Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Juridische Informatie
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Juridische Informatie en krijg online een antwoord van de specialist in Juridische Informatie

Zelf een vraag over Juridische Informatie? Klik hier.
Meer vragen over Juridische Informatie.
De huidige beheerder van de rubriek Juridische Informatie:
Naam: UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
Bedrijf: Uwjurist.nl
Reactiesnelheid: 5 uur
Waardering: 8.0 (van max. 10)
Meer informatie over UwJurist.nl mr. Monique Doomernik vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Juridische InformatieVragen over Juridische Informatie via RSS. Klik hier.
RSS over Juridische Informatie op jouw website?Vragen over Juridische Informatie op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Juridische InformatieVragen over Juridische Informatie via E-mail. Klik hier.

Geld terugkrijgen na tekenen van finale kwijting?

[Gesteld op: 31-05-2012]

Toelichting:
Hallo,
mijn exvriendin, tevens extoeslagpartner, is mij een groot bedrag aan zorgtoeslag schuldig van de periode dat wij toeslagpartners waren. Op basis van artikel 33, lid 1 van de AWIR heb ik haar gevraagd dit verschuldigd bedrag aan zorgtoeslag terug te betalen. Nu wil zij alleen het bedrag betalen nadat ik een finale kwijting heb ondertekend. Ze heeft de finale kwijting in tweevoud naar mij opgestuurd zonder haar eigen handtekening. Het zou dus kunnen zijn dat ze nadat ik mijn handtekening heb gezet, ze mij niet het geld terugbetaalt omdat ik al getekend heb.
Ze geeft mij een termijn gegeven voor wanneer ik de brief met handtekening terug gestuurd moet hebben, anders zal zij mij het verschuldigd bedrag aan zorgtoeslag niet terug betalen.
Naar aanleiding van het bovenstaande heb ik een aantal vragen:
- Mag zij mij 'dwingen' die brief te ondertekenen terwijl ik wettelijk gezien recht heb op het geld?
- Is een finale kwijting rechtsgeldig als je gedwongen wordt het te ondertekenen?
- Is een finale kwijting geldig als je niet getrouwd bent geweest of geen geregistreerde partners was?
- Mag ze zelf een finale kwijting maken of moet dit bepaald/gemaakt worden door een rechter/advocaat.
- In de brief staat het volgende:
7. VRIJWARING EN FINALE KWIJTING

7.1 De partijen verklaren hierbij de tussen hen bestaande PARTNERSCHAP met inachtneming van de maatstaven van redelijkheid en billijkheid te hebben verdeeld en zij verklaren tevens behoudens met betrekking tot de rechten en verplichtingen genoemd in dit convenant niets meer van elkaar te vorderen te hebben en elkaar algehele en finale kwijting te verlenen.

Zoals u ziet heb ik het woord partnerschap in hoofdletters gedaan, dit omdat in het officiele artikel staat 'huwelijksgemeenschap'
- Mag ze hier zomaar aan sleutelen? Is het rechtsgeldig als ze zelf heeft bepaald dat wij een partnerschap hadden. We waren officieel gezien alleen toeslagpartners, en geen geregistreerde partners.

Zo, dat waren al mijn vragen. Op google kon ik helaas niet de juiste informatie vinden, vandaar zoveel vragen. Ik kijk uit naar uw antwoord.

Met vriendelijke groet.
Antwoord:

Geachte heer, mevrouw,
We zijn hierin - helaas voor u - niet gespecialiseerd en andere rubrieken op deze site ook niet. We raden u dan ook aan uw vragen te stellen aan bijvoorbeeld het juridisch loket of de sociaal raadslieden in uw gemeente. Veel Succes.

Beantwoord door:
UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Geld terugkrijgen na tekenen van finale kwijting?:

Tekenen leeroverenkomst en nieuw contract.
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Groningen]
2009-03-15 23:12:25
bijverdienen met vroegpensioen
      [Gesteld in Thuiswerk]
2010-03-12 20:18:51
Schuld en alimentatie
      [Gesteld in Schuldhulpverlening]
2010-04-20 21:20:33
Levende wezens tekenen?
      [Gesteld in Islam]
2010-06-05 23:37:15
Contract geldig of niet?
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2014-04-10 16:51:01

Gemiddelde score Juridische Informatie: 7.9 (111x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257296
    Beheerders:  1022

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+