een overeenkomst hoeft niet te zijn ondertekend om rechtsgeldig te zijn.


Indien u zelf geen stukken meer kunt produceren dan adviseer ik u om de wederpartij schriftelijk te verzoeken om aan u stukken te zenden op grond waaruit blijkt dat er een overeenkomst bestaat.


Als u dat wenst kan ik u daarbij helpen.


Heeft u nog vragen? Stelt u ze gerust.


Met vriendelijke groet,


Herman Albersen.


Jurist


 

Beantwoord door:
Herman Albersen
profielpagina


Gerelateerde vragen aan overeenkomst handelsagent geldig?:

Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
Na 1 september 2003 een huis kopen
      [Gesteld in Advocaten-Zuid Holland]
2007-08-12 21:41:08
wanneer loon na ontslag?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-07-18 11:00:06
mag verkoper (mondelinge) acceptatie bod intrekken
      [Gesteld in Advocaten-Zuid Holland]
2007-11-14 21:38:11
waar moet ik op letten bij een arbeidsovereenkomst
      [Gesteld in Personeelsmanagement]
2007-03-13 09:35:40

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Overijssel: 8.4 (20x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+