Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Financieel » Belastingen » Belastingen-Overijssel
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Belastingen-Overijssel en krijg online een antwoord van de specialist in Belastingen-Overijssel

Zelf een vraag over Belastingen-Overijssel? Klik hier.
Meer vragen over Belastingen-Overijssel.
De huidige beheerder van de rubriek Belastingen-Overijssel:
Naam: A.P.de Ruyter RA
Bedrijf: A+a voor accountancy & advies
Reactiesnelheid: 13 uur
Waardering: 7.3 (van max. 10)
Meer informatie over A.P.de Ruyter RA vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Belastingen-OverijsselVragen over Belastingen-Overijssel via RSS. Klik hier.
RSS over Belastingen-Overijssel op jouw website?Vragen over Belastingen-Overijssel op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Belastingen-OverijsselVragen over Belastingen-Overijssel via E-mail. Klik hier.

Huisvrouwengeld en bijstand?

[Gesteld op: 25-07-2014]

Toelichting:
Me vriend en ik zitten momenteel al een tijd lang zonder werk en dus in de bijstand, gehuwde norm.
Me vraag is dus of ik ook recht heb op het huisvrouwengeld?
Antwoord:

Moedergeld, huisvrouwengeld of aanrechtbelasting zijn populaire namen van wat officieel heet "uitbetaling van algemene heffingskorting door de belastingdienst". Deze heffingskortingen van circa € 1.500 tot € 2.000 op jaarbasis worden door de belastingdienst uitbetaald aan personen zonder inkomen, die een fiscale partner hebben die wel voldoende inkomen heeft.


U heeft echter wel inkomen, want u ontvangt een bijstandsuitkering. En via deze uitkering ontvangt u uw "huisvrouwengeld" U merkt dit doordat er nauwelijks of geen loonbelasting op uw inkomen is ingehouden. Het huisvrouwengeld wordt namelijk verrekend met de loonbelasting. Dat zou dus betekenen dat u het huisvrouwengeld niet meer apart bij de Belastingdienst kunt aanvragen, omdat u het al ontvangt.


Bij mensen die bijvoorbeeld in de loop van het jaar van werkgever wisselen, of als de uitkering in de loop van het jaar is ingegaan, kan het zijn dat er een onjuistbedrag aan loonbelasting is ingheouden, of dat het huisvrouwengeld niet volledig is uitbetaald. Er is een hele simpele manier om er achter te komen of u nog recht heeft op een aanvulling over vorig jaar: u hoeft daarvoor alleen maar een aangifte inkomstenbelasting in te vullen, en dan wordt direct berekend waar u recht op heeft.

Beantwoord door:
A.P.de Ruyter RA
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Huisvrouwengeld en bijstand?:

rechten en verplichtingen bij wwb uitkering
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2009-09-22 13:28:33
Inkomsten hoger dan WWB Bijstandsnorm?
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2009-03-30 17:17:32
Aanvullende bijstand
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2009-11-19 20:46:46
zwanger en bijstand?
      [Gesteld in Recht-Zuid Holland]
2012-03-06 15:32:30
Uitleg artikel 55 WWB
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2011-05-14 11:59:34

Gemiddelde score Belastingen-Overijssel: 7.1 (672x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+