Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Noord Holland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Noord Holland en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Noord Holland

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Noord Holland? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Noord Holland.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Noord Holland:
Naam: Herman Albersen
Bedrijf: De rechtspratkijk nederland
Reactiesnelheid: 71 uur
Waardering: 8.4 (van max. 10)
Meer informatie over Herman Albersen vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-Noord HollandVragen over Arbeidsrecht-Noord Holland via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Noord Holland op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Noord Holland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-Noord HollandVragen over Arbeidsrecht-Noord Holland via E-mail. Klik hier.

Studieschuld terugbetalen

[Gesteld op: 21-04-2008]

Toelichting:
Per 1 juni 2008 begin ik bij mijn nieuwe werkgever. Ik heb een studieschuld en m'n nieuwe werkgever neemt deze schuld over. Nu wil m'n huidige werkgever dit alleen met mij verrekenen. Dit doen ze door m'n salaris van Mei volledig in te houden (+het dan uit te betalen vakantiegeld) en wat er over blijft wordt dan nog even met het salaris van April verrekend. Mogen zij dit zo doen? De studieschuld valt toch onder de eindafrekening? en een eindafrekening kun je toch pas opmaken als ik daadwerkelijk uit dienst ben? Alvast bedankt voor jullie antwoord!
Antwoord:
De werkgever mag bij het einde van de arbeidsovereenkomst verrekenen. Omdat op dit moment al bekend is wanneer u uit dienst treedt is ook al bekend hoeveel uw werkgever u nog moet betalen. De werkgever mag echter niet onbeperkt verrekenen, ook niet bij het einde van de arbeidsovereenkomst. Hij mag niet zoveel verrekenen dat de werknemer te weinig of niets meer overhoudt. De werkgever mag niet meer verrekenen dan tot ongeveer 90% van de bijstandsnorm. Dit staat in artikel 632 lid 1 en 2 van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek (BW). Wat uw werkgever met uw loon van mei van plan is, namalijk dat u niets meer overhoudt, mag dus niet. 
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Studieschuld terugbetalen:

Studiekosten / werkuren terugbetalen
      [Gesteld in Personeelsmanagement-Overijssel]
2009-10-21 17:51:51
Moet ik studiekosten terugbetalen?
      [Gesteld in Personeelsmanagement-Noord Brabant]
2011-05-17 10:43:32
Moet ik studiekosten terug gaan terugbetalen?
      [Gesteld in Personeelsmanagement-Noord Holland]
2011-05-17 13:34:47
Moet ik deze cursussen terugbetalen?
      [Gesteld in Arbeidsvoorwaarden]
2012-01-18 18:25:26
Hoe krijg je het werkgeversdeel pensioen terug?
      [Gesteld in Pensioen]
2012-04-02 21:58:51

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Noord Holland: 9.5 (13x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • kunst expertise
    9.0
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257439
    Beheerders:  1024

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+