Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeel & Organisatie » Personeel & Organisatie-Noord Holland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Personeel & Organisatie-Noord Holland en krijg online een antwoord van de specialist in Personeel & Organisatie-Noord Holland

Zelf een vraag over Personeel & Organisatie-Noord Holland? Klik hier.
Meer vragen over Personeel & Organisatie-Noord Holland.
De huidige beheerder van de rubriek Personeel & Organisatie-Noord Holland:
Naam: Martin van den Berg
Bedrijf: Buro paraplu
Reactiesnelheid: 28 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Martin van den Berg vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Personeel & Organisatie-Noord HollandVragen over Personeel & Organisatie-Noord Holland via RSS. Klik hier.
RSS over Personeel & Organisatie-Noord Holland op jouw website?Vragen over Personeel & Organisatie-Noord Holland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Personeel & Organisatie-Noord HollandVragen over Personeel & Organisatie-Noord Holland via E-mail. Klik hier.

Uit te betalen uren bij werken op een feestdag.

[Gesteld op: 28-05-2014]

Toelichting:
Hallo,

Ik werk onder de CAO mode en sport detailhandel.

Onze winkel is geopend op een feestdag, maar er is verwarring over de toe te kennen uren.

Voorbeeld: normaal werkt werknemer 8 uur op deze dag, nu omdat het een feestdag is maar 5 uur.

De CAO zegt hierover het volgende:
--
Loon over feestdag: De medewerker heeft op een feestdag (voor definitie zie art. 2 van deze cao) recht op doorbetaling van het loon als hij normaal gesproken op die dag arbeid verricht. Bij een onregelmatig arbeidspatroon kan dit worden vastgesteld als de medewerker van de afgelopen 13 weken in tenminste 8 weken op de bewuste dag arbeid heeft verricht. Bij de bepaling hiervan tellen alle gerealiseerde uren (zie artikel 2) mee als gewerkte dagen.Is aan het criterium 8 uit 13 voldaan, dan wordt het loon doorbetaald op basis van het gemiddeld op die dagen gewerkt aantal uren. Als de medewerker op de feestdag arbeid verricht, dan geldt bovendien de toeslagregeling van artikel 7.4.
--
7.4 Toeslag voor bepaalde uren op zon- en feestdagen
Werken op zon- en feestdagen gebeurt in beginsel vrijwillig. De werkgever kan de medewerker op zondag arbeid laten verrichten als de medewerker daarmee instemt (conform de Arbeidstijdenwet). Lukt het de werkgever niet om op feestdagen die niet op een zondag vallen met vrijwilligers de bezetting rond te krijgen, dan kan hij een medewerker tot werk verplichten, tenzij deze aantoonbare gewetensbezwaren heeft.
De toeslagpercentages zijn voor het werk op zon- en feestdagen van 00.00 tot 24.00 uur: 100%.
--

Mijn berkening zou zijn: 8 standaar 5 gewerkt +5 toeslag = 18

Werkgever berekent alleen 5 gewerkte uren +8 = 13

Zijn bron is deze :

http://www.inretail.nl/pages/1333/Veelgestelde-vragen--Feestdagen.html

Graag uw mening wat de correcte berekening is.
Antwoord:

Beste vragensteller,


 


U heeft er al een hoop arbeid inzitten, waarvoor mijn dank. Allereerst nog wat verduidelijking over uw situatie. Ik ga er van uit, gezien uw berekening, dat u normaliter op deze feestdag zou hebben gewerkt en dat dit tenminste 8 van de afgelopen 13 weken het geval was.


Indien u op de gegeven feestdag normaal 8 uur zou hebben gewerkt, heeft u volgens uw CAO recht op een 100% toeslag. Dat zou dus neerkomen op 8+8 (toeslag) is 16 uur.


Echter uw werkgever vraagt u om 5 uur te komen werken. De werkgever zou nu twee interpretaties van de CAO kunnen nemen. Ten eerste zou hij u 5 uur + 100% toeslag (=5 uur) kunnen betalen, of hij zou kunnen aannemen dat hij u in ieder geval uw reguliere 8 uur zou moeten betalen met de 5 uur (=100% toeslag voor de gewerkte 5 uur) = 13 uur.


Mijn mening met betrekking tot de correcte berekening, is dat uw werkgever er goed aan doet om u 13 uur uit te betalen.


Ik hoop dat ik u ondanks het voor u minder gunstige antwoord, alsnog goed heb kunnen helpen.


 


Met vriendelijke groet,


 


Buro Paraplu,


Martin van den Berg

 
Reactie vraagsteller:
Bedankt voor uw reactie.

Wat ik bedoelde is dat ik de standaard 8 uren krijg doorbetaald, ook als ik thuis blijf.
Over de gewerkte uren krijg is een toeslag van 100 %. dus 5 gewerkt +5 toeslag.
Dit staat los van de al doorbetaalde 8 uur.

Een collega die namelijk normaal niet op de feestdag werkt, krijgt ook deze 5 uren + 5 uren toeslag, als op een zondag.

Dit betekent toch dat de medewerkers die al hun standaard (8 uit 13 gewerkt) uren krijgen, minder beloond worden voor hun arbeid dan een collega die nu extra werkt? Of zie ik iets over het hoofd?

Met vriendelijke groet.
 
Antwoord Beheerder:

Beste Vragensteller,


Als ik uw CAO juist iterpreteer, dan ontvangt u boven op de door u gewerkte 5 uur, een toeslag van meer dan 100%, namelijk 8 uur. U heeft gelijk wanneer u aangeeft dat u deze ongeacht of u nu wel of niet werkt uitbetaald zou krijgen. Zo zit echter deze CAO in elkaar. Uw CAO maakt geen melding van mensen die minder werken dan reguliere uren en technisch gezien zou uw werkgever dus kunnen besluiten om u slechts de 5 gewerkte uren met een 100% toeslag uit te betalen. Ik denk echter dat de regeling die uw werkgever hanteerd recht doet aan de situatie.


Uw collega, die normaal niet zou werken op de betreffende dag komt volgens uw CAO in aanmerking voor betaling van 5 uur + 100% toeslag (5 uur) = 10 uur.


U ziet volgens mij niets over het hoofd en gevoelsmatig snap ik dat u het gevoel heeft dat u minder beloond wordt. Dit is echter de wijze waarop de CAO zaken heeft geregeld.


Ik hoop dat ik u voldoende antwoord heb kunnen geven. Mooier kan ik het niet maken.


Met vriendelijke groet,


Buro Paraplu,


Martin van den Berg

Beantwoord door:
Martin van den Berg
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Uit te betalen uren bij werken op een feestdag.:

kleuradvies nodig
      [Gesteld in Interieur-Noord Holland]
2009-03-14 16:31:15
Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
portretrecht ja of nee?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-19 16:48:08
Minuren mee naar volgend kalenderjaar...mag dat?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-03-21 11:02:33
de minuren van 2011 worden gekort op mijn salaris
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-12-17 13:28:20

Gemiddelde score Personeel & Organisatie-Noord Holland: 8.5 (13x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+