Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Recreatie » Vuurwerk
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Vuurwerk en krijg online een antwoord van de specialist in Vuurwerk

Zelf een vraag over Vuurwerk? Klik hier.
Meer vragen over Vuurwerk.
De huidige beheerder van de rubriek Vuurwerk:
Naam: Kevin
Bedrijf: Fireworks nl
Reactiesnelheid: 19 uur
Waardering: 5.2 (van max. 10)
Meer informatie over Kevin vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over VuurwerkVragen over Vuurwerk via RSS. Klik hier.
RSS over Vuurwerk op jouw website?Vragen over Vuurwerk op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over VuurwerkVragen over Vuurwerk via E-mail. Klik hier.

Mag consumentenvuurwerk categorie1 het hele jaar?

[Gesteld op: 13-08-2013]

Toelichting:
In 2010 is de wet op het gebruik van vuurwerk veranderd. Wat voorheen fop- en schertsvuurwerk was, valt nu onder categorie 1 vuurwerk. Mijn vraag is de volgende. Mogen artikelen die hier vermeld staan http://pyrowinkel.nl/17-cat1-vuurwerk-fop-en-scherts afgestoken worden in bijvoorbeeld september op een niet overlastgevende plaats en wijze op de openbare weg? Er is onduidelijkheid over op internet rondom het afsteken van deze artikelen. Sommigen zeggen dat het alleen in eigen tuin of een afgesloten plaats mag zijn, anderen zeggen gebaseerd op de wet dat het ook op de openbare weg mag, mits het geen overlast veroorzaakt. In artikel 2.3.6, staat vermeld “Het is verboden vuurwerk, anders dan bedrijfsmatig, tot ontbranding te brengen op een ander tijdstip dan tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur van het daarop volgende jaar. “. Echter er is een uitzondering op dit artikel, welke staat vermeld in vuurwerkbesluit artikel 2.3.7 , te weten “De artikelen 1.2.4, 1.2.5, 2.3.2, 2.3.3 en 2.3.6 gelden niet ten aanzien van fop- en schertsvuurwerk.”

Voor de duidelijkheid heb ik hieronder nog een toelichting op deze regels bijgevoegd, welke behoort tot de “Regeling van de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer van 13 juli 2010, nr. BJZ2010018765, tot aanwijzing van consumenten- en theatervuurwerk (Regeling aanwijzing consumenten- en theatervuurwerk)” In de toelichting “fop- en schertsvuurwerk” word vermeld: “Op grond van het Vuurwerkbesluit is fop- en schertsvuurwerk een bijzondere categorie van het consumentenvuurwerk. Het fop- en schertsvuurwerk is vuurwerk dat het gehele jaar verkocht en afgestoken mag worden. In grote lijnen is fop- en schertsvuurwerk vuurwerk dat in de Pyrorichtlijn wordt aangeduid met categorie 1 vuurwerk, bestemd voor consumenten.

Mijn vraag is: als ik artikelen aanschaf uit bovengenoemde categorie 1, mogen deze dan op de openbare weg afgestoken worden, mits ik daarmee geen omwonenden of anderen lastig val en geen overlast veroorzaak?
Antwoord:
Beste,

Het klopt inderdaad dat het vuurwerkbesluit is veranderd.
Het is dan ook toegestaan om CAT 1 vuurwerk op een verantwoorde plaats af te steken.

Categorie 1: 12 jaar
Vuurwerk met weinig gevaar en bestemd voor gebruik in een besloten ruimte, inclusief vuurwerk dat bestemd is voor gebruik in huis. Dit heet kindervuurwerk. Kindervuurwerk, zoals sterretjes, mag je altijd kopen. Het geluidsniveau van dit vuurwerk mag 120 dB zijn op 1 meter afstand.

Dit nieuwe vuurwerkbesluit is op; 01-07-2013 ingegaan.

Het is dus toegestaan om het vuurwerk van categorie 1 tot ontsteking te brengen,
maar waar u niemand tot last bent! En het vuurwerk te gebruiken zoals staat aangegeven op de verpakking.

Ik hoop dat hiermee uw vraag is beantwoord.

Beantwoord door:
Kevin
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Mag consumentenvuurwerk categorie1 het hele jaar?:

Wat gebeurt er in of met je lichaam door leukemie
      [Gesteld in Leukemie]
2007-02-27 18:33:46
Mijn eerste huwelijk met gescheiden man...
      [Gesteld in Huwelijk]
2009-02-04 09:36:46
Mijn bouvier hangt verschrikkelijk aan mij.
      [Gesteld in Hondengedrag]
2011-11-25 15:49:31
Wat kan ik doen met mijn relatie?
      [Gesteld in Psychologie]
2012-10-15 10:37:41
is geroosterd brood slechter dan gewoon brood?
      [Gesteld in Voeding]
2007-06-17 16:32:01

Gemiddelde score Vuurwerk: 5.2 (17x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257309
    Beheerders:  1023

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+