Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Arbeidsvoorwaarden
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsvoorwaarden en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsvoorwaarden

Zelf een vraag over Arbeidsvoorwaarden? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsvoorwaarden.

Beheerder worden?

De rubriek Arbeidsvoorwaarden heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Arbeidsvoorwaarden Klik hier.

RSS over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsvoorwaarden op jouw website?Vragen over Arbeidsvoorwaarden op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via E-mail. Klik hier.

geen ziektewet bij leerwerkovereenkomst?

[Gesteld op: 09-12-2013]

Toelichting:
zoon, 17 bijna 18 werkt al 2 jaar als leerling-schilder (BBL opleiding niveau. 2) nu allergische eczeem geconstateerd (epoxyhars en kobalt). Werkgever betaalt geen ziekengeld meer, kan en mag dat? En als hij beroep niet meer uit kan oefenen en opleiding niet af kan maken, recht op WW of ziektewet?
Antwoord:

Geachte heer/mevrouw,

Naar aanleiding van uw vraag, betreffende geen ziektewet bij leerwerkovereenkomst, bericht ik u het volgende.


Omdat uw zoon een arbeidsovereenkomst heeft voor twee jaar (de BBL-overeenkomst gaat gepaard met, of is een arbeidsovereenkomst), valt u onder de loondoorbetalingsplicht van art. 7:629 lid 1 van het Burgerlijk Wetboek.

Dat betekent dat uw zoon de eerste twee jaar van ziekte 70% van uw loon krijgt uitbetaald van zijn werkgever, maar in ieder geval het minimumloon. Dat is werknemersbescherming. Als uw zoon door ziekte de opleiding niet kan voltooien, verliest hij deze bescherming mijns inziens niet.
Tijdens ziekte geldt ook een ontslagverbod, art. 7:670 lid 1 BW.
Na twee jaar is hij hopelijk weer beter, maar is dat niet het geval, dan komt uw zoon in de Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen (Wet WIA) terecht.


Ik hoop u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.

Mocht u nog verdere uitleg of hulp nodig hebben dan kunt u mij bereiken door het contactformulier op onze internetsite: http://www.de-arbeidsrechtspecialist.nl in te vullen.


Met vriendelijke groet,


E.A. Vonsee                                                                                                                 Adviseur P&O en Arbeidsrecht


 


!Dit advies is vrijblijvend en enkel gebaseerd op de vaak summiere vraagstelling. Het kan geen volwaardig juridisch advies vervangen. We zijn niet aansprakelijk voor eventuele gevolgen van handelen/nalaten naar aanleiding van dit beknopte antwoord!

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan geen ziektewet bij leerwerkovereenkomst?:

heb ik recht op bijstand?
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2008-08-08 22:25:48
kan ik ontslag nemen als ik in de ziektewet zit?
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Overijssel]
2009-08-31 21:40:13
Uitkering behouden bij samenwonen?
      [Gesteld in Accountancy]
2009-11-19 01:59:47
Na einde ww-uitkering terug in ziektewet?
      [Gesteld in Arbeidsrecht]
2010-05-12 14:09:42
In de ziektewet voor het ongeval.
      [Gesteld in Letselschade]
2010-11-10 14:33:55

Gemiddelde score Arbeidsvoorwaarden: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+