Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Sport » Jeu De Boules
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Jeu de Boules en krijg online een antwoord van de specialist in Jeu de Boules

Zelf een vraag over Jeu de Boules? Klik hier.
Meer vragen over Jeu de Boules.
De huidige beheerder van de rubriek Jeu de Boules:
Naam: Kees Besseling
Bedrijf: Geen
Reactiesnelheid: 244 uur
Waardering: 8.2 (van max. 10)
Meer informatie over Kees Besseling vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Jeu de BoulesVragen over Jeu de Boules via RSS. Klik hier.
RSS over Jeu de Boules op jouw website?Vragen over Jeu de Boules op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Jeu de BoulesVragen over Jeu de Boules via E-mail. Klik hier.

Te vroeg opgeraapte ballen door tegenpartij.

[Gesteld op: 28-02-2014]

Toelichting:
"Dat is reglementair niet strak geregeld", staat er in het reglement. Is dit geen grote blunder?
Het is gebeurd dat A op punt ligt en B haalt die boule weg. Nu ligt B op drie punten.
A heeft nog een boule om te werpen.
Het is toch heel eenvoudig om hier een regel voor in te stellen? De noodzaak is er zéker!
Antwoord:

Hallo,


Ik weet natuurlijk niet of er een clubreglement bestaat waarin deze tekst voor komt. Ik ken de tekst niet.


Natuurlijk moet dit gereglementeerd zijn en dat is ook zo.


Het Internationale spelreglement Petanque (ISP) is in dit geval  duidelijk:


Artikel 21 Verplaatste boules (opmerking: of de boule per ongeluk een schop krijgt of per ongeluk wordt opgeraapt, maakt niet uit)



Als een stilliggende boule door bijvoorbeeld de wind of de helling van het terrein verplaatst wordt, wordt hij teruggelegd op zijn oorspronkelijke plaats. Dit gebeurt ook als de boule per ongeluk verplaatst wordt door toedoen van een speler, de scheidsrechter, een toeschouwer, een dier of enig bewegend voorwerp.
Om onenigheid te voorkomen moeten spelers de plaats van de boules markeren. Protesten met betrekking tot niet–gemarkeerde boules worden niet in overweging genomen; de scheidsrechter zal zich louter baseren op de feitelijke ligging van de boules op het terrein.


Ik neem even aan dat het niet met opzet gebeurt. Dan is spelregel 21 van toepassing. Overigens is er kort geleden een uitspraak gedaan door de reglementencommissie dat de boule niet gemarkeerd hoeft te zijn. Terugleggen mag altijd. Daarbij ga ik er vanuit dat de partij die de overtreding maakt, niet in discussie zal gaan over de preciese ligging van de boule. De spelers weten echt wel waar de boule lag.


De speler die de fout maakt krijgt overigens van mij een officiële waarschuwing.


Geen probleem dus en gewoon terugleggen en de werpronde af maken.


Indien het met opzet gebeurt, dan zou ik als scheidsrechter de speler uitsluiten voor de rest van de partij, want dit valt onder de noemer: ernstige overtreding van de spelregels.


Er is nog wel een andere spelregel van toepassing als je je eigen boule opraapt voordat het aantal punten is overeen gekomen.


Het eerste deel betreft de boules die over de achterlijn uit zijn etc. Die boules mogen niet meer in de hand worden genomen. Er zijn "slimmers" die zo'n boule voor de 2e keer werpen.


 


Artikel 26 Voortijdig opgeraapte boules



Het is de spelers verboden gespeelde boules op te rapen voor het einde van de werpronde. Een boule die aan het einde van een werpronde wordt opgeraapt vóór het aantal punten is overeengekomen, is ongeldig. Hiertegen kan niet worden geprotesteerd.


 


Ik hoop dat ik duidelijk ben geweest. Als u nog vragen heeft hoor ik het graag. Ik geef ook spelregelavonden, misschien iets voor uw club (grapje).


Met vriendelijke groeten


Kees Besseling


Trainer en scheidsrechter NJBB.


 

 
Reactie vraagsteller:
Regels zijn regels, nietwaar?
Het doet dus niet te zake of een boule per ongeluk of expres uit het veld genomen is, het feit is er.
En zónder markering geeft het meestal problemen. Uit is uit! Dan heb je daar tenminste geen discussie meer over als iedereen de spelregels ken en accepteert.
Maar mijnheer Besseling, nu toch maar graag hoe nu (zie mijn vraag) hoe de puntenverdeling gaat worden, volgens de officiële spelregels. (er wordt dus geen boule teruggelegd).

Herm.

In het voetbalspel wordt ook nogal eens 'per ongelijk' een doelpunt gemaakt, maar telt altijd.
 
Antwoord Beheerder:

Als je de boule die door B is weggehaald weer terug leg. Dan kan daarna A zijn laatste boule spelen en daarna maak je de stand op.


Kan dus volgens de regels die ik heb toergevoegd. O er in dit geval gemarkeerd is of niet, de boule wordt teruggelegd en A speelt en dAARNA TELLEN.


 


GR


 


kEES


 

Beantwoord door:
Kees Besseling
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Te vroeg opgeraapte ballen door tegenpartij.:

mijn bal is zacht en krimpt hoe kan dat?
      [Gesteld in Seksualiteit]
2009-07-04 12:59:12
Heb ik een geslachtsprobleem?
      [Gesteld in Seksualiteit]
2009-08-08 14:49:02
Werken na vroegpensioen nieuwe werkgever.
      [Gesteld in Belastingen-Zeeland]
2011-01-14 19:13:33
uitbetaling schade
      [Gesteld in Autoverzekering]
2011-08-19 17:57:54
aansprakelijkheid n.a.v. een getuigenverklaring
      [Gesteld in Schadeverzekeringen]
2011-11-22 01:11:18

Gemiddelde score Jeu de Boules: 8.2 (113x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+