Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Huis & Tuin » Woningen » Vereniging Van Eigenaren
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Vereniging van Eigenaren en krijg online een antwoord van de specialist in Vereniging van Eigenaren

Zelf een vraag over Vereniging van Eigenaren? Klik hier.
Meer vragen over Vereniging van Eigenaren.

Beheerder worden?

De rubriek Vereniging van Eigenaren heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Vereniging van Eigenaren Klik hier.

RSS over Vereniging van EigenarenVragen over Vereniging van Eigenaren via RSS. Klik hier.
RSS over Vereniging van Eigenaren op jouw website?Vragen over Vereniging van Eigenaren op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Vereniging van EigenarenVragen over Vereniging van Eigenaren via E-mail. Klik hier.

Aanschaf medische apparatuur door VvE.

[Gesteld op: 14-04-2013]

Toelichting:
Mijn VvE heeft een voorstel gedaan om een AED (automatische Externe Defibrilator) aan te schaffen. Mag de VvE dergelijke apparatuur aanschaffen op kosten van de VvE? Het betreft het modelregelement uit 2006.
Antwoord:
Een VvE is een orgaan dat er op gericht is om het gebouw in stand te houden. Een AED heeft daar niets mee te maken. Het bestuur of de beheerder mag dus geen AED aanschaffen op kosten van de VvE.

Met vriendelijke groet,

Wim Verhees
www.abon-vve-beheer.nl

www.slapende-vve.nl

www.vve-offerte.nl

 
Reactie vraagsteller:
Geachte heer Verhees,

Hartelijke dank voor uw reactie. U geeft aan dat een AED niets te maken heeft met het in stand houden van het gebouw. Mijn gevoel zegt; dat kilink logisch. Een AED is apparatuur met een functie die niet gebouw gebonden is (bv. meegenomen kan worden bij een verhuizing). Maar mij is niet duidelijk waarop dat dan gebaseerd is.

Meer specifiek: Als de VvE besluit om een AED aan te schaffen en deze vervolgens in het gebouw aan de muur hangt, is de AED dan plotseling een onderdeel van het gebouw geworden om dan onder het hoofdstukje "algemene zaken" van het modelregelement (2006 in mijn geval) te vallen en dus een legale aanschaf volgens het modelregelment (of wellicht een andere regel of wetgeving)? Bv in het modelregelemnt 2006, artikel 17, lid 1 i. "de overige collectieve voorzieningen."

Of gaat dit niet op omwille van een wetgeving / regelgeving / modelregelement artikel dat beschrijft dat dit niet zo is, en welke wetgeving, regeling, beschrijving zou dit dan niet toestaan?

Als ik de definitie van "gemeenschappelijke zaken" in het modelregelement erop nalees en dit combineer met artikel 17, lid 1 i. "de overige collectieve voorzieningen." is dit zodanig algemeen dat de VvE bij wijze van spreken een benzine tank station kan laten plaatsen ten behoeve van de (een bepaalde groep) eigenaars:
j. "gemeenschappelijke zaken": alle zaken die bestemd zijn of worden om door alle eigenaars of een bepaalde groep van eigenaars gebruikt te worden voor zover niet vallende onder i; (i is in dit geval "gemeenschappelijke gedeelten" en niet lid 1 i als hierboven)

 
Antwoord Beheerder:
U gaat nu verder in de zin van als men tot aanschaf over gaat. Maar de VvE moet helemaal geen AED aanschaffen. 
Als een AED aan de muur hangt is het geen onderdeel van het gebouw, dan zou elk schilderij onderdeel van het gebouw zijn.

Artikel 17 begint met de zin "tot de gemeenschappelijke gedeelten en de gemeenschappelijke zaken worden onder meer gerekend, VOOR ZOVER AANWEZIG:"
Vooral dat laatste is belangrijk, als iets niet aanwezig is kan het niet tot de gemeenschappelijke zaken of gedeelten gerekend worden.

Kortom de VvE moet geen AED aanschaffen want dit behoort niet tot de kerntaak en die is het complex in stand houden.

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Aanschaf medische apparatuur door VvE.:

Kan ik toestellen aansluiten op NT1?
      [Gesteld in Apparatuur]
2007-04-24 10:59:41
risico's bilvergroting
      [Gesteld in Plastische Chirurgie]
2008-02-28 19:39:51
Wwb-uitkering en medische keuring?
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2010-01-29 14:08:03
operatie baarmoeder
      [Gesteld in Advocaten-Zuid Holland]
2011-01-17 12:29:52
Zal ik machtiging geven aan de tegenpartij?
      [Gesteld in Letselschade]
2013-06-06 11:34:36

Gemiddelde score Vereniging van Eigenaren: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Lydia de Hoogh RB
    9.2
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257264
    Beheerders:  1024

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+