Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Vastgoed » Makelaars
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Makelaars en krijg online een antwoord van de specialist in Makelaars

Zelf een vraag over Makelaars? Klik hier.
Meer vragen over Makelaars.

Beheerder worden?

De rubriek Makelaars heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Makelaars Klik hier.

RSS over MakelaarsVragen over Makelaars via RSS. Klik hier.
RSS over Makelaars op jouw website?Vragen over Makelaars op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over MakelaarsVragen over Makelaars via E-mail. Klik hier.

inkomen door groninger akte mogelijk?

[Gesteld op: 24-08-2012]

Toelichting:
Dag,

Ik heb een vraag over een ophoging van mijn hypotheek.
Wij hebben een huis WOZ 394.000 Euro met hypotheek van nog 50.000 Euro.

Ik ben in loondienst 3 dagen en ben 2 dagen zzpér (overige werkzaamheden)

Ik wil voor mijn dochter grond kopen en zelf een huis op bouwen.
Daarvoor ben ik 160.000 Euro nodig.

Nu kan mijn dochter nog geen hypotheek van 160.000 Euro aanvragen maar samen met haar vriend 2 jaar later wel is de verwachting.
Zij kan dan de woning van ons overnemen.

Mijn inkomen uit loondienst alleen is niet voldoende om alles te mogen lenen.
De inkomsten van zzp zijn er wel maar mogen jullie niet meerekenen omdat er geen jaarverslagen zijn over de afgelopen 3 jaar.
Mijn max te lenen bedrag is daardoor te laag.
Als ik de overdracht aan mijn dochter regel met een groninger actie waarbij zij verplicht de rente aan mij overmaakt maandelijks over die 160.000 euro mag ik dat wel meerekenen als inkomsten en de hypotheek verhogen met 160.000 euro?
In de akte staan voldoende ontbindende voorwaarden dat als ze het niet nakomen de woning meteen verkocht wordt zodat de hypotheek weer terug gebracht is naar 50.000.
Risico is er niet omdat ik het met de vriend van mijn dochter 100% zelf bouwen. Marge genoeg dus om met zekerheid geen verlies te draaien.
De huidige geld vertrekker kent de groninger actie niet en wil er niet serieus naar kijken.
Mijn accountant heeft mij deze oplossing geadviseerd.
Antwoord:

Dag,

Dank voor uw reactie.

Even iets over de Groninger Akte:

Bij gebruik van de term ‘Groninger akte’ doelt men in het algemeen op de overdracht van een registergoed onder de ontbindende voorwaarde van niet-betaling van de koopprijs door de verkrijger op een latere datum. De auteur bespreekt de risico’s, gevolgen en alternatieven van deze rechtsfiguur. Onder het Oud BW werd de transactie zowel verbintenisrechtelijk als goederenrechtelijk met terugwerkende kracht ontbonden als een van partijen niet presteerde, tenzij de werking van art. 1302 en 1303 Oud BW werd uitgesloten. In het algemeen werd in de akte van levering de ontbinding volgens de genoemde artikelen uitgesloten, tenzij het een Groninger akte betrof, in welk geval was overeengekomen dat de koopsom later dan de levering verschuldigd was. In het huidige BW is een ontbindende voorwaarde in de akte van levering noodzakelijk om hetzelfde effect te bereiken.
De reden van het gebruik van de Groninger akte is tegenwoordig vaak van fiscale aard: ingeval van (door)levering binnen een termijn van zes maanden (twaalf maanden in 2011) valt er een voordeel binnen de overdrachtsbelasting te realiseren.
Het goederenrechtelijk effect van de ontbindende voorwaarde van niet-betaling is bij een Groninger akte in de wet nader verankerd (art. 3:84 lid 4 BW). Belangrijk is dat de Groninger akte met de daarin vervatte ontbindende voorwaarde, voor de werking naar derden, wordt ingeschreven in de openbare registers; de auteur noemt het opmerkelijk dat niet het gehele notariaat de Groninger akte in de openbare registers inschrijft.
Door de auteur wordt gewaarschuwd tegen het ongenuanceerd opnemen in de akte dat verrekening van baten en lasten en overgang van risico eerst zal plaats vinden na ommekomst van de termijn van ontbinding. Dit kan door de fiscus worden opgevat als een vorm van voorbehoud van economische gerechtigdheid in de zin van art. 2 WBR. Wat betreft de verzekering van het risico van het verkochte geeft de auteur verschillende mogelijkheden: bijvoorbeeld de afspraak tussen partijen dat zij samen het risico dragen, waardoor partijen samen het object kunnen verzekeren.
De auteur sluit af met het geven van enkele alternatieven voor de constructie van de Groninger akte:

Het lenen van de koopsom door de vervreemder aan de verkrijger, met het tegelijk bedingen van een hypotheek.
Economische overdracht door de vervreemder binnen de termijn van art. 13 WBR, conform de eisen van art. 2 lid 2 WBR, tezamen met een recht van gebruik of een andere overgang van risico. Eerst als aan alle voorwaarden van de koop is voldaan, wordt in juridische zin geleverd. Gebruik kan worden gemaakt van art. 9 lid 4 WBR, waardoor geen dubbele heffing van overdrachtsbelasting plaatsvindt.
De auteur besteedt ook aandacht aan constructies waarbij in eerste instantie wordt overgedragen aan een tijdelijke houdstermaatschappij, een stichting of andere rechtspersoon, die later aan de beoogde verkrijger levert.
Ook zou kunnen worden overwogen om slechts een koop te sluiten en die akte in te schrijven als Vormerkung.
R.A. Bol, WPNR 2011/6895 p. 613 (KdL)

Of de voorstelling van zaken die u doet 'past' in deze constructie zult u toch écht met een notaris/hypotheekadviseur moeten overleggen. En er zijn natuurlijk méér hypotheekadviseurs dan één!

Hoor graag eens hoe het afloopt.

M.vr.gr.


Maarten Pijnenobrgh
Marketing- & Formulemanager Vrijehuizenmarkt.nl

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl

Subrubrieken binnen de rubriek Makelaars:
BedrijfsruimtenRecreatiewoningenWoningen


Gerelateerde vragen aan inkomen door groninger akte mogelijk?:

start de bank bij verkoop met de excutiewaarde?
      [Gesteld in Makelaars]
2008-09-06 11:07:14
Wat is juiste toetsingsinkomen?
      [Gesteld in Financieel]
2010-05-05 21:13:56
Zijn, naast de de spl. akte, statuten wettig ?
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2010-07-19 09:34:33
Kan het bestuur aanvullende statuten weigeren ?
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2010-08-01 20:04:45
mijn vrouw heeft de echtscheiding aangevraagd.
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2012-09-28 11:45:53

Gemiddelde score Makelaars: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+