Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht Utrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht Utrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht Utrecht

Zelf een vraag over Arbeidsrecht Utrecht? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht Utrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht Utrecht:
Naam: Mr. J.W. Menkveld
Bedrijf: Menkveld advocatuur
Reactiesnelheid: 10 uur
Waardering: 7.9 (van max. 10)
Meer informatie over Mr. J.W. Menkveld vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht UtrechtVragen over Arbeidsrecht Utrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht Utrecht op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht Utrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht UtrechtVragen over Arbeidsrecht Utrecht via E-mail. Klik hier.

Loon na 100% herstel in vervangende functie.

[Gesteld op: 20-08-2012]

Toelichting:
Ben na een langdurige ziekte al weer 4 weken volledig aan het werk in een vervangende functie.
Val onder de CAO Klein metaal.
Dient mijn werkgever mij weer een volledig salaris te betalen, ontvang op het moment 70 %.
Ben al 30 maanden bezig met re-integratie en zit sinds een 10 weken al boven de 80 % van mijn normale arbeidsuren(Nu weer volledig).
Dient mijn werkgever het herstel in vervangend werk aan het UWV te melden.
Mocht ik niet terug keren in mijn oude functie , is mijn werkgever verplicht mij in dienst te houden.
Volgens artikel 4 CAO Klein Metaal /Arbeidsrecht is mijn werkgever verplicht mij een passende functie aan te bieden.
Het lijkt me duidelijk dat er een vervangende functie is , want werk al 30 maanden in deze vervangende functie.
Uiteraard is er nog de mogelijkheid voor een deskundigeoordeel bij het UWV, maar wil uiteraard eerst zeker weten of ik mijn oude functie nog aan kan.
Graag een antwoord om mijn vragen.
Antwoord:
U geeft aan dat u weer 100% arbeidsgeschikt bent maar wel in een andere functie werkzaam bent. Dat klopt in principe niet want als u weer beter bent moet u weer uw eigen werk gaan uitvoeren. U moet in ieder geval het salaris krijgen dat bij de functie hoort die u uitoefent. Uw werkgever hoeft niet e melden aan UWV wat u doet.
Waarom kunt u niet uw eigen functie vervullen?

JW Menkveld    www.getalawyer.nl
 
Reactie vraagsteller:
Geachte Heer Menkveld,

Hartelijk bedankt voor de snelle reactie op vragen.
Het probleem is dat ik werkzaam was als Service engineer van ankersystemen aan boord van boorplatforms.
Deze functie werd door mij over de gehele wereld uitgevoerd, dit is geen baan van 8 uur.
Een werkweek van 80 uur was heel normaal, verbleef soms tot zes weken in het buitenland.
Per jaar verbleef ik soms meer dan 6 maanden in het buitenland.
Van wegen een lichte hartinfarct, bypass operatie en het plaatsen van een aantal stents lijkt het mij onmogelijk om in mijn oude functie terug te keren.
Gezien de problemen met mijn gezondheid, is de vraag of ik dit soort werk nog moet doen.
Hoop volgend jaar februari de leeftijd van 60 jaar te bereiken.
Graag wat meer informatie over de volgende vragen.

Volgens artikel 4 CAO Klein Metaal /Arbeidsrecht is mijn werkgever verplicht mij een passende/vervangende functie aan te bieden.
Het lijkt me duidelijk dat er een vervangende functie is , want werk al 30 maanden in deze vervangende functie.

Mocht ik niet terug keren in mijn oude functie , is mijn werkgever verplicht mij in dienst te houden.
December 2011 ben ik door het UWV gekeurd, uitslag was dat ik 100% in een vervangende functie kan werken.
Mijn werkgever is door het UWV een sanctie jaar opgelegd, dit in verband met onvoldoende re-integratie.
Deze beoordeling is door het UWV afgegeven omdat ik nog steeds voldoende gemotiveerd ben om te werken.
Daar om ben ik zeer benieuwd hoe ik er juridisch voor sta.
 
Antwoord Beheerder:
Als u al 30 maanden in een vervangende functie werkt kan de stelling ingenomen worden dat die vervangende functie uw nieuwe baan geworden is. In dat geval oefent u dus uw eigen functie uit en heeft u alle bescherming die daar bij hoort. Deze week komt slecht uit maar als u wilt kunt u mij volgende week bellen voor overleg.

JW Menkveld  www.getalawyer.nl
Beantwoord door:
mr. J.W. Menkveld
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Loon na 100% herstel in vervangende functie.:

nieuwe functies en salarisindelingen toegestaan?
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Utrecht]
2012-05-02 21:27:01
Is deze functie een verworven recht?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Friesland]
2010-04-15 15:13:47
Mag dit?
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Overijssel]
2009-05-16 21:18:31
Een getekende wijziging arbeidsovereenkomst nodig?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Gelderland]
2008-02-24 18:32:40
Kan mij mijn nieuwe functie geweigerd worden?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Utrecht]
2008-04-02 13:23:55

Gemiddelde score Arbeidsrecht Utrecht: 8.3 (412x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257129
    Beheerders:  1022

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  167 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+