Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Spellen » Kaartspellen » Bridge
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Bridge en krijg online een antwoord van de specialist in Bridge

Zelf een vraag over Bridge? Klik hier.
Meer vragen over Bridge.
De huidige beheerder van de rubriek Bridge:
Naam: Ron Jedema
Bedrijf: Dekker bridge reizen
Reactiesnelheid: 13 uur
Waardering: 9.3 (van max. 10)
Meer informatie over Ron Jedema vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over BridgeVragen over Bridge via RSS. Klik hier.
RSS over Bridge op jouw website?Vragen over Bridge op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over BridgeVragen over Bridge via E-mail. Klik hier.

kaart te veel/te weinig

[Gesteld op: 08-02-2015]

Toelichting:
Op een spel zit west met 14 kaarten--oost 12 kaarten.
West heeft haar kaarten reeds ingezien--spel kan niet meer gespeeld worden en WL geeft een G+ en G- geen probleem.
Bij de uitslag zien wij dat men de ronde er voor de hele tafel beloond met een G- / 40% Is dat correct.
Zij hebben reeds een score behaald en als het spel in de volgende ronde herstelt had kunnen worden was er m.i. niets aan de hand geweest. De A.S. voor OW die de kaarten inziet met 14 kaarten ok-maar de hele tafel ervoor plaats ik een ???.
Gaarne verneem ik met dank.
P.s. Ik stel dit soort vragen meer voor mij zelf om er van te leren en bij te blijven.
groet---Wilma
Antwoord:

Hallo Wilma,


Als iemand 14 kaarten heeft en hij heeft ze gezien, zal de arbiter gaan onderzoeken welke kaart bij de andere hand hoorde en als de arbiter de kaart niet van belang vindt, kan het spel gewoon gespeeld worden. Als het een kaart is die wel van belang kan zijn, moet het spel inderdaad geannuleerd worden (en evengoed hersteld).


Hoe komt het spel op 14-12? De voorgaande tafel heeft zitten nakaarten en daardoor de kaarten niet strikt gescheiden gehouden. Reden om die spelers aan te pakken. je kunt hiervoor een waarschuwing geven, of een straf uitdelen.


Helaas zijn er nog veel arbiters die denken dat je iemand straft als je de score verandert in 40%. Dat is dus inderdaad volstrekt onjuist.
Als je die spelers wilt straffen, moet je ze een kwarttop korting geven conform art. 90 en WR van de NBB.


Stel de vorige spelers hadden een top. Nu krijgen ze 40%, maar hun tegenstanders hadden een nul en krijgen nu 40%. Dat slaat toch nergens op?


Je hebt het dus goed gezien. Artikel 15A is van toepassing: een behaalde score is min of meer heilig en straffen doen we niet via artikel 12, maar via artikel 90.


Succes!!

 
Reactie vraagsteller:
Dank je wel Ron,
Bij ons is niet eens gekeken of het spel nog speelbaar was.
Er werd meteen 40/60 uitgedeeld. Maar okÚ.

Ben dik tevreden het antwoord.

Zonnige groet----Wilma
 
Antwoord Beheerder:

Graag gedaan, Wilma.


Groetjes,
Ron.

Beantwoord door:
Ron Jedema
profielpagina


Gerelateerde vragen aan kaart te veel/te weinig:

Helende Bloesem en Kleurenkaarten,hulpmiddel?
      [Gesteld in Bach Bloesem Remedies]
2007-06-10 21:19:51
voorber. klaveren, hoe bieden?
      [Gesteld in Bridge]
2009-03-12 07:03:14
Montreal opening
      [Gesteld in Bridge]
2011-07-30 09:50:39
Waar komt de naam voorbereidend klaveren vandaan
      [Gesteld in Bridge]
2015-11-28 14:23:22
moet men een gezien kaart door opps nemen?
      [Gesteld in Bridge]
2016-03-18 13:16:31

Gemiddelde score Bridge: 9.3 (1165x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+