Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Arbeidsvoorwaarden
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsvoorwaarden en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsvoorwaarden

Zelf een vraag over Arbeidsvoorwaarden? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsvoorwaarden.

Beheerder worden?

De rubriek Arbeidsvoorwaarden heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Arbeidsvoorwaarden Klik hier.

RSS over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsvoorwaarden op jouw website?Vragen over Arbeidsvoorwaarden op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via E-mail. Klik hier.

Nieuwe vakantiewetgeving 01-01-2012

[Gesteld op: 07-02-2012]

Toelichting:
Wij willen als werkgever graag de nieuwe vakantiewetgeving per 01-01-2012 toepassen, met name m.b.t. de wettelijke vakantiedagen die binnen 1,5 jaar opgenomen dienen te worden. De vakbond, FNV bondgenoten, stelt dat gemaakte afspraken in de CAO van kracht dienen te blijven (zijnde niet genoten vakantierecht vervalt na 5 jaar). Ik zeg dat er een nieuwe wetgeving is en we ons daaraan dienen te houden en bij een volgende CAO-onderhandeling eventueel afwijkende afspraken te maken zijn. Wat is juridisch correct?
Antwoord:

Geachte heer/mevrouw,

Naar aanleiding van uw vraag betreffende het toepassen van de nieuwe vakantiewetgeving bericht ik u het volgende.

Per 1 januari 2012 is de nieuwe vakantiewetgeving in werking getreden. Wettelijke vakantiedagen dienen binnen 6 maanden na afloop van het betreffende kalenderjaar opgenomen te worden, tenzij zij redelijkerwijs daar niet toe in staat waren (art. 7:640a BW). Deze regeling is ingevoerd vanwege het bevorderen van vakantieopname en om stuwmeren van vakantiedagen tegen te gaan.

Deze nieuwe vervaltermijn geldt alleen voor wettelijke vakantiedagen die de werknemer opbouwt vanaf 1 januari 2012. Voor vakantiedagen die al zijn opgebouwd voor die datum, blijven nog de ‘oude’ regels gelden, die inhouden dat de vakantierechten pas na 5 jaar vervallen (art 7:642 BW).

De wet gaat boven de cao, dus cao-bepalingen die in strijd zijn met de wet - wat helaas wel eens voorkomt - gelden niet. Wel zijn er wettelijke bepalingen over arbeidsrecht die toestaan dat er per cao (of met instemming van de or) van wordt afgeweken. U dient zich dus te houden aan de nieuwe regelgeving.

Hopende u hiermee van dienst te zijn geweest, verblijf ik,

Met vriendelijke groet,

E.A. Vonsee

Specialist Arbeidsrecht

 
Reactie vraagsteller:
Bedankt voor de snelle en duidelijke reaktie.
 
Antwoord Beheerder:
Graag gedaan.
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Nieuwe vakantiewetgeving 01-01-2012:

Heb ik recht op een uitkering?
      [Gesteld in schulden & inkomen]
2011-06-13 23:52:38
wat valt onder een verworden recht?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Utrecht]
2012-01-02 13:32:40
Wanneer krijg ik de hoogte van mijn boete te horen
      [Gesteld in Strafrecht-Friesland]
2012-01-02 19:12:04
Contract opzeggen met of zonder opzegtermijn?
      [Gesteld in Juridisch]
2011-10-23 21:41:07
zzp beginnen van uit bijstand
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Groningen]
2011-12-27 16:35:06

Gemiddelde score Arbeidsvoorwaarden: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+