Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Erfrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Erfrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Erfrecht

Zelf een vraag over Erfrecht? Klik hier.
Meer vragen over Erfrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Erfrecht:
Naam: Lydia de Hoogh RB
Bedrijf: Administratiekantoor accurate 4 u
Reactiesnelheid: 8 uur
Waardering: 9.2 (van max. 10)
Meer informatie over Lydia de Hoogh RB vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over ErfrechtVragen over Erfrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Erfrecht op jouw website?Vragen over Erfrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ErfrechtVragen over Erfrecht via E-mail. Klik hier.

wie betaalt erfbelasting?

[Gesteld op: 25-01-2014]

Toelichting:
Situatie: kind koopt ouderlijk huis, waarvan ouders vruchtgebruik hebben. (vrij van huur en lasten)in 1991
Ouderlijk huis wordt gesloopt, nieuw huis gebouwd.( kind bouwt en betaald dit alles)
Ouders wonen bij kind in ( bewonen 1/3 van totale woning). Kind betaalt verder alle lasten van nieuwe woning. Wie moet er erfbelasting betalen (en over het gehele huis of slechts 1/3 van het huis) na overlijden.
De ouders, of de kinderen samen of het kind dat huis toen heeft gekocht (deze heeft na overlijden ouders dus recht op woning)
Antwoord:

Geachte vraagsteller,


Als de ouders het woongenot hebben gehad tot hun overlijden, dan kan dit bij hun overlijden gevolgen voor de erfbelasting.


Er zal onder voorwaarden extra belasting kunnen worden geheven op grond van de fictiebepaling van artikel 10 SW. De bijtelling vind dan plaats bij het kind dat de woning heeft gekocht.


De aangifte daarvan is erg complex, schakel dus een dekundige in om de voorkomen dat u meer betaalt dan volgens de wet nodig is.


 


 

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan wie betaalt erfbelasting?:

Geen geld bij schuldigerkenning
      [Gesteld in Accountancy]
2013-07-20 20:11:19
kindsdeel bij testament langs levende belasting
      [Gesteld in Erfrecht]
2013-01-17 19:00:29
Kan ik een hypotheek nemen en uitlenen aan kind?
      [Gesteld in Hypotheken-Zuid Holland]
2013-07-07 16:42:17
Is fiscaal partnerschap aan te bevelen?
      [Gesteld in Accountancy]
2010-02-22 14:04:03
uitspraak op bezwaar erfbelasting.
      [Gesteld in Erfbelasting]
2013-08-01 10:10:04

Gemiddelde score Erfrecht: 9.2 (5x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Lydia de Hoogh RB
    9.2
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257265
    Beheerders:  1024

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+