Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Spellen » Kaartspellen » Bridge
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Bridge en krijg online een antwoord van de specialist in Bridge

Zelf een vraag over Bridge? Klik hier.
Meer vragen over Bridge.
De huidige beheerder van de rubriek Bridge:
Naam: Ron Jedema
Bedrijf: Dekker bridge reizen
Reactiesnelheid: 13 uur
Waardering: 9.3 (van max. 10)
Meer informatie over Ron Jedema vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over BridgeVragen over Bridge via RSS. Klik hier.
RSS over Bridge op jouw website?Vragen over Bridge op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over BridgeVragen over Bridge via E-mail. Klik hier.

foute informatie

[Gesteld op: 22-02-2012]

Toelichting:
ik speel 2harten in de tiende slag speel ik klaverboer voor vanuit de dummy ik speel schoppen 10 bij vraagt de tegen speelster achter mij is dat troef ik antwoord ja zij speelt een kleintje bij en vraagt wat is nou eigenlijk troef ik antwoord dat moet je toch weten harten waarop zij zegt dan is die vorige slag voor mij want ik heb klaver vrouw ik dacht dat jij troefde met schoppen 10 ik moest die slag inleveren volgens de arb-valse informatie oordeelde hij is dit juist gr Jan
Antwoord:

Een interessante zaak. Ik ben in eerste instantie benieuwd op grond van welk spelregelartikel de arbiter u een slag laat overdragen.

Artikel 41D geeft leider en beide tegenspelers het recht om te vragen wat het contract is en of het al dan niet gedoubleerd of geredoubleerd is. Er is niet geregeld wie antwoord moet geven en er is geen sanctie als iemand het verkeerd meldt. Uiteindelijk zitten er nog twee spelers die het verkeerde antwoord mogen corrigeren.

Volgens artikel 47E (dat bedoelt de arbiter waarschijnlijk) mag iemand een gespeelde kaart terugnemen als dat spelen gebeurde op grond van verkeerde informatie. Maar artikel 47E beperkt dit tot verkeerde uitleg omtrent bied- en speelwijze of afspraken tussen partners.

Mijns inziens had iedereen aan tafel moeten opletten (te beginnen met die mevrouw zelf) en had haar partner ook kunnen corrigeren. Het is dan niet billijk dat u de rekening gepresenteerd krijgt. Mevrouw speelde een kleintje en kan geen slag maken met een kaart die nog in haar hand zit.

Als de arbiter achteraf een arbitrale score vaststelt, mag hij dat alleen doen als dat gebeurt op grond van een spelregelartikel waar het vaststellen van een arbitrale score tot de mogelijkheden behoort. Bij artikel 41D is dat niet van toepassing en artikel 47E is hier helemaal niet van toepassing, omdat dat artikel voorbehouden is aan uitleg omtrent afspraken.

Maar misschien kan de arbiter die deze beslissing nam enige duidelijkheid geven.

Succes!!

Beantwoord door:
Ron Jedema
profielpagina


Gerelateerde vragen aan foute informatie:

Hoe stimuleren wij het overdoen van groep 5?
      [Gesteld in Basisonderwijs]
2009-08-21 16:37:23
Mag Belastingdienst mij houden aan zorgplicht
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2010-09-27 21:37:39
operatie baarmoeder
      [Gesteld in Advocaten-Zuid Holland]
2011-01-17 12:29:52
GGZ FRIESLAND STELT VALSE DIAGNOSE OM ZAK TE VULLE
      [Gesteld in Schizofrenie]
2011-08-21 09:53:13
fouten in een contract
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Holland]
2012-08-03 18:02:29

Gemiddelde score Bridge: 9.3 (1165x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+