Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Zakelijke Dienstverlening
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Zakelijke Dienstverlening en krijg online een antwoord van de specialist in Zakelijke Dienstverlening

Zelf een vraag over Zakelijke Dienstverlening? Klik hier.
Meer vragen over Zakelijke Dienstverlening.
De huidige beheerder van de rubriek Zakelijke Dienstverlening:
Naam: A.P.de Ruyter RA
Bedrijf: A+a voor accountancy & advies
Reactiesnelheid: 13 uur
Waardering: 7.3 (van max. 10)
Meer informatie over A.P.de Ruyter RA vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Zakelijke DienstverleningVragen over Zakelijke Dienstverlening via RSS. Klik hier.
RSS over Zakelijke Dienstverlening op jouw website?Vragen over Zakelijke Dienstverlening op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Zakelijke DienstverleningVragen over Zakelijke Dienstverlening via E-mail. Klik hier.

uit bedrijfsruimte zetten kan dat zomaar?

[Gesteld op: 23-04-2012]

Toelichting:
na 10jaar huren van een bedrijfruimte kan je dan zomaar eruit gezet worden. Art 7:299BW is geldig voor kleinmiddenstandbedrijf is er ook een Artikel voor groothandels.
Antwoord:

Wat het laatste betreft: in tegenstelling tot wat u veronderstelt wordt er in de Wet geen onderscheid gemaakt naar rechtsvorm; afdeling 6 van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek is van toepassing op alle huurcontracten van bedrijfsruimtes, en voor definities verwijs ik u naar art. 290. De wettekst kunt u overigens lezen op http://www.wetboek-online.nl/wet/BW7.html

Zoals u in art. 293 kunt lezen kan de huurovereenkomst na 10 door beide partijen worden opgezegd, met in acht neming van een opzegtermijn van tenminste 1 jaar. Dat betekent dat de verhuurder u uiterlijk aan het eind van het 9e jaar de huur moet opzeggen, zodat u nog genoeg tijd heeft om een andere ruimte te vinden. Als de opzegging te laat gebeurt, wordt het huurcontract na afloop van de termijn van 10 jaar automatisch voor onbepaalde tijd verlengd.

Verder is belangrijk dat een opzegging alleen geldig is als deze de gronden voor de opzegging vermeld (zie art. 294).  In artikel 296 is vervolgens vermeld wat goede gronden zijn. U hoeft dus niet direct in te stemmen met de opzegging, u kan dit door de rechter laten toetsen.

 
Reactie vraagsteller:
Hartelijk dank voor uw toelichting:
maar boven mijn huurovereenkomst staat: Algemene bepalingen huurovereenkomst kantoorruimte en andere bedrijfruimte NIET ex artikel 7a:1624BW geldt het dan hier ook voor? De verhuurder is n.l niet zelf in het verhuurde getrokken maar heeft het aan 3e nu verhuurd. Terwijl ze mij gemeld hebben zelf de hal te betrekken.
 
Antwoord Beheerder:

De vraag is: is het nu wel of geen bedrijfsruimte?  Het genoemde artikel 1624 BW bestaat niet meer, dat is nu artikel 290, waar ik al eerder naar verwees voor de definities.
Is het een bedrijfsruimte, dan geldt hetgeen ik in mijn vorige reactie heb vermeld. Het is dan niet van belang welke titel boven de algemene voorwaarden is vermeld, de Wet bepaalt welke voorwaraden van toepassing zijn. In dit geval was de opzegging dan nietig omdat er geen goede grond was, en u heeft dan wettelijk recht op een schadevergoeding zoals genoemd in artikel 299.

Als het gehuurde echter niet past in de definities van artikel 290, dan wordt het beschouwd als "kantoorruimte en andere bedrijsfruimte". De wettelijke bepalingen zijn dan minder strak, en de artikelen van artikel 290 en verder zijn dan niet van toepassing, maar wel de daaraan voorafgaande artikelen:
Art. 228: een huurcontract voor bepaalde tijd aangegaan eindigt na verloop van die termijn zonder dat opzegging vereist is. een huurcontract voor onbepaalde tijd eindigt na opzegging van minimaal 1 maand van tevoren.
Ik ben geen jurist, maar ik meen dat u dan geen recht heeft op een schadevergoeding. Als u dit zeker wilt weten raad ik u aan een advocaat te raadplegen.

Beantwoord door:
A.P.de Ruyter RA
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Zakelijke Dienstverlening:
Administratieve Diensten
Bedrijfsautomatisering
Bedrijfsfusie
Bedrijfsoverdracht
Bedrijfsovername
Bedrijfstransacties
Bedrijfsverhuizing
Bedrijfsvoering
Conflictbemiddeling
Cursussen & Opleidingen
Debiteurenbeheer
Entertainment
Evenementenorganisatie
Financieel
Flora & Fauna
Fusies & Overnames
Gezondheidszorg
Juridisch
Juridische Splitsingen
Kinderopvang
Marketing
Mediation
Ondernemingsrecht
Onroerend Goed
Ontwerp
Secretarieel
Trainingsacteurs
Vennootschapsstructuren
Vertalen


Gerelateerde vragen aan uit bedrijfsruimte zetten kan dat zomaar? :

Kan ik een woining met bedrijfsruimte financieren?
      [Gesteld in Accountancy]
2010-02-14 23:05:49
opzeggen zakelijk huurcontract door verhuurder
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2009-10-27 21:53:47
Diversen; 3x 8 mnd contract, 70% loon ziekte
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2010-07-06 16:33:00
Eigen bedrijf opzetten maar op naam van mijn vrouw
      [Gesteld in Bedrijfsformules]
2009-12-04 14:00:39
Huurcontract opzeggen
      [Gesteld in Advocaten-Noord Holland]
2011-05-08 12:05:01

Gemiddelde score Zakelijke Dienstverlening: 9.0 (897x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Lydia de Hoogh RB
    9.2
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257249
    Beheerders:  1023

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+