Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Zakelijke Dienstverlening
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Zakelijke Dienstverlening en krijg online een antwoord van de specialist in Zakelijke Dienstverlening

Zelf een vraag over Zakelijke Dienstverlening? Klik hier.
Meer vragen over Zakelijke Dienstverlening.
De huidige beheerder van de rubriek Zakelijke Dienstverlening:
Naam: A.P.de Ruyter RA
Bedrijf: A+a voor accountancy & advies
Reactiesnelheid: 13 uur
Waardering: 7.3 (van max. 10)
Meer informatie over A.P.de Ruyter RA vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Zakelijke DienstverleningVragen over Zakelijke Dienstverlening via RSS. Klik hier.
RSS over Zakelijke Dienstverlening op jouw website?Vragen over Zakelijke Dienstverlening op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Zakelijke DienstverleningVragen over Zakelijke Dienstverlening via E-mail. Klik hier.

Aankoop buiten EU

[Gesteld op: 27-01-2014]

Toelichting:
Ik heb een apparaat gekocht voor mijn bedrijfsvoering uit een niet-EU land waarbij op de factuur geen buitenlandse BTW staat vermeld. Ik heb brief van TNT gekregen waarbij ik de BTW bij invoer aan hen moet betalen zodat de goederen kunnen worden afgeleverd. Het apparaat is exclusief BTW 3.000. Mag ik de betaalde BTW als voorbelasting aftrekken? En moet ik bij mijn OB-aangifte vakje 4A 3.000 invullen en bijbehorende verschuldigde omzetbelasting die ik weer als voorbelasting kan aftrekken of hoef ik dit niet te doen, omdat ik geen vergunning heb voor verleggingsregeling bij invoer (artikel 23)? Ik weet nu niet of deze aankoop onder 4A valt ja of te nee.
Antwoord:

Als u goederen invoert uit een niet-EU-land, dan moet u inderdaad Nederlandse BTW betalen.
Deze BTW kunt u gewoon verrekenen als voorbelasting, bij rubriek 5b. U hoeft dus niets bij 4A in te vullen.


U bent in verwarring door de mogelijkheid die wordt gegeven om een vergunning aan te vragen om de BTW te verleggen. Dat betekent dat bij invoer geen BTW is verschuldigd, maar dat deze alsnog bij de BTW-aangifte moet worden opgegeven. Alleen als de BTW is verlgd moet deze bij rubriek 4a worden vermeld. Ook dan kan dit direct weer als voorbelasting worden afgetrokken.

Beantwoord door:
A.P.de Ruyter RA
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Zakelijke Dienstverlening:
Administratieve Diensten
Bedrijfsautomatisering
Bedrijfsfusie
Bedrijfsoverdracht
Bedrijfsovername
Bedrijfstransacties
Bedrijfsverhuizing
Bedrijfsvoering
Conflictbemiddeling
Cursussen & Opleidingen
Debiteurenbeheer
Entertainment
Evenementenorganisatie
Financieel
Flora & Fauna
Fusies & Overnames
Gezondheidszorg
Juridisch
Juridische Splitsingen
Kinderopvang
Marketing
Mediation
Ondernemingsrecht
Onroerend Goed
Ontwerp
Secretarieel
Trainingsacteurs
Vennootschapsstructuren
Vertalen


Gerelateerde vragen aan Aankoop buiten EU:

zindelijkheid om hondje shihtzu maltezerleeuwtje
      [Gesteld in Honden]
2007-10-31 20:55:11
Hallo, franse bulldog teef poept s┤nachts in huis
      [Gesteld in Hondenopvoeding]
2010-02-06 09:18:29
hond plast & poept soms in de zetel
      [Gesteld in Hondengedrag]
2013-08-22 10:27:02
zambrano arrest, europese hof
      [Gesteld in Europees recht]
2011-04-12 18:21:39
Binnenkatten kunnen binnenkort buiten
      [Gesteld in Kattengedrag]
2008-10-07 12:26:41

Gemiddelde score Zakelijke Dienstverlening: 9.0 (897x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+