Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Strafrecht » Strafrecht-Noord Brabant
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Strafrecht-Noord Brabant en krijg online een antwoord van de specialist in Strafrecht-Noord Brabant

Zelf een vraag over Strafrecht-Noord Brabant? Klik hier.
Meer vragen over Strafrecht-Noord Brabant.
De huidige beheerder van de rubriek Strafrecht-Noord Brabant:
Naam: K. Canatan
Bedrijf: Meijers canatan advocaten
Reactiesnelheid: 69 uur
Waardering: 8.3 (van max. 10)
Meer informatie over K. Canatan vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Strafrecht-Noord BrabantVragen over Strafrecht-Noord Brabant via RSS. Klik hier.
RSS over Strafrecht-Noord Brabant op jouw website?Vragen over Strafrecht-Noord Brabant op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Strafrecht-Noord BrabantVragen over Strafrecht-Noord Brabant via E-mail. Klik hier.

Artikel 249 ook van toepassing op leraren?

[Gesteld op: 24-10-2013]

Toelichting:
Zoals ik artikel 249 staat er dat het sowieso verboden is om met minderjarige individuen, maar het art 249.2 stelt dit ook van toepassing is op onderwijzers, bestuurders, etc maar dit artikel leek in de jurisprudentie van toepassing op individuen boven de 16 en zelfs boven de 18.
In het geval van een gebrekkige ontwikkeling of een aandoening lijkt het me duidelijk, maar dit artikel maakt daar geen onderscheid in?
Als een ambtenaar ontucht pleegt met iemand die hij helpt tijdens zijn werk is dit artikel van toepassing?
Als een leraar ontucht pleegt met een leerling die volwassen is, is deze dan van toepassinge?

Alvast heel erg bedankt.
Antwoord:
Niet zonder meer, alleen als voldaan is aan de eisen die art. 249 daaraan stelt in lid 2 onder 1 en onder 2. Zie:
1°. de ambtenaar die ontucht pleegt met een persoon aan zijn gezag onderworpen of aan zijn waakzaamheid toevertrouwd of aanbevolen;
2°. de bestuurder, arts, onderwijzer, beambte, opzichter of bediende in een gevangenis, rijksinrichting voor kinderbescherming, weeshuis, ziekenhuis, of instelling van weldadigheid, die ontucht pleegt met een persoon daarin opgenomen.

Dit geldt dus niet voor een ambtenaar die alleen iemand helpt en het geldt ook niet voor elke onderwijzer.

Beantwoord door:
K. Canatan
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Artikel 249 ook van toepassing op leraren?:

wanneer loon na ontslag?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-07-18 11:00:06
Status topsportrt
      [Gesteld in Sportrecht]
2010-04-26 15:37:55
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
hulpverlener haakt af
      [Gesteld in schuldadvies & schuldbegeleiding]
2012-08-30 11:14:07
Mag de knvb een belgisch stadionverbod overnemen?
      [Gesteld in Sportrecht]
2014-01-23 02:59:16

Gemiddelde score Strafrecht-Noord Brabant: 8.4 (161x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Ad Appel
    9.0
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  258156
    Beheerders:  1029

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  172 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+