Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeel & Organisatie » Personeel & Organisatie-Noord Holland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Personeel & Organisatie-Noord Holland en krijg online een antwoord van de specialist in Personeel & Organisatie-Noord Holland

Zelf een vraag over Personeel & Organisatie-Noord Holland? Klik hier.
Meer vragen over Personeel & Organisatie-Noord Holland.
De huidige beheerder van de rubriek Personeel & Organisatie-Noord Holland:
Naam: Martin van den Berg
Bedrijf: Buro paraplu
Reactiesnelheid: 28 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Martin van den Berg vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Personeel & Organisatie-Noord HollandVragen over Personeel & Organisatie-Noord Holland via RSS. Klik hier.
RSS over Personeel & Organisatie-Noord Holland op jouw website?Vragen over Personeel & Organisatie-Noord Holland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Personeel & Organisatie-Noord HollandVragen over Personeel & Organisatie-Noord Holland via E-mail. Klik hier.

recht op salarisverg/nabet. terugwerkend tot 2006?

[Gesteld op: 26-02-2012]

Toelichting:
Stichting beheert een zwembad.
CAO : recreatie
FTE: 6
Pers.leden 13

Pers.lid (X) wordt sinds 2006 betaald als zwembadmedewerker. schaal 3
Werkzaamheden zijn sinds 2006 gelijk aan zweminstructeur. Hiervoor heeft X in 2006 ook de papieren gehaald.
Er zijn de afgelopen jaren geen functionerings- en beoordelingsgesprekken geweest met de manager. Hier heeft X overigens ook nooit om gevraagd. Tevens is er nooit over schaalverhoging gevraagd of gesproken.
Wel heeft X de afgelopen jaren telkens de normale CAO periodiek ontvangen maar is niet in schaal omhoog gegaan.

Overige werknemers zijn in diezelfde periode ingeschaald geweest in 4 en 5.

Na een wisseling in het bestuur wil het bestuur nu alle werknemers gelijk trekken en daarom iedere zweminstructeur inschalen in 5.
Het voorstel is nu om X toch enigszins te compenseren voor de afgelopen jaren is en X nu op een hogere periodiek in te schalen dan waar X nu eigenlijk op uit zou komen. Hierdoor stellen wij nu voor om in te schalen in Schaal 5 periodiek 4

Probleem:
X stelt dat als het functieprofiel in 2006 juist was aangepast deze nu ook schaal 5 per.4 zou zijn. En ziet het dus niet als compensatie.
Sterker nog. X wil de gewerkte uren vanaf 2006 gecompenseerd hebben en nu uitbetaald krijgen.
Hiervoor heeft X een berekening gemaakt en heeft het aantal gewerkte uren vermenigvuldigd met het oude salaris en met schaal 5 periodiek 4.
X stelt recht te hebben op 50% van het verschil omdat de werkzaamheden die verricht zijn in een hogere salarisschaal vallen en de betaling is gedaan volgens schaal 3
In totaal komt de berekening op ongeveer € 5.000,-.
Vraag:
Zijn wij als bestuur verplicht om X voor deze uren te compenseren?
Antwoord:
Beste vraagsteller,

De door u gestelde vraag is met de gegeven informatie (wel veel informatie gegeven) niet volledig te geven. Wat ik echter niet kan beoordelen of de medewerker inderdaad recht had op een indeling in een hogere schaal en zo ja in welke schaal dan. Als dit zo is kan een medewerker over maximaal 5 jaren een loonvordering instellen. 

Aan de andere kant wordt in de CAO in artikel 14 nadrukkelijk aangegeven dat een medewerker die het niet eens is met zijn functie indeling hiertegen bezwaar moet indienen. Dit heeft deze medewerker blijkbaar niet gedaan en dus was hij/zij het eens met de functie indeling? Dit maakt de positie van de medewerker in ieder geval niet sterk. 

als ik het verhaal zo lees, dan denk ik dat het bestuur wel geneigd is om deze medewerker enigszins te compenseren, daarom kan ik  mij voorstellen dat deze medewerker wordt gecompenseerd. De vraag of je dit echter als bestuur verplicht bent is twijfelachtig. Als kan worden aangetoond dat de medewerker inderdaad bewust in een lagere schaal is ingedeeld, dan is een compensatie naar de medewerker verplicht. in andere gevallen is het maar de vraag, omdat de medewerker dit zelf ook niet heeft gevraagd.

Ik hoop uw vraag hiermee voldoende te hebben beantwoord.

Met vriendelijke groet,

Thea Thibaudier-Zondervan
Thizo HR
www.thizo.nl
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan recht op salarisverg/nabet. terugwerkend tot 2006?:

Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
Van wie zijn nu de uitzendrechten van het voetbal?
      [Gesteld in Sportrecht]
2009-12-02 20:49:21
portretrecht ja of nee?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-19 16:48:08
Woonland Belgie ww uitkering Nederland.
      [Gesteld in Europees recht]
2011-01-27 12:25:31
Leeftijd dat kind zelf mag bepalen waar hij woont
      [Gesteld in Kinderbescherming]
2009-02-14 12:35:16

Gemiddelde score Personeel & Organisatie-Noord Holland: 8.5 (13x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257296
    Beheerders:  1022

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+