Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Friesland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Friesland en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Friesland

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Friesland? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Friesland.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Friesland:
Naam: Marjolein van der Woude
Bedrijf: Van der woude & van der woude | arbeidsrechtjurist
Reactiesnelheid: 57 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Marjolein van der Woude vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-FrieslandVragen over Arbeidsrecht-Friesland via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Friesland op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Friesland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-FrieslandVragen over Arbeidsrecht-Friesland via E-mail. Klik hier.

Tijdelijke wijz. flexwet van toepassing of niet?

[Gesteld op: 14-09-2012]

Toelichting:
Mijn 2e jaarcontract in een verzorgingstehuis is per 1-7-2012 verlopen. Daarvoor was ik via het uitzendbureau in dezelfde functie actief. Ik werk nu sinds 12-12-2008 aaneengesloten in dezelfde functie. Op 12-12-2011 was ik 36 maanden aan het werk en bezig met mijn 3e contract dus. Ik ben nog steeds aan het werk en krijg nu een vaste baan. Omdat ik in juni 2012 27 jaar ben geworden val ik volgens mijn werkgever onder de tijdelijke wijziging van de flexwet en krijg ik niet na 36 maanden per 12-12-2011 een vaste baan maar pas per 1-7-2012. Volgens mij klopt dit niet omdat de cao voor verpleeg en verzorgingstehuizen (vvt) afwijkt van die flexwet. Daarin wordt expliciet vermeld dat voor arbeidsovereenkomsten art. 7:668a bw van toepassing is. Dat sluit volgens mij die tijdelijke wijziging uit. Mijn werkgever zegt echter dat ook lid 6 van de tijdelijke flexwet van toepassing is ondanks dat het niet in de cao wordt genoemd. Wie heeft er gelijk??
Antwoord:

Geachte heer, mevrouw,

Op zich is het mogelijk om in de cao af te wijken van de tijdelijke maatregel dat jongeren 4 contracten voor maximaal 4 jaar mogen krijgen. Voorwaarde is wel dat dit dan expliciet in de cao is bepaald.

Het is dus afhankelijk hoe dit in uw cao is verwoord.

Met vriendelijke groet,

Van der Woude & Van der Woude | arbeidsrechtsrechtjuristen

Mr. drs. Suzanne van der Woude
www.vanderwoudevanderwoude.nl

Alle adviezen zijn vrijblijvend en enkel gebaseerd op de (vaak summiere) casusposities die in de vraag worden weergegeven. Deze adviezen zijn dan ook enkel als richtinggevend bedoeld en kunnen geen volwaardig juridisch advies vervangen. Als kantoor zijn wij niet aansprakelijk voor de eventuele gevolgen van het handelen naar aanleiding van dit advies.

 
Reactie vraagsteller:
Geachte mevrouw Van der Woude,

In artikel 2.2. "Duur van de arbeidsovereenkomst", 1 e lid van de CAO VVT staat het volgende:
"De arbeidsovereenkomst kan worden aangegaan en opgevolgd voor bepaalde tijd conform het bepaalde in artikel 7: 668a BW dan wel worden aangegaan voor onbepaalde tijd"

In artikel 7: 668 a BW, 1e lid staat vervolgens het volgende:
"Vanaf de dag dat tussen dezelfde partijen: arbeidsovereenkomsten voor bepaalde tijd met tussenpozen van niet meer dan drie maanden elkaar hebben opgevolgd en een periode van 36 maanden, deze tussenpozen inbegrepen, heben overschreden, geldt met ingang van die dag de laatste arbeidsovereenkomst als aangegaan voor onbepaalde tijd".

Daaruit maak ik op dat dat de CAO expliciet afwijkt van de flexwet en uitsluitend ruimte biedt voor artikel 7:668 a BW, 1e lid, anders was het opnemen van dit artikel in de CAO immers overbodig.

Klopt mijn interpretatie en kan ik met positief gevolg hierop een beroep op doen bij mijn werkgever?

Alvast bedankt voor uw reactie.


 
Antwoord Beheerder:

Geachte heer, mevrouw,

Uit de door u bijgevoegde formulering van de cao-bepaling maak ik op dat de cao voor wat betreft contracten voor bepaalde tijd verwijst naar en aansluit bij het bepaalde in artikel 7:668a BW. Er wordt dus niet afgeweken van het bepaalde in dit artikel. Dat betekent dat lid 6 van hetzelfde artikel ook op uw situatie van toepassing is. In de cao is van dit lid immers niet expliciet afgeweken net zoals er evenmin is afgeweken van het bepaalde in lid 1.

Het lijkt er zo op het eerste gezicht dan ook op dat u recht heeft op een vast contract vanaf het moment dat u 27 jaar bent geworden.

Met vriendelijke groet,

Van der Woude & Van der Woude | arbeidsrechtsrechtjuristen

Mr. drs. Suzanne van der Woude
www.vanderwoudevanderwoude.nl

Alle adviezen zijn vrijblijvend en enkel gebaseerd op de (vaak summiere) casusposities die in de vraag worden weergegeven. Deze adviezen zijn dan ook enkel als richtinggevend bedoeld en kunnen geen volwaardig juridisch advies vervangen. Als kantoor zijn wij niet aansprakelijk voor de eventuele gevolgen van het handelen naar aanleiding van dit advies.

 

Beantwoord door:
Marjolein van der Woude
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Tijdelijke wijz. flexwet van toepassing of niet?:

Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
portretrecht ja of nee?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-19 16:48:08
houtkachel in tuinhuisje mag straks niet meer.
      [Gesteld in Recht-Zuid Holland]
2011-09-29 11:08:24
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
Mag de knvb een belgisch stadionverbod overnemen?
      [Gesteld in Sportrecht]
2014-01-23 02:59:16

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Friesland: 8.7 (82x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+