Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Arbeidsvoorwaarden
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsvoorwaarden en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsvoorwaarden

Zelf een vraag over Arbeidsvoorwaarden? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsvoorwaarden.

Beheerder worden?

De rubriek Arbeidsvoorwaarden heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Arbeidsvoorwaarden Klik hier.

RSS over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsvoorwaarden op jouw website?Vragen over Arbeidsvoorwaarden op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via E-mail. Klik hier.

Wijziging in arbeidsvoorwaarden

[Gesteld op: 20-03-2012]

Toelichting:
Hallo, vanwege een interne wijziging (werktijden + uren) op onze afdeling is ons gevraagd om aan te geven waar onze voorkeur naar uitgaat t.a.v. de werktijden en uren. Er zal dan worden gekeken of onze wensen sluiten op wat de werkgever wil, mag dit zomaar? Ik heb destijds heel bewust voor een aantal uren + bepaalde dagen gesolliciteerd. Stel dat ik niet akkoord ga met deze verandering hoe sterk sta ik dan?
Antwoord:

Geachte heer mevrouw,

Op zich kan de werkgever de werktijden van al het personeel wijzigen, maar dan geldt wel artikel 27 van de Wet op de Ondernemingsraden, lid 1 onder b: "De onderneming behoeft de instemming van de ondernemingsraad voor elk door hem genomen besluit tot vaststelling, wijziging of intrekking van een werktijd of vakantieregeling." Als het om een regeling gaat, van toepassing op een groep medewerkers of al het personeel, is het dus aan de OR om daarmee in te stemmen. Als er geen Ondernemingsraad is moet uw werkgever dit met de Personeelsvertegenwoordiging regelen. Is ook hiervan geen sprake dan zal de werkgever van elke werknemer individueel toestemming moeten krijgen om de werktijden te veranderen.

Een werkgever kan niet zomaar eenzijdig de werktijden of het rooster van een of meerdere werknemers wijzigen. Daar moet hij een zwaarwegend belang voor hebben. Dit kan liggen in bedrijfseconomische omstandigheden, organisatie van het werk, de roosters van toeleveranciers, etc. Dit is niet in de wet terug te vinden, maar is vaste rechtspraak. Meent u dat zo’n bovenstaande reden ontbreekt, zoek dan juridische bijstand bij uw rechtsbijstandsverzekeraar of -als u een dergelijke polis niet heeft - stap naar een arbeidsadvocaat.

Hopende u hiermee voldoende van dienst te zijn geweest.

Met vriendelijke groet.

E.A. Vonsee

Specialist Arbeidsrecht

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Wijziging in arbeidsvoorwaarden:

Moet je de nieuwe arbeidsvoorwaarden accepteren
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Gelderland]
2008-05-13 13:30:12
Terugzetten in functie
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Gelderland]
2009-02-17 23:37:26
ALGEMEEN ARBEIDSVOORWAARDEN REGLEMENT
      [Gesteld in Salarisadministratie]
2009-04-07 22:56:12
heb ik recht op ATV-dgn bij bedrijfsovername?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Limburg]
2011-01-06 15:16:19
Herziening arbeidsvoorwaarden
      [Gesteld in Arbeidsrecht Utrecht]
2013-01-03 20:50:22

Gemiddelde score Arbeidsvoorwaarden: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+