Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Personeelsmanagement-Drenthe
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Personeelsmanagement-Drenthe en krijg online een antwoord van de specialist in Personeelsmanagement-Drenthe

Zelf een vraag over Personeelsmanagement-Drenthe? Klik hier.
Meer vragen over Personeelsmanagement-Drenthe.
De huidige beheerder van de rubriek Personeelsmanagement-Drenthe:
Naam: M.C. Voskamp
Bedrijf: Hr coach
Reactiesnelheid: 100 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over M.C. Voskamp vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Personeelsmanagement-DrentheVragen over Personeelsmanagement-Drenthe via RSS. Klik hier.
RSS over Personeelsmanagement-Drenthe op jouw website?Vragen over Personeelsmanagement-Drenthe op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Personeelsmanagement-DrentheVragen over Personeelsmanagement-Drenthe via E-mail. Klik hier.

doorbetalen?

[Gesteld op: 18-02-2014]

Toelichting:
Ik stond ingeroosterd , ik ga naar mijn werk, maar daar had mijn baas mij doorgestreept omdat ze zelf te veel mensen had ingeroosterd. Ze heeft mij niet afgebeld, maar ik kon weer naar huis gaan Dit kost mij 7 uur werk!
Mag ik deze uren nu schrijven?.
Ik hoor het graag van u.
Groet Marjke
Antwoord:

Goedemorgen Marijke,


excuses voor mijn late reactie.


Ik weet niet wat voor soort contract je hebt en onder welke CAO je valt. Maar in algemene zin kan ik je wel beantwoorden. Hierover gelden bepalingen uit het Burgerlijk Wetboek (artikel 7:628 e.v.).


In artikel 7:628 lid 1 staat: De werknemer behoudt het recht op het naar tijdruimte vastgestelde loon indien hij de overeengekomen arbeid niet heeft verricht door een oorzaak die in redelijkheid voor rekening van de werkgever behoort te komen.


Is er sprake van een oproepcontract, dan is het volgende artikel nog interessant:


De werkgever is verplicht tenminste 3 uur per oproep uit te betalen wanneer:


•Er tussen werkgever en werknemer een arbeidsomvang van minder dan 15 uur per week is vastgelegd en de tijdstippen waarop de arbeid moet worden verricht niet zijn vastgelegd;


•De arbeidsomvang niet of niet eenduidig is vastgelegd.


Hiervan mag niet ten nadele van de werknemer bij CAO worden afgeweken.


 


Is hiermee antwoord gegeven op jouw vraag?

Beantwoord door:
M.C. Voskamp
profielpagina


Gerelateerde vragen aan doorbetalen?:

baas geen werk toch 32 uur uitbetaald?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Groningen]
2009-01-23 11:15:09
baas geen werk toch 32 uur uitbetaald?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Groningen]
2009-01-23 11:15:20
kan ik ontslag nemen als ik in de ziektewet zit?
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Overijssel]
2009-08-31 21:40:13
Gebruik adv uren tijdens ziekte.
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2009-10-13 12:11:01
kan ik mijn werkgever aanklagen zonder bewijzen
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-12-02 00:31:22

Gemiddelde score Personeelsmanagement-Drenthe: 9.1 (55x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257129
    Beheerders:  1022

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  167 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+