Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Management » Interim Management » Wet Werk En Bijstand
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Wet Werk en Bijstand en krijg online een antwoord van de specialist in Wet Werk en Bijstand

Zelf een vraag over Wet Werk en Bijstand? Klik hier.
Meer vragen over Wet Werk en Bijstand.
De huidige beheerder van de rubriek Wet Werk en Bijstand:
Naam: Legal2People
Bedrijf: Legal2people
Reactiesnelheid: 14 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Legal2People vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via RSS. Klik hier.
RSS over Wet Werk en Bijstand op jouw website?Vragen over Wet Werk en Bijstand op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via E-mail. Klik hier.

Wat kan ik doen?

[Gesteld op: 27-02-2012]

Toelichting:
Ik heb bijna 20 jaar een bijstandsuitkering, omdat ik door mijn gezondheid niet meer kan werken. Mijn zoon van 26 woont bij mij in,
hij heeft een betaalde baan.

De gemeente Zoetermeer heeft mij eind 2011 te kennen gegeven dat mijn bijstandsuitkering gaat stoppen omdat mijn zoon een betaalde baan heeft, op hetzelfde adres woont en voor mij dient te zorgen. Per 1 juli 2012 gaat mijn uitkering stoppen. Wat kan ik ondernemen om dit tegen te gaan? Het kan toch niet waar zijn dat mijn zoon voor mij moet zorgen en daardoor geen eigen toekomst kan opbouwen?
Antwoord:

Beste vraagsteller,

Vanaf 1 juli 2012 wordt het inkomen van u en uw zoon bij elkaar geteld. Dit noemt men de zogenaamde huishoudtoets. Zolang u samen in dezelfde woning woont is dit niet te voorkomen of te omzeilen. Dit betekent inderdaad dat u met de nieuwe wet vanaf 1 juli 2012 uw uitkering kwijt raakt.
Er is wel een uitzondering maar die geldt alleen als aantoont door middel van een geldig indicatiebesluit dat u bent aangewezen op tien of meer uren per week zorg. Hieronder ziet u de wettekst:

artikel 4 lid 5. Op verzoek van de belanghebbende kan het college gelet op de duur van de te verlenen zorg besluiten dat een gehuwde, alleenstaande, alleenstaande ouder of meerderjarig kind als bedoeld in het eerste lid, onderdeel c, onder 2º of 3º, niet tot een gezin behoort, indien die persoon:
a. jonger is dan 65 jaar: ¹
1º. aantoont door middel van een geldig indicatiebesluit dat hij is aangewezen op tien of meer uren per week zorg als bedoeld in
artikel 9a, eerste lid, van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, voor zover het betreft persoonlijke verzorging, verpleging, begeleiding, verblijf of voortgezet verblijf, waarbij voor begeleiding, verblijf of voortgezet verblijf een dagdeel geldt als vier uren en een etmaal als 24 uren;
2º. aantoont dat hij voor in ieder geval tien van de uren zorg per week waarop hij op grond van het indicatiebesluit, bedoeld onder 1º, is aangewezen geen persoonsgebonden budget ontvangt en dat in ieder geval tien van die uren zorg per week niet worden verleend door een zorgaanbieder als bedoeld in
artikel 1, onderdeel j, van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten; en
3º. aannemelijk maakt dat één of meer van diens meerderjarige kinderen die tot dat gezin behoren respectievelijk één of meer van diens ouders die tot dat gezin behoren in ieder geval tien van de uren zorg per week waarop hij op grond van het indicatiebesluit, bedoeld onder 1º, is aangewezen aan die persoon verlenen;
b. 65 jaar of ouder is en:
1º. voldoet aan de voorwaarden, bedoeld in onderdeel a, onder 1º, 2º en 3º; en
2º. op de dag voordat hij recht heeft op ouderdomspensioen op grond van de
Algemene Ouderdomswet voldoet aan de voorwaarde, bedoeld in onderdeel a, onder 1º.
-6. Indien een persoon op grond van het tweede of vijfde lid niet tot het gezin behoort, wordt hij als alleenstaande aangemerkt. De overgebleven leden van het gezin, bedoeld in het eerste lid, onderdeel c, onder 2º of 3º, worden als gezin aangemerkt. Indien de overgebleven leden van het gezin, bedoeld in het eerste lid, onderdeel c, onder 2º of 3º, bestaan uit één meerderjarige persoon dan wel één meerderjarige persoon met één of meer minderjarige personen, wordt deze meerderjarige persoon voor de toepassing van
paragraaf 3.2 evenwel als alleenstaande respectievelijk alleenstaande ouder aangemerkt.



Met vriendelijke groet,

 

Legal2People

Telefoon: 070 - 353 82 08
Fax: 070 - 353 83 33
Email: informatie@legal2people.nl
Internet: www.Legal2People.nl

Adres

Parkstraat 83
2514 JG Den Haag


Alle adviezen zijn vrijblijvend en enkel gebaseerd op de (vaak summiere) casusposities die in de vraag worden weergegeven. Deze adviezen zijn dan ook enkel als richtinggevend bedoeld en kunnen geen volwaardig juridisch advies vervangen. Als juridisch adviesbureau zijn wij niet aansprakelijk voor de eventuele gevolgen van het handelen naar aanleiding van dit advies

Beantwoord door:
Legal2People
profielpagina


Gemiddelde score Wet Werk en Bijstand: 8.7 (4703x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Ad Appel
    9.0
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  258133
    Beheerders:  1029

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  172 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+