Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeel & Organisatie » Personeel & Organisatie-Gelderland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Personeel & Organisatie-Gelderland en krijg online een antwoord van de specialist in Personeel & Organisatie-Gelderland

Zelf een vraag over Personeel & Organisatie-Gelderland? Klik hier.
Meer vragen over Personeel & Organisatie-Gelderland.

Beheerder worden?

De rubriek Personeel & Organisatie-Gelderland heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Personeel & Organisatie-Gelderland Klik hier.

RSS over Personeel & Organisatie-GelderlandVragen over Personeel & Organisatie-Gelderland via RSS. Klik hier.
RSS over Personeel & Organisatie-Gelderland op jouw website?Vragen over Personeel & Organisatie-Gelderland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Personeel & Organisatie-GelderlandVragen over Personeel & Organisatie-Gelderland via E-mail. Klik hier.

Proeftijd 2 maanden bij jaarcontract?

[Gesteld op: 24-06-2012]

Toelichting:
Per 1 juni ben ik in dienst bij een nieuw bedrijf: een jaarcontract voor 2 maanden. Nu heb ik op internet gelezen dat het 'normaal' is om 1 maand proeftijd te hebben bij een jaarcontract, behalve als daar in de CAO van wordt afgeweken. Nu val ik onder de CAO Reisbranche en hierin wordt het volgende vermeld:
"Bij het aangaan van een dienstverband kan bij zowel een overeenkomst voor
onbepaalde als bepaalde tijd ongeacht de duur, een proeftijd van ten hoogste 2
maanden worden overeengekomen."
Op het moment dat ik werd aangenomen was de CAO verlopen (april) en nu weet ik dat een CAO nawerking heeft, behalve bij bepalingen waarbij is afgeweken van wettelijke voorschriften , bv proeftijd. Nu word er het volgende vermeld:
De opzegbepaling in de CAO (art. 6 lid 4) en de proeftijdbepaling in de CAO (art. 6 lid 1 en 2) zijn bepalingen die na het aflopen van de CAO niet langer gelden als de werknemer hiervan de nietigheid inroept. Daarom adviseren wij in de periode vanaf 1 april 2012 totdat een nieuwe CAO tot stand is gekomen, de wettelijke termijnen voor opzegtermijnen en proeftijd aan te houden.

Kortom, zou bovenstaande betekenen dat mijn 2 maanden proeftijd in het contract dus kan worden gezien als 1 maand?

Ter achtergrond informatie: bovenstaande vraag stel ik ivm hypotheek-aanvraag.
Antwoord:
Beste vraagsteller,

Als er sprake is van een onjuiste proeftijd, of jurist juist geformuleerde vernietigbare proeftijd, dan is er geen sprake van een omzetting in een juiste proeftijdduur, maar van het ontbreken van een proeftijd.

Dus indien alle in de vraag gegeven informatie juist is weergegeven en daar ga ik wel vanuit, dan is er geen sprake van een proeftijd op het moment dat jij daar de vernietigbaarheid van inroept. Zolang je dit niet doet, kun je in het geval je daar behoefte aan zou hebben nog wel een beroep doen op de proeftijd, dus zelf je werkzaamheden per direct beëindigen. Als je werkgever je niet ontslaat tot 1 augustus 2012 hoef je verder niets meer te doen.

Ontslaat hij je wel in de proeftijd dan moet je de vernietigbaarheid inroepen en blijft het dienstverband in stand, dus moet de werkgever je tot het einde je contract in principe in dienst houden en/of doorbetalen. 

Veel succes met je hypotheek aanvraag.

Met vriendelijke groet,

Thea Thibaudier-Zondervan
Thizo HR
www.thizo.nl
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Proeftijd 2 maanden bij jaarcontract?:

Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
Kan contract veranderd worden? (Arts-assistent)
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-05-31 00:56:57
waneer heb ik recht op ww-uitkering in belgie
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Belgie]
2007-10-07 12:04:46
Eenmanszaak en uitkering
      [Gesteld in UWV Uitkeringen]
2014-01-26 13:21:48
Contract voor 5 maanden?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2009-08-01 14:12:38

Gemiddelde score Personeel & Organisatie-Gelderland: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+