Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Management » Interim Management » Wet Werk En Bijstand
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Wet Werk en Bijstand en krijg online een antwoord van de specialist in Wet Werk en Bijstand

Zelf een vraag over Wet Werk en Bijstand? Klik hier.
Meer vragen over Wet Werk en Bijstand.
De huidige beheerder van de rubriek Wet Werk en Bijstand:
Naam: Legal2People
Bedrijf: Legal2people
Reactiesnelheid: 14 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Legal2People vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via RSS. Klik hier.
RSS over Wet Werk en Bijstand op jouw website?Vragen over Wet Werk en Bijstand op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via E-mail. Klik hier.

Belastingteruggave specifieke zorgkosten melden?

[Gesteld op: 21-05-2016]

Toelichting:
Goedenavond,
Ik heb dit jaar mijn belastingaangifte van 2013 opnieuw moeten doen, omdat ik in 2013 zorgkosten heb gemaakt die ik niet had laten aftrekken. Ik kreeg toestemming van de belastingdienst om deze alsnog te laten aftrekken. In 2013 had ik geen WWB.
Ik heb ook mijn belastingaangifte van 2014 gedaan en ook daar heb ik een groot bedrag aan specifieke zorgkosten laten aftrekken. Ook dit is door de belasting goedgekeurd. In 2014 had ik een deel van het jaar een WWB maar géén bijzondere bijstand.
Dit jaar zal ik de definitieve aanslag ontvangen en zal ik een teruggave krijgen. Ik heb dit jaar WWB.
Moet ik deze teruggave melden bij de DWI ook al is het een teruggave voor zorgkosten die ik maakte? En wordt dit bedrag gekort op mijn uitkering?
Ik heb heel veel moeite moeten doen om deze zorg te krijgen en om de behandelingen te betalen. Ik ben chronisch ziek en kan hierdoor niet meer werken en dus ook nooit meer iets extra's hebben. Het lijkt me oneerlijk als dit bedrag straks op mijn uitkering wordt gekort als dit allemaal kosten zijn geweest die vanwege ziekte zijn gemaakt.
Dank u vriendelijk voor het antwoord.

Ps Het gaat om een bedrag van 2X 1200,- wat ik terugkrijg. Ik heb verder geen vermogen.
Antwoord:

Beste vraagsteller,


Bedankt voor uw vraag.


Ten eerste dient u alles wat van invloed kan zijn op uw recht op uitkering te melden aan de sociale dienst. We adviseren dan ook om de teruggave te melden.


Ten tweede: Indien de teruggave betrekking heeft over een periode dat u aanspraak maakte op een bijstandsuitkering, dan dient de teruggave in mindering gebracht te worden (behalve bij de uitzondering genoemd onder punt 3). Heeft de teruggave betrekking op een periode dat geen bijstand ontvangen werd dan mag het bedrag niet gekort worden op de uitkering.


Ten derde: Teruggave van belasting en premies op grond van buitengewone uitgaven worden niet tot de middelen gerekend tenzij hiervoor bijzondere bijstand is verleend. Zie artikel 31 lid 2 onder f van de Particpatiewet. Dat zijn bijvoorbeeld medische kosten.


Omdat u verder geen vermogen heeft zal de teruggave dus moeten worden vrijgelaten naar onze mening.


Wij hopen u vraag hiermee voldoende te hebben beanwtoord.


 


Mocht u verder nog vragen hebben u kunt ons altijd gratis om advies vragen.


 


 


 


Met vriendelijke groeten, 


 


Legal2People


 


Email: info@legal2people.nl


 


www.legal2people.nl


 


 


 



Koninginnegracht 19


 


2514 AB  Den Haag


 


Telefoon: 070 - 89 15 4444


 


 


 


 


 


 


 


Alle adviezen zijn vrijblijvend en enkel gebaseerd op de (vaak summiere) casusposities die in de vraag worden weergegeven. Deze adviezen zijn dan ook enkel als richtinggevend bedoeld en kunnen geen volwaardig juridisch advies vervangen. Als juridisch adviesbureau zijn wij niet aansprakelijk voor de eventuele gevolgen van het handelen naar aanleiding van dit advies.

Beantwoord door:
Legal2People
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Belastingteruggave specifieke zorgkosten melden?:

risico's bilvergroting
      [Gesteld in Plastische Chirurgie]
2008-02-28 19:39:51
moet een rapport cos 4400 een conclusie hebben
      [Gesteld in Accountancy]
2009-06-18 16:37:55
Geschil over offerte
      [Gesteld in Juridisch]
2012-09-25 12:18:38
woningaanpassing aftrekbaar?
      [Gesteld in Belastingen-Zeeland]
2013-03-28 11:47:16
Zorgkostenvergoeding wanneer heb je daar recht op?
      [Gesteld in Loonadministratie]
2016-02-02 13:44:40

Gemiddelde score Wet Werk en Bijstand: 8.7 (4701x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+