Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Kunst » Architectuur
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Architectuur en krijg online een antwoord van de specialist in Architectuur

Zelf een vraag over Architectuur? Klik hier.
Meer vragen over Architectuur.
De huidige beheerder van de rubriek Architectuur:
Naam: Ing. M.J.A.W. (Mark) Konings
Bedrijf: Kuburo
Reactiesnelheid: 17 uur
Waardering: 6.7 (van max. 10)
Meer informatie over Ing. M.J.A.W. (Mark) Konings vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over ArchitectuurVragen over Architectuur via RSS. Klik hier.
RSS over Architectuur op jouw website?Vragen over Architectuur op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArchitectuurVragen over Architectuur via E-mail. Klik hier.

Twee identieke huizen in zelfde straat, mag dat?

[Gesteld op: 21-10-2015]

Toelichting:
De architect heeft een woning voor ins ontworpen. Nu heeft hij voor ander mensen een bijna identieke woning ontworpen die ook nig eens bij ons in de straat komt te staan. Mag dit? Wij zijn hierover niet ingelicht door de architect
Antwoord:

Hallo,


Dit is juridische vraag waarvoor u het beste een juridisch adviseur in kunt schakelen.
Ik raad u aan te kijken naar uw contract met architect en de daarbij gehanteerde voorwaarden. Veelal wordt de DNR2011 als voorwaarden gehanteerd.


Artikel 48, lid 1 van die voorwaarden geeft het volgende: "De adviseur heeft het recht zijn advies te herhalen, voor zover redelijke belangen van een eerdere opdrachtgever zich niet daartegen verzetten en niet dan nadat de adviseur met de eerdere opdrachtgever overleg heeft gepleegd."

Lid 2 geeft: "Het is de opdrachtgever niet toegestaan het advies geheel dan wel gedeeltelijk nogmaals te gebruiken zonder de uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van de adviseur."

Lid 3 geeft: "In geval van het geheel dan wel gedeeltelijk nogmaals gebruiken van het advies door de opdrachtgever komen partijen in overleg de vergoeding overeen, waarbij rekening wordt gehouden met de aan de adviseur toekomende vergoeding voor de rechten op het advies."



De vraag is natuurlijk in hoeverre het daadwerkelijk hetzelfde ontwerp is. Wanneer u gevraagd heeft om een bepaalde stijl, en de andere opdrachtgever heeft dezelfde stijl gevraagd, dan is het logisch dat het tweede ontwerp dezelfde kenmerken vertoond.

Zoals aangegeven raad ik u aan uw contract met voorwaarden door te nemen, overleg te plegen met de betreffende architect en, wanneer u niet tot een bevredigende oplossing komt een juridisch adviseur in te schakelen.

Met vriendelijke groet,

Mark Konings
KUBURO

Beantwoord door:
ing. M.J.A.W. (Mark) Konings
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Architectuur:
Geschiedenis


Gerelateerde vragen aan Twee identieke huizen in zelfde straat, mag dat?:

mag vzhuis mijn flatgebouw als passage gebruiken?
      [Gesteld in Advocaten-Zuid Holland]
2008-02-23 14:26:03
Laten vervallen recht van overpad
      [Gesteld in Recht-Noord Brabant]
2008-03-16 21:30:19
over baardagaam
      [Gesteld in Reptielen & AmfibieŰn]
2009-10-05 11:27:48
Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
portretrecht ja of nee?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-19 16:48:08

Gemiddelde score Architectuur: 6.7 (3x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+