Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Nieuws & Media » Verkeer
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Verkeer en krijg online een antwoord van de specialist in Verkeer

Zelf een vraag over Verkeer? Klik hier.
Meer vragen over Verkeer.

Beheerder worden?

De rubriek Verkeer heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Verkeer Klik hier.

RSS over VerkeerVragen over Verkeer via RSS. Klik hier.
RSS over Verkeer op jouw website?Vragen over Verkeer op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over VerkeerVragen over Verkeer via E-mail. Klik hier.

staanplaatsen in bus/gordeldracht?

[Gesteld op: 20-04-2014]

Toelichting:
Een kennis van mij heeft 2de hands een lijnbus gekocht waarin een 45 zit en een 45 staanplaatsen. De bus werd verzekerd voor vervoer van 90 personen. Mag een particulier in een (lijn)bus staande personen vervoeren? deze kunnen uiteraard geen gorsdel dragen? Is de eigenaar/bestsuurder gedekt door de verzekering bij een eventueel ongeval met gekwetste passagiers??

groeten
Antwoord:

Beste, 


 


Ik zou het niet met zekerheid kunnen zeggen.


Omdat het géén reguliere busdienst betreft, zou ik me kunnen voorstellen dat ondertsaande regelgeving niet van toepassing is, alhoewel de woorden "passagiers", "bestuurder" en "autobus" suggereren dat het niet uit zou moeten maken. 
Voor alle zekerheid zou ik informeren bij de verzeringsmaatschappij of plaatselijke politie, om mogelijke moeilijkheden te voorkomen.


Artikel 59a:



  1. In afwijking van artikel 59, eerste en achtste lid, gebruiken bestuurders van een autobus en hun passagiers van 3 jaren of ouder de autogordel of het kinderbeveiligingssysteem waarmee de autobus is uitgerust, wanneer zij zich op hun zitplaats bevinden en het voertuig deelneemt aan het verkeer.

  2. Passagiers van een autobus die in beweging is, wordt meegedeeld dat het verplicht is gebruik te maken van het in het eerste lid genoemde beveiligingsysteem wanneer zij zich op hun zitplaats bevinden en het voertuig deelneemt aan het verkeer. Deze mededeling gebeurt op één of meer van de volgende manieren:

    1. door de bestuurder, de conducteur, de reisleider of een als groepsleider aangewezen persoon;

    2. door audiovisuele middelen;

    3. door opschriften of een pictogram. Het pictogram wordt bij gebruikmaking daarvan duidelijk op iedere zitplaats aangebracht.


  3. In afwijking van artikel 59a, eerste lid, behoeven passagiers van autobussen waarin het vervoer van staande passagiers is toegestaan geen beveiligingssysteem te gebruiken en behoeven passagiers van autobussen die volgens een dienstregeling stads- of streekvervoer uitvoeren binnen de bebouwde kom geen beveiligingssysteem te gebruiken.Het is bestuurders van een autobus verboden passagiers jonger dan 12 jaren te vervoeren op een andere wijze dan in dit artikel is voorgeschreven.

  4. Het is bestuurders van een autobus verboden passagiers jonger dan 12 jaren te vervoeren op een andere wijze dan in dit artikel is voorgeschreven.

  5. Het eerste lid geldt niet voor passagiers die gebruik maken van een ligplaats. Deze passagiers maken, indien beschikbaar, gebruik van de daarvoor bestemde veiligheidsvoorziening die deel uitmaakt van het voertuig of van het systeem waarmee de ligplaats aan de vloer van het voertuig is bevestigd.


Mvg - Sjaak

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl

Subrubrieken binnen de rubriek Verkeer:
Snelheidscontroles


Gerelateerde vragen aan staanplaatsen in bus/gordeldracht?:

Is opzegging plaats met vastgoed rechtsgeldig ?
      [Gesteld in Rechtshulp-Belgie]
2008-06-26 09:45:51
Kan men tuin van gebouw in onverdeeldheid kopen?
      [Gesteld in Notaris-Belgie]
2009-02-17 13:02:27
iAankoop van een app met garagebox.
      [Gesteld in Notaris-Belgie]
2009-08-11 17:01:46
Waneer is het stadion uitgevonden ?
      [Gesteld in Voetbal]
2009-10-01 10:24:25
wie moet de kapotte damwand vervangen/betalen?
      [Gesteld in Woningen]
2010-04-10 14:16:26

Gemiddelde score Verkeer: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257124
    Beheerders:  1022

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  167 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+