Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Arbeidsvoorwaarden
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsvoorwaarden en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsvoorwaarden

Zelf een vraag over Arbeidsvoorwaarden? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsvoorwaarden.

Beheerder worden?

De rubriek Arbeidsvoorwaarden heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Arbeidsvoorwaarden Klik hier.

RSS over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsvoorwaarden op jouw website?Vragen over Arbeidsvoorwaarden op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via E-mail. Klik hier.

inhoudelijk aanpassen salarisschaal.

[Gesteld op: 13-02-2012]

Toelichting:
Hallo,

Ik ben benieuwd of onderstaande, wettelijk gezien, mag wat mijn werkgever gedaan heeft.

Ons salarissysteem bestaat uit schalen, en die schalen bestaan weer uit tredes. Ik ben als enige op het werk ingedeeld in schaal 5 en sinds ik hierin zit (nu 2 jaar) bestaat deze uit 12 tredes, waarvan ik in trede 10 zat. elk jaar wordt je, bij goed functioneren, een trede omhoog gezet. De laatste 2 tredes waren vrij fors t.o.v. de rest vd tredes.
Mijn verwachting was ook dat ik dit jaar een leuke stap ging maken in mijn salaris. Nu krijg ik vorige week de brief thuis, die we jaarlijks krijgen, waarin staat hoeveel de cao-verhoging is en de tredeverhoging die je maakt en nu blijkt dat ze, zonder mijn medeweten om, de schaal verlengd hebben met twee tredes (t/m trede 14) en de laatste 2 oude tredes door 4 gedeeld hebben, zodat dit 60% scheelt met hetgeen ik verwachtte te krijgen. Ik ben hier een gesprek over aangegaan en krijg te horen dat er een fout geconstateerd is en dat ze dat even rechtgetrokken hebben, ze kunnen/willen hier niks in betekenen. Mogen ze dit zomaar doen?

Wij hebben een eigen cao waarin ze de richtlijnen volgen vd Hibin.
Hierin kan ik niet echt iets over vinden.

Ik hoop dat jullie me hier iets meer over kunnen vertellen.

Alvast bedankt voor de genomen moeite.

Mvg Marijn Jansen
Antwoord:

Geachte heer Jansen,

Naar aanleiding van uw vraag betreffende de aanpassing van de salarisschalen cq tredes, bericht ik u het volgende.

Arbeidsvoorwaarden kunnen in principe alleen met instemming van de werknemer worden gewijzigd, behalve als in de arbeidsovereenkomst een eenzijdig wijzigingsbeding is overeengekomen. De werkgever kan op een dergelijk beding een beroep doen als hij bij de wijziging een zodanig zwaarwichtig belang heeft, dat het belang van de werknemer dat door de wijziging zou worden geschaad, hiervoor naar maatstaven van redelijkheid en billijkheid moet wijken (artikel 7:613 BW).

 In uw CAO is er een artikel opgenomen welke beschrijft wat u kunt ondernemen als u het niet eens bent met uw salaris: Art. 2.6 CAO HIBIN, als de werknemer het niet eens is met zijn functie(groep) of het daaraan gekoppelde salaris, laat hij dat binnen vier weken schriftelijk weten. Als hij en zijn werkgever er samen niet uitkomen, kan hij zijn bezwaar voorleggen aan de Vaste Commissie. De Vaste Commissie doet uitspraak in geschillen over deze Cao. Het is de enige instantie die toestemming kan verlenen om op bepaalde punten van de Cao af te wijken. Haar uitspraken zijn bindende adviezen.

Ik adviseer u in deze om navraag te doen bij uw ondernemingsraad omtrent de verandering en tevens een bezwaar in te dienen bij de Vaste Commissie. Dit bezwaar of een verzoek moet schriftelijk worden ingediend. Het bezwaar of verzoek moet een duidelijke toelichting bevatten op de aanleiding van zijn verzoek aan de Commissie.

Hopende u hiermee van dienst te zijn geweest verblijf ik,

Met vriendelijke groet,

E.A. Vonsee

Specialist Arbeidsrecht

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan inhoudelijk aanpassen salarisschaal.:

De dupe van een groot onderzoek, c.q. regiezitting
      [Gesteld in Strafrecht-Zuid Holland]
2011-04-08 23:51:17
Functiebeschrijvingen en functie- indelingen
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Noord Brabant]
2011-04-18 19:24:40
Mag mijn werkgever lager uitbetalen dan het CAO?
      [Gesteld in Arbeidsvoorwaarden]
2011-12-12 17:00:16
Mag je werkgever je functienaam zomaar aanpassen?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Utrecht]
2012-04-06 15:49:54
Salarisschaal verlaging
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Utrecht]
2013-05-12 11:24:02

Gemiddelde score Arbeidsvoorwaarden: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+