Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Zakelijke Dienstverlening
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Zakelijke Dienstverlening en krijg online een antwoord van de specialist in Zakelijke Dienstverlening

Zelf een vraag over Zakelijke Dienstverlening? Klik hier.
Meer vragen over Zakelijke Dienstverlening.
De huidige beheerder van de rubriek Zakelijke Dienstverlening:
Naam: A.P.de Ruyter RA
Bedrijf: A+a voor accountancy & advies
Reactiesnelheid: 13 uur
Waardering: 7.3 (van max. 10)
Meer informatie over A.P.de Ruyter RA vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Zakelijke DienstverleningVragen over Zakelijke Dienstverlening via RSS. Klik hier.
RSS over Zakelijke Dienstverlening op jouw website?Vragen over Zakelijke Dienstverlening op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Zakelijke DienstverleningVragen over Zakelijke Dienstverlening via E-mail. Klik hier.

opzeggen contract met beheerder/bestuurder

[Gesteld op: 10-01-2013]

Toelichting:
Als de bewoners van onze VvE zelf een vergadering beleggen (ca.17 dg geteld m.i.v. 18 januari 2013), en er in de tussentijd de agenda’s van de beheerder/administrateur en die van onze VvE zich kruisen, wie mag er dan de vergadering beleggen en welke agenda moet er gehanteerd worden?
-Als de vergadering zelf een vergadering belegt, moeten de beheerder/administrateur en de voorzitter hiervan op de hoogte worden gebracht?
-Mag er op de zelf uitgeroepen vergadering van de VvE de aanwezigheid van de beheerder/administrateur en de huidige voorzitter geweigerd worden?
-Kan onze VvE aansprakelijk worden gehouden voor een evt inkomstenderving van beheerder/administrateur als gevolg van de stemmingsuitslag? Opzeggen contract kan 3mnd voor einde jaar. (dus huidige contract zal gelden t/m31-12-2013)
-Kan er beslag worden gelegd op het kastegoed van de VvE door beheerder/administrateur (art. 41, lid 4)?
-Wat als een beheerder/administrateur wordt ontslagen per 1-1-2014 en het hele jaar 2013 ‘niets’ uitvoert? Bijv. geen jaarrekening maken? Heeft hij dan toch recht op zijn volledige honorarium?
Antwoord:

Ik moet u voor de meeste antwoorden verwijzen naar hetgeen in de statuten van uw VVE is geregeld. Daarin is vastgelegd hoe er bijvoorbeeld moet worden vergaderd. Omdat deze statuten per VVE verschillen kan ik uw vragen slecht beantwoorden.
Wel kan ik zeggen dat in de regel is bepaald dat het bestuur besluit tot het houden van een vergadering, en dat de leden aan het bestuur een dergelijk verzoek kan doen. Als het bestuur hier niet tijdig op reageert kunnen de leden ook zelf een vergadering beleggen. Hiertoe wordt een datum en tijd genoemd in de uitnodiging, en ook wordt de agenda bijgevoegd.
Het kan dus niet zo zijn dat er een vergadering wordt belegd en dat daarbij door 2 verschillende partijen een agenda wordt opgesteld. Wel kan op de vergadering bij aanvang een verzoek worden gedaan aan de voorzitter van de vergadering om de agenda uit te breiden.

De voorzitter van de vergadering wordt overigens ter plaatse uit de aanwezige leden benoemd. Vaak is het de voorzitter van de VVE, maar dat is niet noodzakelijk. De leden besluiten hierover.

Wie moeten worden uitgenodigd? Het is een vergadering van de leden, en alleen zij behoeven aanwezig te zijn. Als de voorzitter dus geen lid is, behoeft hij niet te worden uitgenodigd. Hij mag dan uiteraard ook op de vergadering worden geweigerd, mits de leden daar met meerderheid over stemmen. Overigens, als hij wel wordt toegelaten, dan heeft hij alleen spreekrecht als de voorzitter van de vergadering dat toestaat.

Uw laatste vragen gaan over het feit dat er door de VVE een contract is afgesloten met de beheerder. U wilt kennelijk dit contract per direct opzeggen. De vraag of dat mogelijk is, is afhankelijk van de inhoud van het contract. Eerst moet er een opzegdatum worden bepaald, en uiteraard moet er tot deze datum door de VVE worden betaald. De beheerder moet tot die datum zijn werkzaamheden uitvoeren, maar als de VVE dat niet toestaat kan hem dat nietw orden verweten; de VVE zal dan toch moeten betalen. 

 
Reactie vraagsteller:
Hartelijk bedankt voor uw snelle reactie. Mis ik alleen nog een antwoord mbt art 41, lid 4.
Zou u daarop ook nog willen reageren?

M.vr.gr.
A. Smeets
 
Antwoord Beheerder:

Ik vermoed dat u dit artikel 41 heeft gelezen in de stauten van de VVE, of het reglement. Ik weet niet welke versie van het modelreglement van toepassing is, en ook weet ik niet of in de statuten daarop afwijkingen zijn genoemd. 
Kortom: bij gebrek aan kennis omtrent het betreffende artikel kan ik uw vraag niet beantwoorden. 

Beantwoord door:
A.P.de Ruyter RA
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Zakelijke Dienstverlening:
Administratieve Diensten
Bedrijfsautomatisering
Bedrijfsfusie
Bedrijfsoverdracht
Bedrijfsovername
Bedrijfstransacties
Bedrijfsverhuizing
Bedrijfsvoering
Conflictbemiddeling
Cursussen & Opleidingen
Debiteurenbeheer
Entertainment
Evenementenorganisatie
Financieel
Flora & Fauna
Fusies & Overnames
Gezondheidszorg
Juridisch
Juridische Splitsingen
Kinderopvang
Marketing
Mediation
Ondernemingsrecht
Onroerend Goed
Ontwerp
Secretarieel
Trainingsacteurs
Vennootschapsstructuren
Vertalen


Gerelateerde vragen aan opzeggen contract met beheerder/bestuurder:

jaarcontract
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2009-05-01 13:24:53
Wat voor contract heb ik nu?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Noord Brabant]
2009-05-24 00:25:01
Kan contract veranderd worden? (Arts-assistent)
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-05-31 00:56:57
contract verlengen
      [Gesteld in Personeelsmanagement-Flevoland]
2009-07-13 13:17:58
Verlening van 2 maanden met minder uren aanbieden?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Overijssel]
2010-03-15 15:48:39

Gemiddelde score Zakelijke Dienstverlening: 9.0 (897x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Lydia de Hoogh RB
    9.2
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257249
    Beheerders:  1023

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+