Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht Utrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht Utrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht Utrecht

Zelf een vraag over Arbeidsrecht Utrecht? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht Utrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht Utrecht:
Naam: Mr. J.W. Menkveld
Bedrijf: Menkveld advocatuur
Reactiesnelheid: 10 uur
Waardering: 7.9 (van max. 10)
Meer informatie over Mr. J.W. Menkveld vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht UtrechtVragen over Arbeidsrecht Utrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht Utrecht op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht Utrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht UtrechtVragen over Arbeidsrecht Utrecht via E-mail. Klik hier.

Accepteren van een nieuwe arbeidsovereenkomst

[Gesteld op: 09-04-2013]

Toelichting:
Ben werkzaam in vervangend werk na een ziekte periode van drie jaar.
Ben door het UWV voor 59 % afgekeurd en zit dus in de WGA.
Mijn werkgever dient voor de verbeterde wet Poortwachter mijn een vervangende functie aan te bieden.
Bij deze aangeboden nieuwe arbeidsovereenkomst wordt ik van de huidige BV naar een andere BV overgeheveld.
All mijn huidige rechten worden naar de nieuwe arbeidsovereenkomst overgezet.
Kan ik het overgaan naar een nieuwe BV weigeren.
Werk minimaal 38 maanden in het vervangend werk , deels parttime maar de laatste 9 maanden de volledige restcapisiteit volgens het UWV.
Volgens mij is het vervangend werk mijn bedongen arbeid geworden.
Antwoord:

In principe blijft de arbeidsovereenkomst tussen u en de werkgever waarbij u ziek bent geworden in stand, ook als u passend werk, dus niet de bedingen werkzaamheden, gaat verrichten. Na het tweede ziektejaar is passend werk verrichten bij een andere dan de eigen werkgever in principe niet aan de orde. Uw eigen werkgever zal als hij zelf geen werk voor u heeft de arbeidsovereenkomst niet kunnen invullen en beëindiging nastreven. Als u bij een andere werkgever gaat werken kan het zo zijn dat er een arbeidsovereenkomst met de andere werkgever tot stand komt, dat hoeft niet......... Het hangt erg af van de feiten en omstandigheden wat er juridisch gebeurt

JW Menkveld    www.getalawyer.nl

Beantwoord door:
mr. J.W. Menkveld
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Accepteren van een nieuwe arbeidsovereenkomst:

waar moet ik op letten bij een arbeidsovereenkomst
      [Gesteld in Personeelsmanagement]
2007-03-13 09:35:40
wat zijn nou eigenlijk MIJN rechten?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Gelderland]
2008-03-05 16:04:38
Proeftijd niet verlengt?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Gelderland]
2008-06-19 09:02:58
Rechtsvermoeden art. 7:610aBW na ziekte?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Groningen]
2010-01-27 17:24:32
Omzetten arbeidso. bepaalde in onbepaalde tijd
      [Gesteld in Advocaten-Drenthe]
2011-05-26 09:48:33

Gemiddelde score Arbeidsrecht Utrecht: 8.3 (412x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257115
    Beheerders:  1022

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  167 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+