Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Financieel » Administratie
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Administratie en krijg online een antwoord van de specialist in Administratie

Zelf een vraag over Administratie? Klik hier.
Meer vragen over Administratie.
De huidige beheerder van de rubriek Administratie:
Naam: A.P.de Ruyter RA
Bedrijf: A+a voor accountancy & advies
Reactiesnelheid: 13 uur
Waardering: 7.3 (van max. 10)
Meer informatie over A.P.de Ruyter RA vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over AdministratieVragen over Administratie via RSS. Klik hier.
RSS over Administratie op jouw website?Vragen over Administratie op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over AdministratieVragen over Administratie via E-mail. Klik hier.

Hoe een bv met negatief eigen vermogen te verkopen

[Gesteld op: 27-08-2013]

Toelichting:
Ik heb een 1mans b.v. met een negatief eigen vermogen , best een pittig bedrag. Is dus geld waarover je in betere tijden geen vennootsshapsbelasting hoeft te betalen. Als je deze bv nu verkoopt , wat kan de nieuwe eigenaar dan met dat negatieve vermogen ??
Antwoord:

Kort gezegd: helemaal niets !
De verliesverrekening is geregeld in artikel 20a van de Wet VPB, en daarbij is o.a. bepaald dat als "het uiteindelijke belang in belangrijke mate is gewijzigd" de verliezen niet voorwaarts verrekenbaar zijn. Met andere woorden: als u de B.V. verkoopt, kan de eigenaar niets met deze verliezen doen.
Deze wettekst kunt u o.a. lezen op http://maxius.nl/wet-op-de-vennootschapsbelasting-1969/artikel20a/

Ik merk wel op dat u uit gaat van het negatieve eigen vermogen van de B.V.,  maar dat is niet hetzelfde als verrekenbare verliezen. het fiscale resultaat wijkt namelijk altijd af van het commerciele resultaat. Fiscale verliezen kunnen ook verdampen, terwijl een negatief eigen vermogen dat uiteraard niet kan. Voor de omvang van de verrekenbare verliezen kunt u beter kijken naar de laatste definitieve vpb-aanslag.

Als u een B.V. heeft met een groot negatief vermogen, dan heeft de B.V. grote schulden, en kan een faillissement nabij zijn. Als dat het geval is raad ik u aan dit faillissement snel zelf aan te vragen. Bij een faillissement wordt namelijk een curator aangesteld die o.a. gaat onderzoeken of u als bestuurder van de B.V. wel een goed beleid heeft gevoerd. Dat betekent o.a. de administratie steeds bijwerken, en de jaarrekening tijdig deponeren. Maar ook niet onnodig veel schulden maken. Als hij tot de conclusie komt dat u wanbeleid heeft gevoerd, dan kan u als directeur in prive aansprakelijk worden gesteld voor alle schulden. En dat moet u uiteraard proberen te voorkomen.

Ik hoop uw vraag hiermee voldoende te hebben beantwoord.

 
Reactie vraagsteller:
Het gaat om compensabele verliezen uit voorgaande jaren . Ontstaan door niet uitbetaalde salarissen aan de dga en prive geld van de dga.
 
Antwoord Beheerder:

Deze extra informatie leidt niet tot een ander antwoord. Wel kan ik aanvullen dat ik nu veronderstel dat u als DGA wellicht de grootste schuldeiser van de B.V. bent, waardoor het risico van een faillissement wellicht kleiner is.

Maar als het gaat om niet-uitbetaalde salarissen: waarom heeft u deze dan wel als zodanig geboekt? U betaalt dan inkomstenbelasting over dit salaris terwijl u dit salaris niet heeft ontvangen. Het was dan logischer om het salaris in overleg met de Belastingdienst te verlagen, waardoor u minder belasting betaalde. Wellicht kan dit nog met terugwerkende kracht worden geregeld?

Beantwoord door:
A.P.de Ruyter RA
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Administratie:
LoonadministratiePersoneelsadministratieSalarisadministratie


Gerelateerde vragen aan Hoe een bv met negatief eigen vermogen te verkopen:

onteigening na 25 jaar
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-10-16 08:57:44
onteigening
      [Gesteld in Recht-Zuid Holland]
2012-02-21 14:22:27
geldt het recht van voorkoop bij bouwgrond
      [Gesteld in Notaris-Belgie]
2008-09-29 18:37:27
Van wie zijn nu de uitzendrechten van het voetbal?
      [Gesteld in Sportrecht]
2009-12-02 20:49:21
Winst uit onderneming
      [Gesteld in Accountancy]
2010-03-22 21:19:33

Gemiddelde score Administratie: 4.8 (552x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+