Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Huis & Tuin » Woningen » Vereniging Van Eigenaren
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Vereniging van Eigenaren en krijg online een antwoord van de specialist in Vereniging van Eigenaren

Zelf een vraag over Vereniging van Eigenaren? Klik hier.
Meer vragen over Vereniging van Eigenaren.

Beheerder worden?

De rubriek Vereniging van Eigenaren heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Vereniging van Eigenaren Klik hier.

RSS over Vereniging van EigenarenVragen over Vereniging van Eigenaren via RSS. Klik hier.
RSS over Vereniging van Eigenaren op jouw website?Vragen over Vereniging van Eigenaren op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Vereniging van EigenarenVragen over Vereniging van Eigenaren via E-mail. Klik hier.

Schadevergoeding vloerplanken balkon?

[Gesteld op: 30-09-2014]

Toelichting:
In een appartement is een lekkage boven een keukenraam ontstaan. In het bovenliggende appartement is op die locatie een (half inpandig) balkon aawezig. De eigenaar van dat balkon heeft daar een fraaie hardhouten vloer aangelegd. De planken zijn verlijmd op de originele betontegels. De afvoer (putje) is nu niet meer bereikbaar voor onderhoud en inspectie.

Het bestuur stelt dat de afvoer, die gemeenschappelijk is omdat bovenliggende balkons er ook op afwateren, te allen tijd goed bereikbaar moet zijn. Hier geldt MR 2006, art. 28 lid 2. Het bestuur vraagt de eigenaar de afvoer vrij te maken om onderhoud en inspectie mogelijk te maken. Heeft deze eigenaar recht op een vergoeding van de VvE voor schade op basis van MR 2006, art. 28 lid 3, omdat hij een deel van zijn plankenvloer moet uitzagen?

Groet,
Edwin
Antwoord:

Beste Edwin,


Nee, hij overtreed in feite de regels die gesteld zijn in de splitsingsakte. 


Door het aanbrengen van de planken heeft hij er voor gezorgd dat de afvoer niet meer bereikbaar is voor onderhoud of inspectie. Hij zal dus op eigen kosten moeten zorgen dat de afvoer weer te bereiken is.


Met vriendelijke groet,

Wim Verhees
www.abon-vve-beheer.nl


www.slapende-vve.nl


www.vve-offerte.nl

 
Reactie vraagsteller:
Beste Wim Verhees,

Hartelijk dank voor dit antwoord. Het verhaal krijgt een vervolg.
De aannemer constateert dat de lekkage bij de benedenburen waarschijnlijk het gevolg is van een niet-waterdichte bitumenlaag op dit balkon met hardhouten vloer. Om dit te controleren en indien nodig te herstellen, moeten de houten planken en betontegels van een flink deel van het balkon worden verwijderd. Het bestuur van de VvE stelt zich op het standpunt dat hier artikel 28 lid 4 (MR 2006) van toepassing is: "Indien wordt besloten tot vervanging of tot herstel van dakbedekking onder de privÚ terrassen dient die eigenaar het daarop aanwezige beloopbaar oppervlak (zoals betegeling of kunstgras) voor eigen rekening te verwijderen en te herstellen. De desbetreffende eigenaar komt mitsdien geen recht op schadevergoeding toe als hiervoor in het derde lid is bepaald."

Hoewel het appartement niet op de bovenste verdieping ligt, is hier wel degelijk dakbedekking (bitumen) aangebracht, vindt het bestuur. Onze verkoopbrochure (uit 2011) zegt: "Bij de balkons die boven een woonruimte gesitueerd zijn wordt de vloer thermisch ge´soleerd, voorzien van een waterdichte dakbedekking en afgewerkt met betontegels." Dat is op dit balkon gebeurd.

Het bestuur stelt tevens dat het in bouwkundige of juridische zin niet uitmaakt of dit een balkon is, of een terras (art. 28 lid 4 spreekt over 'terras'). Het gaat erom dat er dakbedekking is aangebracht en het beheer daarvan valt onder de VvE.

Heeft het bestuur gelijk? Moet de eigenaar meewerken en heeft hij bovendien geen recht op schadevergoeding?

En mag het bestuur besluiten tot herstel van de dakbedekking (art. 28 lid 4: "Indien wordt besloten tot ...") of mag alleen de ledenvergadering zo'n besluit nemen?

Groet,
Edwin
 
Antwoord Beheerder:

Het bestuur heeft in deze gelijk dat zij stelt dat de  eigenaar moet meewerken aan het herstel avn de dakbedekking en geen schadevergoeding krijgt voor het verwijderen van de obstakels op zijn balkon.


Het bestuur mag besluiten tot het herstel van de dakbedekking. In dit geval geld niet de regel dat het bestuur alleen maar een bedrag mag uitgeven dat een in de splitsingsakte bedrag niet te boven gaat. Hier is sprake van onderhoud dat niet kan wachten totdat er op een vergadering is besloten is tot reparatie.


Met vriendelijke groet,


Wim Verhees


www.abon-vve-beheer.nl


www.slapende-vve.nl


www.vve-offerte.nl

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Schadevergoeding vloerplanken balkon?:

Hoe hoog kan een aanbouw onder balkon bovenburen?
      [Gesteld in Bouw]
2010-04-27 09:42:39
Kosten en eisen balkon vergroting 2de verdieping?
      [Gesteld in Bouw]
2011-03-29 15:56:36
kosten vervangen/renoveren balkon prive of VVE ?
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2012-03-17 13:56:33
Balkonvloeren uitgesloten in regelement.
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2012-09-29 22:19:09
Valt vervangen balkonconstructie onder onderhoud?
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2013-10-22 11:08:28

Gemiddelde score Vereniging van Eigenaren: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+