Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Financieel » Belastingen » Erfbelasting
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Erfbelasting en krijg online een antwoord van de specialist in Erfbelasting

Zelf een vraag over Erfbelasting? Klik hier.
Meer vragen over Erfbelasting.
De huidige beheerder van de rubriek Erfbelasting:
Naam: Mr. Olle Geurts
Bedrijf: Geurts notarieel advies | estate planning
Reactiesnelheid: 37 uur
Waardering: 8.2 (van max. 10)
Meer informatie over Mr. Olle Geurts vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over ErfbelastingVragen over Erfbelasting via RSS. Klik hier.
RSS over Erfbelasting op jouw website?Vragen over Erfbelasting op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ErfbelastingVragen over Erfbelasting via E-mail. Klik hier.

Geerfde woning en belasting box 1 / 3

[Gesteld op: 11-08-2013]

Toelichting:
Het is moeilijk info te vinden op deze situatie, dus hoop op een antwoord:
* Ouder overleden aug.'10. 2 kinderen erven woning. 1 kind altijd inwonend (huisgenoot) geweest, heeft zich uiteindelijk uitgeschreven (gba) op 29 dec.'10 en zich daarna alleen via briefadres weer ingeschreven. Woning is leeg en nog te koop sinds febr. 2011 en heeft zeer kleine hypotheek.

Klopt het dat het inwonende kind de woning voor zijn belast.aangifte 2011+2012+2013 in box 1 mag opgeven als eigen woning?
Of (vanaf wanneer?) moet de woning als vermogen in box 3?

(redenering, omdat de woning zijn hoofdverblijf was tot einde 2010 en vervolgens eigendom (50%) werd in 2010 geldt de eigenwoning regeling voor de 3 opvolgende jaren.
Ofwel in zijn aangifte is woning in box 1 en niet als onroerendgoed in box 3?)
Antwoord:
Geachte vraagsteller,

Box 1 geldt voor de eigen woning/ hoofdverblijf. Ik neem aan dat de woning tot en met belastingjaar 2010 bij de aangifte van de ouder in box 1 is aangegeven.

Nu het kind altijd er heeft gewoond (terwijl het box 1 eigendom van de ouder was), maar per 29-12-2010 is verlaten was het per eerstvolgende peildatum 1-1-2011 geen hoofdverblijf meer.

Theoretisch was het huis van augustus 2010 tot 29-122010 hoofdverblijf en dus box 1 woning (voor 50%), maar artikel 3.111 IB lid 2 geeft als eis voor de verhuisregeling een eigen woningbezit van minimaal 3 jaar, daar wordt niet aan voldaan.

Dus voor beiden box 3 is mijns inziens de conclusie.

Beantwoord door:
mr. Olle Geurts
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Geerfde woning en belasting box 1 / 3:

ik wil graag thuis kappen maar hoeveel mag ik bijv
      [Gesteld in Thuiswerk]
2010-01-06 20:42:39
Verjaring 20 of 30 jaar ????
      [Gesteld in Tuin]
2008-12-01 20:19:05
Vraag over huurtoeslag en eigen woning
      [Gesteld in Belastingen-Zeeland]
2011-02-23 16:55:53
moet ik vermogensbelasting gaan betalen?
      [Gesteld in Belastingen-Gelderland]
2009-11-22 15:46:18
Inkomen uit Engeland.
      [Gesteld in Belastingen-Overijssel]
2012-08-17 21:40:01

Gemiddelde score Erfbelasting: 8.6 (27x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+